Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van alapja a telihold / nem...

Van alapja a telihold / nem alvás "mítosznak"?

Figyelt kérdés
Ha igen pontosan mettől meddig hat? csak egy nap vagy előtte utána is?
2011. szept. 13. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
én teliholdkor is alszok szoval nemtudom miröl beszélsz.
2011. szept. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
ez nem mítosz :) a telihold hat az emberekre, a nem alvás csak egy dolog ezek közül, de pl a vér gyorsabban folyik és nehezebb elállítani, ezért nem célszerű ilyenkor operálni, az emberek feszültebbek és figyelmetlenebbek :)
2011. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Sajna én rendszeresen rosszul alszom, ha telihold van. Elméletem szerint azért, mert egyszerűen sokkal világosabb van ilyenkor, én pedig általában napkelte környékén szoktam felébredni, nyáron nagyon korán, télen később.

Ilyenkor is biztos, hogy a fény zavar.


Leengedem a redőnyt, és igyekszem aludni.

2011. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.

Viszont nagy hatással van az emberre és a vizekre (tengerek, óceánok, stb...).

2011. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Teliholdkor az ár-apály mozgás sokkal erösebb, és ez erösebb infrahangokat okoz. Az infrahullámok igen messzire terjednek és érzékenyebb embereknek okozhatnak vegetativ problémákat, mint pl. álmatlanság, idegfeszültség.
2011. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
nem vagyok ezomizériás, de rendszeresen teliholdkor nem tudok elaludni, akár 2-3 óráig, pedig reggel 6 kor kelés van...
2011. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Negyedik napja szinte alig aludtam, akkor is csak 1-2 órát, és verejtékezve kelek... Ez megy minden teleholdkor..

Szóval, én sem tudok aludni miatta :D

2011. szept. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Velem , és barátnőmmel is így van. Teliholdkor nehézkesen megy az alvás. Van olyan, hogy nehezen tudok elaludni én is.

Vagy inkább semennyire.

2011. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 x) ***** válasza:
75%
Egyébként nekem vagy nagy szerencsét vagy nagy balszerencsét hoz általában telihold, nem tudom miért :) nekem azért nehéz olyankor elaludnom mert tetőablakom van, így bevilágít esténként. Gyönyörűszép és nem tudom abbahagyni a nézését :D
2011. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%
Nekem nincs bajom a teliholddal. Bármikor tudok aludni, akár most is, akár a suliban déli 12 órakor.
2011. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!