Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A bevonzással kapcsolatban...

A bevonzással kapcsolatban lennék kíváncsi a véleményetekre. Szerintetek van összefüggés? Szívesen olvasnék véleményeket a témával kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Tudom, ez olyan dolog, hogy valaki vagy hisz benne, vagy nem. Én azt mondanám, hogy fogékony vagyok és kíváncsi.

Nem olyan nagyon rég volt egy (számomra) hirtelen szakításom, ekkor kezdtem kicsit jobban belemerülni a dologba, amolyan segítségként a feldolgozásban.

Elég pesszimistának tartom magam, de mégis bizakodónak. Nem túl jó kombináció.

Szóval próbálok pozitív lenni, úgy érezni, mintha az, amit akarok már az enyém lenne és eszerint érezni magam. A kétségeket és túlgondolós, túlelemzős énemet egyre jobban ki tudom zárni. Sokszor önt el a teljes magabiztosság, hogy úgy is lesz minden, ahogy én akarom, előbb vagy utóbb.

Pár napja elkapott egy nyugtalanság. Az a fajta, amit vizsga előtt érzel, még akkor is, ha tökéletesen fel vagy készülve. Szaporább a szívverésed de tudod, hogy nem tehetsz ellene semmit, meg kell jelenned és túl kell rajta esni mindenképp, nincs "menekvés". Nem érzem kimondottan negatívnak, de pozitív érzésnek se. Csak úgy izgulok. A nem tudom min.

Lehet összefüggés? Megérezhetek ilyesmit, hogy valami/valaki, esetleg egy esemény, történés tart felém?

Vagy csak túlságosan akarok valamit és a testem így viccel meg?



2021. okt. 11. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:

"Elég pesszimistának tartom magam, de mégis bizakodónak."

Én ennél a résznél akadtam le.

2021. okt. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudtam jobban megfogalmazni. Lehet nem a pesszimista a legjobb szó. Sokat tépelődök, de mégis könnyen ábrándozok el pozitív kimenetelekről...

Dolgozok rajta.

2021. okt. 11. 18:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha már a bevonzáson gondolkodsz, hisz azt említetted a kérdésedben, akkor azt a lehető legegyszerűbben le tudod tesztelni. Koncentrálj egy általad kiválasztott számra 1-6 között, majd dobj a dobókockával lehetőleg minél többször (tehát ne 1-2x, mert a véletlen közrejátszhat ilyen kis értéknél.) Meg fogod látni, hogy akárhogy is koncentrálsz a számra, matematikailag a legvalószínűbbi eredményhez hasonló fog kijönni, tehát az, hogy az esetek megközelítőleg egyhatod részében dobod ki a "bevonzott" számot.
2021. okt. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is próbáltam a vonzás törvényét...sok tippet,ötletet megfogadtam,és javaslatot kipróbáltam.És vártam,hogy az Univerzum úgy intézze a dolgokat,hogy megjelenjen az életemben az,amire nagyon vágytam.Lehetőséget kapjak a megvalósításra.De sajnos nem történt semmi.

És én az eddigi életemmel kapcsolatban is azt tapasztaltam hogy nem történik semmi ha nem tesz érte az ember.Nyilván a vonzás törvénye is így működik,nem elég ölbe tett kézzel ülni,és várni a csodát,meg kell látni a lehetőséget,és tenni kell érte.De amiket elértem az életben,nem hiszem hogy volna köze a vonzás törvényének hozzá...bár ebben azért nem lehetek 100%-ig biztos.Mert voltak dolgok,amiket nagyon akartam,és nagyon vágytam rá,és fantáziáltam,álmodoztam róla,teljesen a magaménak gondoltam.És végül tettem is érte,és megvalósult.Csak akkor egyáltalán nem az volt a fejemben hogy ez a vonzás törvénye,és azt akarom elérni,hogy az működjön...csak volt egy cél,egy vágy a szemem előtt,és csak azt láttam,arról ábrándoztam.Hogy mennyire köszönhető a vonzás törvényének és mennyiben saját magamnak,nem tudom..mert valahol el lehet mondani hogy bevonzottam,de mellette sokat is tettem az adott dologért hogy megvalósuljon.

2021. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
47%
A gondolatoknak teremtő ereje van. A szapora szívverés lehet annak a jele is, hogy félsz vagy izgulsz,ha olyan szituációt érzékelsz, ami a hoz kapcsolódik amit szeretnél.Lehet, hogy túlságosan rágörcsölsz erre a teremtésre. Szerintem engedd el egy kicsit, koncentrálj másra és akkor hamarabb bekövetkezik amit szeretnél.
2021. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4 - a vonzás törvényének pszichológiai hatása lehet. Ha meggyőzöd magad arról, hogy képes vagy valamit elérni, akkor jobb eséllyel érsz célba. Természetfeletti, mágikus hatása, mint ahogyan sokan hivatkoznak rá, nem létezik.

Igen, mint ahogy te írtad, te magad is tettél érte, nyilvánvalóan, ha csak a vonzás törvényében bízol, de semmit nem teszel meg a célodért, akkor sosem éred el.

2021. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, én se úgy képzelem ezt az egészet, hogy nagyon akarom és majd ide repül minden, csak úgy.

Csak érdekelt, hogy ilyen izgatottság érzést tapasztalt e már más is, amikor megpróbált "látásmódot" váltani.

2021. okt. 11. 20:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Idegen, szokatlan helyzetben teljesen normális, hogy izgatott vagy. Főleg, ha valami nagyobb tétű dolog kimenetelével kapcsolatban reménykedsz.


A pozitív reménykedés mindenképp hasznos, segít célt, motivációt, lendületet meríteni, hogy tényleg eleget tegyünk is érte, hogy elérjük, amit szeretnénk.

2021. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én személy szerint hiszek abban, hogy amit nagyon akarsz, bevonzhatod. De ezt nem úgy értem, hogy én szeretnék nyerni a lottón de sosem veszek szelvényt, hanem, hogy a gondolatok, melyekkel körbe veszed magadat, azok rád nagyban kihatnak. Személyes példám erre, hogyha úgy érzem, igazságtalanság vagy valami rossz ér vagy érni fog (pl. kirúgnak, vagy bunkók velem, vagy szakítok) olyankor megpróbálok lélekben kiemelkedni a testemből, és megérteni a körülöttem lévő személyek viselkedését. Ezáltal jobban megértem a saját gondolataimat is.

Ha a jó oldalára fókuszálsz a dolgoknak/eseményeknek, és a lehetőséget keresed bennük, akkor ezeket meg is fogod tudni látni bennük. Ellenkező esetben, többségében a negatív oldalt fogod a sajátodnak érezni. És igen, magamból kiindulva, amikor amiatt féltem, hogy kirúghatnak, talán tudat alatt elkezdtem máris úgy viselkedni, mintha már kirúgtak volna... vagy amikor már érzed, hogy svalami nem oké és az első gondolatod, hogy hoppá, csak nem szakítani akar?


Szerintem az ember olykor érezheti a felé 'tartó' eseményeket, de nyilván attól, hogy te csak a jóra figyelsz még eltörhet a kezed vagy érhetnek rossz dolgok.


Szóval inkább azt mondanám erre az egészre, hogy figyelj a gondolataidra, mert azok terelnek téged vagy a (számodra) jó, vagy a (számodra) rossz irányba/említett események felé. Ilyen módon a gondolataiddal vonzod be az 'energiákat' vagy eseményeket.

2021. nov. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit 9-es ír sem természetfeletti bevonzás, hanem ahogy ő is sejti, mentális berendezkedés, a dolgok tudattalan alakításának hatása. Ha nagyon tényként kezelsz valamit, azzal hajlamos vagy tudattalanul befolyásolni a viselkedésed és ezzel a látszólag tőled független történéseket is. A kéztörés jó példa. Ha nagyon arra koncentrálsz, hogy eltörhet a kezed valamitől, nagyobb eséllyel követsz el valami hibát, ami tényleg kéztöréshez vezet.


A neurolinguisztikai programozás minimum részben erről szól. A szóhasználatunk, megfogalmazásunk képes befolyásolni a cselekvéseinket. Ha azt mondod egy gyereknek, hogy ügyesen egyensúlyozz, vagy maradj fent azon a faágon, akkor jó eséllyel fent fog maradni. Ha azt mondod neki, hogy ne ess le, jóval nagyobb eséllyel fog valami hibát elkövetni, ami miatt akár le is eshet, mert a mondatodban a leesés volt a gondolat, amit elültettél a fejében - a nemmel pedig nem nagyon képes az agy mit kezdeni. Pont ezért a legtöbb esetben pozitívan mást kell mondani a tiltás helyett.

Pl.

"Ne nézz le!" helyett "Nézz fel!", vagy "Figyelj a kezeidre!"

"Ne fuss!" helyett "Állj meg!"

"Ne csináld!" helyett "Csinálj valami mást!"


Most pedig ne gondoljatok a rózsaszín elefántra!

2021. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!