Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan lehet rámeditálni...

Hogyan lehet rámeditálni kérdésekre,emberekre?

Figyelt kérdés
Hallottam róla,hogy létezik ilyen.Meditáció közben rá kell gondolni az adott illetőre,illetve a kérdésre?Ha jön valami kép,honnan tudom hogy valós választ kaptam-e,vagy csak az elmém szüleménye?

2021. júl. 1. 14:30
 1/5 Raechter ***** válasza:
100%
Megkell értened a mindenséget, és eggyé kell válnod vele. :)
2021. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grimfox ***** válasza:
100%

A valós válasz is az elméd szüleménye. Amire te gondolsz, az az elmélkedő meditáció.(bár maga a meditáció szó is elmélkedést jelent) Ha megfelelően mély, laza, de fókuszált állapotba kerülsz, felteszel magadnak egy kérdést, és várod, hogy a tudattalanodból felmerüljön a válasz. A válasz kép, tiszta gondolat, de a belső hangod válasza formájában is érkezhet. Onnan tudod, hogy a kérdésedre érkezett e válasz, hogy ami felmerült, összefügg e a kérdéssel. Ha nem, elkalandozott a figyelmed. Ha nem vagy biztos a válaszokban, a válaszokra is rákérdezhetsz, vagy az eredeti kérdésedet más formában, céltudatosabban is felteheted. Vannak dolgok, amikre nem tudsz választ kapni, és vannak dolgok, amikre nem kaphatsz választ jelenleg. Ezt tudni fogod, mert vagy nem érkezik válasz, vagy zagyvaság lesz. Ha rendszeresen meditálsz, és éber állapotban is foglalkozol a szellemi fejlődéssel, egyre több dologra kaphatsz választ. És persze egyre több dologra nem. Kitágul a kérdéseid köre.

Ez a meditációs forma ismeretszerzésre, és döntéshozatalra a legalkalmasabb. Egy személyre nem tudom, miért koncentrálnál rá, bár ha azt akarod tudni, a tudattalanod miként észleli őt, még ez is működhet.

Minden esetben elég mélyre kell menned, hogy az éber tudatod ne tudjon beleszólni a válaszokba, csak megfigyelni tudja őket. Ha az éber tudat beleszól a válaszokba, a válaszok olyanok lesznek, amilyeneket akarsz, de elvesztik a hitelességüket.

2021. júl. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ehhez tudnod kell a valós választ és/ vagy legalább minimálisan ismerni az egyén értékrendjét, ha csak magadba csinálod és így vársz valami konkrétat, akkor az nemmás mint spekuláció.
2021. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlással.
2021. júl. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a válasz nem a saját hangodon érkezik, hanem egy spontán formájában kinek mi, bekapcsol/bevillan nem várt helyzetben...a megoldás

a lényeg ismétlem: NEM A SAJÁT HANGODON ÉRKEZIK A VÁLASZ!!

2021. júl. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!