Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok miért akarják rá...

A vegánok miért akarják rá eröltetni másokra az étrendjüket? A világnézetüket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a militáns vegánokra, a kb. propaganda videókra amik azt mutatják hogy milyen rossz körülmények között tartják a haszonállatokat.

#vegán #életmód #hús ellenesség
2019. jún. 10. 23:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Mint bármilyen más témakör fanatikusai, mert felsőbbrendűnek képzelik saját magukat és az életmódjukat/hitüket/véleményüket.
2019. jún. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
27%
Az erőltetés, hogy megmutatják a valóságot? Te addig nem is tudtad, hogy milyen élete volt a darab húsnak a tányérodon, azt hitted boldogan szaladgált és végelgyengülésben múúúlt ki?
2019. jún. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%

Vajon a vegán mennyi állatot eszik meg tudtán kívül ?

A növények nem teljesen mentesek tőlük.

Egy kis cseresznye kukac, meg a salátában káposztában megbúvó rovarok...stb

2019. jún. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal hogy vannak helyek ahol kegyetlenül bánnak az állatokkal. Faluról vagyok szóval pontosan tudom honnan kerül a hús a tányérra.
2019. jún. 11. 00:20
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

Ha egy vegán, azért nem eszik állatot, mert kegyetlenül bánnak velük, akkor gondoljuk végig, hogy mennyi állat pusztul el a növényvédő szerektől.

Azoknak nem lenne joguk élni ?

2019. jún. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
Az első válaszolóval egyetértek, a te kommentedet meg annyival kiegészíteném, hogy te falun nem nagyon láthattad, hogy a szupermarketbe honnan kerül a hús. Nem véletlenül mondja az angol factory farming-nak. Olyan körülményekkel amihez képest a falusi kis ólban tartott disznónak királyi élete van.
2019. jún. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
89%
Mert részükről erkölcsi kérdés, nem életmódbeli.
2019. jún. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vagyok vegan. Akikkel beszéltem, azoktól ezt tudtam meg : Van egy olyan nézet, hogy ez jót tesz a környezetnek és nem bántja az állatokat. Ezt a nézetet terjesztik sokan. Ez egyfajta mentő akció, társadalmi szerepvállalás. Olyasmi, mint az, hogy ne szemetelj, ne dohanyozz, ne pazarolj, húzd ki a parlagfüvet. Csak ez sokkal agresszívabb ez nem igazán látszik, hogy mi lenne a következménye, mi lenne a nyereség.

Saját nézeteket terjesztik. És ahogy a kérdésben van, nem mindenki militarista módon. :)

2019. jún. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%
* militáns (auto corrector)
2019. jún. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
79%

Vegàn vagyok, előtte évekig vega voltam. Soha senkire nem erőltetem rá a nézeteim. Én viszont rendszeresen megkapom, hogy egyek bacont meg nyúl vagyok, fűzabàlò stb.. Rengeteg támadást kapok, ha valahogy kiderül, hogy nem eszek állati eredetűt.

Szóval egyik oldalnak sem könnyű, mindkét oldalon lehetnek hülyék. Persze tudom, hogy a vegàn oldalról is van bőven, aki erőszakos és szekta szerűen nyomja.

De az egész vegàn közösséget kár azonosìtani néhány nagy szájú, szélsőséges "tag" miatt szerintem.

2019. jún. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!