Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mit szólnak az igazi hívők a...

Mit szólnak az igazi hívők a vonzás törvényéhez?

Figyelt kérdés
A vonzás törvénye ugyan az, mint pl. amikor istenhez imádkozik valaki, hogy segítse meg őt, tehát egy igazi hívő mihez fordul először? Istenhez vagy a vonzás törvényéhez?
2010. júl. 14. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést már többször is feltettem magamnak és mindig más választ adtam magamnak. Volt hogy úgy gondoltam a vonzás törvényét maga Isten irányítja. Volt hogy azt hittem a kettő különböző, de a vonzás törvénye nem bocsájt meg minden jót és rosszat végre hajt. Most az előzmények tükrében inkább abban hiszek hogy a vonzás törvénye bármit megad csak tudni kell használni. Persze olyan ember is biztos van aki ismeri a vonzás törvényét de vallásos is és a vonzás törvényében Istent látja (ezt írtam ugye elősször)
2010. júl. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
minden vallás ezen alapul, ha belegondolsz.
2010. júl. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A vonzás törvénye egy new age vonulata a hittől független vallási közösséges alapgondolatának. Éppen ezért fentartással kezelendő. Nem mond hülyeségeket, de nagyon materiális alapokra kívánja értelmezni azt. Ez pedig zsákutca. Ezt hosszú lenne itt részletezni, de a lényeg hogy a technika több ezer éve ismert, használt és működő. Csak a cél amire használják a vonzás törvényének híve, az ellentétes minden archaikus tannal.

Kb olyan mint az ateisták vallása. Az ember alapból Homo Religiosus (Eliade) és mint ilyen hinnie kell valamiben. Vallás, tudomány, vonzás törvénye.

Egyvalamin érdemes elgondolkozni. Nincs csodaszer. Tehát egy technika nem lehet orvosság az élet minden területére, ráadásul nem a kevésbé fontosakra (anyagi világ). Szepes Mária mondta egyszer "az a baj az emberekkel hogy a tudás kapszulájára várnak, amit ha bekapnak, mindent tudni fgnak.

Nekem kicsit ilyen íze van a vonzás törvényének is.


Namaste

2010. júl. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

helló.


Nincsen semmi baj, csak akkor, ha önző célokra használják az emberek e "törvényt". S ha jól sejtem, igazából nem is biztos tudják, hogy miért is van erre lehetőség. Először talán az alapot kellene elsajátítani, de még a vallásoknak is, a tudománnyal egyetemben(természetesen vannak kivételek). Mindegyik tartalmaz részigazságokat, nem ártana teljessé tenni, hogy senki ne kövessen el még hibákat, hogy felelőtlenül használ bármit is(pl vonzás törvénye).

Szóval lerövidítve az egészet...mind a vonzás törvénye, mind a vallási ima, mind pedig az univerzum mozgatója és maga az univerzum is a tudományok legnagyobb megdöbbenésére...mind, mind a végső valóságból ered. Mondhatjuk Istenből. Ő az alap, nélküle semmi sincs. De ez nem azt jelenti, hogy a vallásosok akkor előnyben lennének... nem, nem, de bevágom az egyik válaszomat egy másik kérdéstől. :)


"Mind az ezotéria, mind a vallás és mind a tudomány hordoz részigazságokat, de nem a teljeset. Az a "baj", hogy maga a világszemlélet korlátot rak mindegyik "tanra". Az ezoterikus például képes bizonyos dolgokra(vonzás törvénye és okkultizmus), de nem valószínű, hogy tudja, miért is képes rá. A tudomány nagyon pontos és érthető leírást ad, elismerésem az övék, tényleg a többi felett áll, ha úgy nézzük(részletkidolgozásba), de hiányzik belőle pontosan az, ami meg a vallásban megvan, és ez egy "Végső Tudatosság", aminek köszönhetően van létezés, mert az maga az egyetlen létező igazából. A vallás pedig be van "ködölve", a téves istenképekkel, és ez leblokkolja egy kicsit az eszméjét az egésznek, ami mellesleg igaz, akármelyik vallási szentiratról beszélek. Szóval igazából senki nem tud semmit(csak a részigazságokat), csak a sötétben tapogatóznak. Ha összeülnének korrektül, hogy megbeszéljék nézeteiket, és nem a másik lenézése menne, önzésből, és saját igazsághajszolásból, akkor kiutat találnának ebből a "fertőből". Egyébként már ideje van ennek, más választásunk úgy sem lehet, mint hogy belássuk a tévedésünket. :)"


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BlackSword ***** válasza:
51%
Egy igazi hívő, vagy ha úgy jobban tetszik vallásos ember Istenbe veti a bizalmát... Az ezoterikát még csak arra sem méltatja, hogy foglalkozzon vele... Hidd el tudom... Két reformátussal élek együtt... Ők az ilyenekben, mint a vonzás törvénye nem hisznek, és még magát a létét is elvetik... Nekik Isten a bizalom és a hit forrása, tehát nem is hagyják cserben azzal, hogy más irányból várnak segítséget... Dogmának fog hangozni, de az bűn lenne a számukra... És a tényállás eme kontextusában teljesen igazuk is van... tegnap 23:40 válaszoló nagy butaságot írt, mert a vallásnak semmi köze az agykontrollhoz... A vallás az teljesen másról szól... Arról, hogy Isten vigyáz a bárányaira, amíg az ezoterikusok mekegnek, és kecsék, akik nem hisznek az Úrban...
2010. júl. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
az agykontroll nem istentol valo,a satan keze van a dologban
2010. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ez igy van
2010. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Az agykontroll tényleg veszélyes. MÁGIA.
2010. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!