Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, mit gondoltok a "Go...

Vegánok, mit gondoltok a "Go vegan" feliratú felsőkről?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2019. máj. 29. 18:50
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Vegánok véleményére vagyok kíváncsi
2019. máj. 29. 19:06
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Magyar feliratos póló nincs? =/

Amúgy nekem a fekete alapon fehér zöld mintás tetszik a legjobban, van egy hasonló nike pólóm, amit nagyon szeretek :D

2019. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Hidegen hagy
2019. máj. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Nincsen véleményem róla, annyira nem érdekel. Akinek tetszik, nyugodtan hordja, de én nem vennék fel ilyet.
2019. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez olyan, mint a melegfelvonulás.


Mindenkinek a magánügye, nem kell azt reklámozni!

2019. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok én hirdetőtábla, hogy szöveget tegyek magamra.
2019. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Én nem vagyok vega, de nagyon szeretem a zöldségeket és tiszteleteben tartom azon embereket, akik saját meggyőződésből zöldség diétára váltottak. (azaz nem nézem le őket csak azért, mert nem esznek húst.)


Viszont az ilyen jellegű megnyilvánulást én nagyképű fellengzésnek mondanám, és erőszakos egyéni propagandának tartom (mintha kb. én azt hirdetném hogy "GO MEAT").


Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogyan és hogy mit szeret enni vagy csinálni. Viszont ugyanakkor ez az illető privát magánügye is, amire amúgy senki más nem kíváncsi és az emberek többsége ellenszenvvel fogadja, ha ez az illető mégis megpróbálja ezt akaratuk ellenére is a tudomásukra hozni. (Lehet hogy rossz példa, de én kb. a "meleg felvonulást" tudnám még felhozni példaként a fentieket szem előtt tartva.)


Tehát mindenki úgy étkezzen ahogy szeret. De csak akkor mondja el az étkezési szokásait más embereknek, ha azok ezt kérdezték.

2019. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
64%

Én nem vennék fel ilyesmit. Nem szoktam ezzel ennyire foglalkozni. Vagyis nem érzem, hogy világgá szeretném kürtölni. Ennyi erővel lehetne go glutenfree vagy go meat.

Olyan esetben tudok ilyen pólót elképzelni, ha egy adott rendezvény témája alapul szolgálna a hírkeltéshez vagy egy mozgalom, ami típusosan érintettként lép fel a témában.

2019. jún. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

Én szeretnék ilyen pólót, egyelőre még nem vettem.


Sokan az a baj, hogy nem értik mi az a veganizmus. Többen tévesen írták, hogy ez ugyanolyan, mintha go meat vagy go glutenfree feliratokkal mászkálnának az emberek.


Nem, ez teljesen más.


Mégpedig azért, mert a veganizmus egy állatjogi mozgalom, nem pedig egy diéta. Tehát az antirasszista vagy éppen feminista, stb. szlogenekkel egyenértékű. Ez egy meggyőződés, életszemlélet. A veganizmus lényege, hogy az állatok élő, érző lények, melyek nem azért vannak a Földön hogy kihasználjuk őket, és egyetlen embernek sem lenne joga fogságban tartani, bántalmazni, kihasználni vagy éppen megölni őket. Az a veganizmus célja hosszútávon, hogy megszűnjön a Földön az összes állathasználat.


Ez se nem vallás, se nem fanatizmus, se nem szimplán egy diéta, hanem egy világszemlélet, állásfoglalás.


Ahogy a feministák vagy az emberjogi aktivisták célja, hogy a nők vagy éppen a színesbőrűek egyenrangúak legyenek, úgy a vegánok célja az állatok felszabadítása úgymond.


A veganizmusnak RÉSZE a növényi étrend, elegendhetelen pontja, de téves megállapítás az, hogy az vegán, aki növényi étrenden van. Vegán az, aki több fronton is kiáll az állatok jogaiért (nem vesz bőrtermékeket, szőrmét, nem lovagol, nem jár cirkuszba, nem idomíttat kutyát, nem jár állatkertbe, stb.) - és egyetért azzal a kitétellel, hogy az állatok kihasználása szükségtelen.


Remélem ezáltal megértitek, miért nem hozható a veganizmus összefüggésbe a diétákkal mint a paleó vagy egyebek.


Mindemellett szerintem az olyan vegán témájú pólók, amik gondolkodásra késztetnek hasznosabbak, mint a "go vegan" feliratúak:


[link]

[link]

[link]

[link]

2019. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mi a baj a kutya idomítással? A kutyák IMÁDNAK tanulni. Meg még más állatok is.
2019. jún. 2. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!