Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontrollal megvalósítható,...

Agykontrollal megvalósítható, hogy egy este kb.4-5 óra alvás elegendő legyen? (természetesen mélyebb alvásra gondoltam)

Figyelt kérdés
Szeptember elején megyek felnőtt tanfolyamra.
2010. aug. 24. 01:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Segíthet, de olvastm egy ilyen könyvet, hogy Hogyan aludjunk kevesebbet és mégis legyen több energiánk?. Agykontrollal együtt bevált. A könyv lényege: változtatni kell az étrendeden: sok vitamin, szénsav mentes italok, sok zöldség, gyümölcs, sok vizet kell fogyasztani (olyan 2-2.5 liter naponta); kávé, tea, alkohol mellőzése, mert ez mind nagymértékben befolyásolja az alvásod minőségét, illetve ha cigarettázol, le kell róla mondani, és mozgás, ja meg lefekvés előtt nem zabálni tele magad, meg napközben is csak mértékkel. (tehát röviden: élj egészségesen!:)még jó hogy nem fizettem a könyvért. Valamint említette a könyv hogy, amikor elálmosodsz délután ajánlott egy 10-15 perces meditáció. (ez nem agykontrollos könyv)

És mégegyet említett, minden nap ugyanakkor feküdj le és ugyanakkor kelj fel, mert a tested könnyebben felveszi a kevés alváshoz a ritmust.

Nekem úgy 3 hónapig működött olyan napi 5 óra alvással a világ, utána megint kávézni kezdtem. Meg cigizni. Meg aludni, mert aludni is szeretek

2010. aug. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Agykontrollal megvalósítható, hogy egy este kb.4-5 óra alvás elegendő legyen?"


Nem.


Az, hogy kinek mennyi alvás kell, egyénfüggő, és nem lehet akaratlagosan befolyásolni, bár vannak hibás alvási szokások, pl. túlalvás, ami után kiderülhet, hogy kevesebb is elég lenne. Nem agykontrollal és más nem működő módszerekkel kell bohóckodni, hanem ki kell próbálni, hogy elég-e a kevesebb alvás. ha nem, akkor nem, és ezen nem lehet változtatni.

2010. aug. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Agykontrollal bármi megoldható.Egy órás lazítással én kb többre megyek mint egy kiadós alvással szvsz. Ha te úgy kontrollálod magadnak,hogy "nekem elég 4 óra alvás és teljesen éber vagyok jól és tökéletesen egészségesnek érzem magamat jobban mint korábban" akkor elképzelhető. Az agy bármire képes.Egy hatalmas energiamező,aminek átlagosan 5-10%át használjuk.
2010. aug. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

biztos!

mert én napi maximum 4 órát alszok évek óta.

néha csak 2.5óra.

de enmvagyok fáradt.

2010. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Biztos,hogy lehet,de az is,hogy hosszú távon egyáltalán nem egészséges!Pl.sokkal hamarabb látszódni fognak az öregedés jelei,stb.
2010. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok a kettővel előttimnek, ha én is ennyi alvással beérném, akkor már elégedett lennék :)


Az én véleményem a dologról, hogy az elmével nagyon is lehet hatni az alvás minőségére és mennyiségére. Példáultegnap is úgy feküdtem, le, hogy "frissen és kipihenten ébredek reggel 6kor" elmondtam magamban határozottan párszor közvetlen elalvás előtt és lám egészen kidobott az ágy 2 perccel az ébresztő lepörgése előtt. És ez nem egyedi eset, nem mondom hogy mindig működik de ég és föld különbséget érzek aközött ha cél nélkül ledőlök aludni és ha határozott gondolattal fekszek le a reggeli ébredésemről. Nem érdekel agykontroll vagy placebo vagy mimás, az a benyomásom hogy jobb így ébredni és emiatt hiszek benne és pont.


A kevesebb alvásról azt tartom, hogy mondjuk néhány ezer éve még természetes és magától értetődő volt hogy az ember 8 órákat aludt. Nem volt villany, lámpa, fáklyával meg nem sokat lehetett látni, meg nehézkes (= értelmetlen) volt azzal vadászni próbálni, ergó az ember biológiailag rá van programozva az "átalszom az éjjelt" dologra. De ma már erre nincs szükség. Szerintem igenis lecsökkenthető az alvás mennyisége. Ha rákerestem a polifázisos alvásra, vagy hasonló kulcsszavakra, látjátok hogy a történelem nagy alakjai, feltalálok, utazók között elég sok van aki csak 4-5 óra vagy akár 2 óránként 10 perc alvással beérték. És egészségesek voltak. Szerintem agykontroll segítségével le lehet rövidíteni az alvást.

De aki nem hisz az agykontrollban, annak is bizonyára ismerős az érzés, hogy ha valami iszonyúan motiválja (vágyik rá, vagy éppen fél tőle) akkor nagyon kevés alvás is elég éjjelente, tartósan. Egyszerűen megébred az ember, és eszébe nem jut visszaaludni, felkel és teszi a dolgát. A motiváltság a kulcs szerintem. Ha nincs miért felkelni, akkor a test is hülye lenne felébredni. Ha van egy célja az embernek, amiért jó felkelni, akkor szinte kidobja az ágy ,tele energiával, és tényleg nem is kell kávé meg más stimuláns, a vágy, vagy rossz esetben a félelem tökéletes hajtóerő és alvásminőségjavító :)

2010. aug. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"ha valami iszonyúan motiválja (vágyik rá, vagy éppen fél tőle) akkor nagyon kevés alvás is elég éjjelente, tartósan. Egyszerűen megébred az ember, és eszébe nem jut visszaaludni, felkel és teszi a dolgát."


Amit leírtál itt, az nem a motiváltság, hanem a hipománia, vagyis a "jó szakasz" az egyik fajta bipoláris zavarban :))))


Ami persze nem baj, hipomániás állapotban sok nagy találmány és műalkotás született már.

2010. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Amit leírtál itt, az nem a motiváltság, hanem a hipománia, vagyis a "jó szakasz" az egyik fajta bipoláris zavarban :)))) "


Engem idéztél, kedves előző. Csak ismételni tudom magam: nem érdekel agykontroll okozza-e, nem érdekel motiváltság-e, nem érdekel hipománia, nem érdekel ha skizofrénia, ha jól érzem magam tőle, akkor hiszek benne, hiszem hogy működik és használni fogom a jövőben is. Egyébként több - a maga területén sikeres - emberrel konzultáltam akik ugyanezt tapasztalták mint amit én leírtam. Lehet pszichiátriai eset mind, de boldog családjuk és sikeres karriejük is van mellette. Kit érdekel bipoláris zavar-e vagy sem, ha boldogak és sikeresek?

2010. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!