Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Temető - miért kell nagy...

Temető - miért kell nagy szerepet sajátítani neki? Pedig ott, csak a test van eltemetve, az ember korábban halt meg, ráadásul egy másik helyen. Miért nem, a csataterekről, kórházakról szólnak a rémmesék?

Figyelt kérdés
Nekem fura, hogy a temető is misztikus helyként van mondva, hogy a halottak szelleme ott kisértenek, pedig kötve hinném, hogy követnék a testüket, ráadásul, kiket ijesztenétek? Mi alapon? Azt, akinek semmi köze sincs a halálához?
2011. jún. 15. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, sztem ez beidegződött az emberekbe.és lássuk be, mind1, hogy hiszel benne vagy nem, de azért 12.00kor a temetőben járkálni elég...
2011. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Maga a halál egy szomorú és egyben félelmetes dolog, hisz valljuk be nem szeretnénk meghalni.


ehhez hozzátesszük azt, hogy a temető mint misztikus hely , nem most jutott el a köztudatba , hanem elég régen , szerintem már lehet hogy jóval időszámításunk előtt .


amiből az következik , hogy a régi temetők , úgy sem voltak "ilyen jó állapotban " , gondolom lehetett különböző szagokat is érezni , ha nem temették elég mélyre az embereket, valamint ha nem volt karbantartva , akkor a különböző vadállatok is megjelenhettek , ijesztgetve az embereket az esti órákban akár.



aztán persze később ott volt drakula , ugye aki eredetileg egy erdélyi gróf volt aki úgy vonult be a köztudatba , hogy az első vámpír , és hogy koporsóban alszik .


aztán később jöttek rá a különböző mende-mondák a szellemekről, majd zombikról , hollókról így aztán kialakult az amit ma hallani a temetőkről.

2011. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"kötve hinném, hogy követnék a testüket"


Miért ne követhetnék? ilyen alapon az összes szellemes rémmesét is kritizálhatnád, hogy kötve hiszed, hogy a szelleme ittmarad a földön :)

Meg ez egy kulturális dolog, hogy a holttesteket hagyjuk nyugodtan pihenni, békében. Mert ha megzavarjuk a pihenésüket akkor kitudja mi történik! Meg ott vannak a zombik, vámpírok is, a temetők azért is misztikus helyek

2011. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

12:40

ne ijezgess!:)

2011. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
en elobb felek egy elotol mint egy halottol.
2011. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem is inkább az élőktől kell tartani. Na, köztük tényleg vannak félelmetesen hülyék és pszichopaták. Nem hiszem, hogy egy félig (vagy épp teljesen) lebomlott test 2 méterre a föld alatt bármilyen kárt tudna okozni bárkinek.

Egyébként nem vagyok szkeptikus, tehát nem tartom kizártnak a szellemek és a túlvilág létezését, de az esetleges kísérteteknek egyszerűen nincs okuk arra, hogy random embereket támadjanak meg.

12:40-től kérdem; ha téged felébreszt valaki, kegyetlenül megtorolod a dolgot? Néhány sor anyázástól eltekintve nem hiszem. Akkor meg?

2011. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

jaj nem kell itt a nagyfiús szöveg!

persze hogy az élők a félelmetesebbek. az élő-halottak! :D

2011. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
maga a temető az a hely ahol a szellemek gazdái a testek vannak és ha onnan indulnak ki a gazda testből akkor lesz olyan lélek aki csak bolyongani fog vagy csak egyszerűen félnek a halottaktól...
2011. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19:39, hülye vagy te...
2011. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Krekonex,aszzem te is válaszoltál az én kérdésemre tudod a szellemteleppel kapcsolatban ugyhogy éniis a tiedre:)

Valószínüleg azért, mert ott a legtöbb hulla és ott van rá SZINTE a legnagyobb esély,hogy előjöjjenek bár nemtom...

2011. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!