Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel lehet a tojást helyettes...

Mivel lehet a tojást helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Jelenleg tojást és tejet iszom, de semmi hús félét nem eszem, viszont nagyon szimpatikus a vegán életforma, viszont az a baj, hogy imádom a tojást, izét állagát, textúráját, napi 15 tojást is meg tudok enni. Tejről tejtermékekről simán le tudok mondani.
2019. ápr. 27. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Napi 15 tojást helyettesíteni nem igazán lehet, a vegán "tojások" optikára még csak hasonlítanak, de ízben nem igazán, legfeljebb azoknak, akik elötte is ritkán és kevés tojást ettek.

HA ilyen mértékben tojásfüggö vagy, akkor semmi esély sincs arra, hogy tudd helyettesíteni, hacsak nem keresel valami egész mást, ami szintén ízlik, de nincs köze a tojáshoz.


Off: egy kérdés: hogy lehet megenni egy nap ennyi tojást? Nekem régebben a 2-3 volt a maximum, amit bírtam, viszont egy két hetes minden napos 3 tojásos idöszak után epegörccsel kerültem kórházba és az epehólyagom nélkül jöttem haza, pedig korábban semmi bajom sem volt vele.

2019. ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1. Jó a 15 az extrém eset, általában 5 tojás amit megeszek. :)
2019. ápr. 27. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Önuralommal lehet helyettesíteni. Mi az a vegán-tojás?
2019. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nemrég találtam ezt a receptet, esetleg ezt meg tudnád próbálni:

[link]

A vegán receptekben a tojás-ízt a fekete só nevü valamivel imitálják, ez emlékeztet a tojás ízére meg illatára. Az állaga megint csak az elvárásaidtól függ, mert valamennyire hasonló lehet, de ugyanolyan természetesen nem.

Ha gondolod, kísérletezgess ezzel - vagy más hasonló - recepttel, hátha lesz olyan, ami neked megfelelö.

2019. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel . Amúgy miért olyan nagy baj,ha te nem eszel húst,tejterméket (már ezzel többet tettél ,mint mások,én úgy gondolom) ,de tojást igen ?
2019. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5. Igen lehet a tojásról nem fogok tudni lemondani mert nagyon kialakult egy függőség tojás és köztem
2019. ápr. 28. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!