Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hiszel a vonzás törvényében?

Hiszel a vonzás törvényében?

Figyelt kérdés
Egyre nagyobb akár magyar nyelvű youtube csatornákat látok a témában, és itt is nagyon pörög a téma más kategóriákban. Természetesen nem A titok című felszínességre gondolok, hanem inkább a belső munkára ami ezzel van, meditációval, és gondolatsémák újraírásával. Ebben hiszel e?

2022. febr. 8. 12:57
A kérdező szavazást indított:
Igen, határozottan hiszek benne, tapasztalom a működését
Hiszek, de nem tudom irányítani
Van benne valami, de mindenki túlgondolja
Csak a figyelmünk irányul jobban a lehetőségekre, nem valami univerzumvarázslat
Abszolút hülyeség, nem hiszek benne
35 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Lehet hinni/nem hinni. Ettől függetlenül ez egy létező dolog. Egy törvény egészen pontosan
2022. febr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
ha letezne, akkor a vilagn mindenki gazdag, egeszseges es gyonyoru lenne
2022. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Második ezzel nem értek egyet sajnos. Nem azért mert én hiszek benne, kifejezetten úgy állok hozzá, hogy fogalmam sincs, kutatni kell a kérdést többet. De rengeteg ember gondolkodik negatívan, tele van frusztrációval keserűséggel, fájdalommal, ha a vonzás törvénye létezik,v agy létezne, akkor pont ilyen lenne a világ, hisz már gyerekkorban tanuljuk, hogy hogy merünk dolgokra vágnyi? A pénz nem fán terem. Vagy önzőek vagyunk ha jót akarunk magunak. Tele vagyunk önértékelési problémákkal. Szóval ez sajnos nem zárja ki a létezését.
2022. febr. 8. 14:52
 4/15 anonim ***** válasza:
5%

hat sajnalom hogy teged igy neveltek a szuleid. nem hiszem hogy barki ugy neveli a gyereket afrikaban hogy hogy mersz etelre es tiszta ivovizre vagyni?? szerinted az akinek az alapveto igenyei nincsenek biztositva, az nem akarja elegge az etelt, a vizet?? ez az egy problema egyedul kizarja a vonzas torvenyenek a letezeset. ja es akkor a rakos kisyerekekrol meg nem is beszeltem.

en elhiszem hogy jol erzi magat a kis lelked ha azt hiszi, ennyire egyszeru barmit is elerni az eletben. csak akarni kell meg megkapod! a valosag sajnos nem ez. kulonben mindenkinek meglenne minden amit valaha akart

2022. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hú de dühös vagy te erre a témára :D Pedig épp azt mondtam, hogy nem hiszem ezt, csak hogy ismerve a tanításait mit jelentene a létezése. Szóval elég vicces, hogy kijelented, hogy én miben hiszek :D


A vonzás törvénye nem arról szól, hogy valamit akarni kell, mert pont azzal a hiányát teremted (az elmélet szerint) hanem, hogy érezd úgy hogy már megvan, és előbb utóbb ez a valóságban is létrejön. Nem egyszerű, igazából annyira nehéz, hogy nekem még kipróbálni sem sikerült, hogy egy ennyire más mentális állapotba hozzam magam, mint a jelenlegi valóság. Ennyire elhinni valamit aminek minden érzékszervem és tudásom ellentmond egyáltalán nem lenne egyszerű.

2022. febr. 8. 15:11
 6/15 anonim ***** válasza:
9%

bocs, altalanossagba kellett volna fogalmaznom. aki hisz ebben, az azert hisz mert megnyugtatja. hiszen "csak" akarni kell, es mar ott is van. aztan ha megsincs ott, akkor azt mondjak neki hogy hat tenni is kell erte, es akkor ott lesz. de amikor mar teszel erte, akkor minek vonzani?? teljesen felesleges ezzel altatnia magat az embernek.

nem veletlen amugy hogy MLM guruk szoktak nyomni ezt a temat

2022. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igazából szerintem van egy olyan értéke a dolognak, hogy nem teszel dolgokért amíg nem hiszed el hogy sikerülhetnek, szóval ha valakinek ez ad magabiztosságot, hogy belevágjon dolgokba, mert úgy érzi ez a hit és pozitív gondolkodás segíti őt, akkor könnyen lesz önbeteljesítő jóslat.


Azt hogy csak akarni kell azt csak a legfelszínesebb információk mondják, a legtöbbször ez mentális munkával párosul, és napi szintű meditációvla, ami szerintem szintén egy pozitív dolog, hogy valaki kicsit befelé figyel, és gyakorolja pozitívabban látni a dolgot.


Az MLM szektás vibe-ja mondjuk megijeszt, a toxikus pozitivitást, és a negatív érzelmek nem megélését/elnyomását károsnak tartom.

2022. febr. 8. 15:24
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
persze, ha ez ad magabiztossagot, az jo. de emellett tudni kell hogy ez nem valos dolog. kulonben becsapna magat az ember. az a baj az ilyen hitbe vetett magabiztossaggal, hogy ha a hit barmi okbol megrendul, akkor eselyes hogy borul az egesz kartyavar. pl valaki a hit segitsegevel gyogyul ki a fuggosegebol. meginog a hit, mi tartja vissza hogy visszamnejen a szerre? vagy valaki a hit segitsegevel valik bunozobol rendes, torvenytisztelo emberre. etred mar mi a problema ezzel?
2022. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz, de ha ahit nélkül bűnözne tovább, akkor inkább jöjjön ki a dologból hittel, ha meg is ing a hite, akkor legalább egy ideig nem bűnözött...De valószínűbb, hogy addigra már lesz miért jó úton maradnia.
2022. febr. 8. 15:34
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

de nem lenne jobb ha nem a hit segitene neki? hanem valami ami letezik? akkor nincs minek meginognia


"De valószínűbb, hogy addigra már lesz miért jó úton maradnia"

hat vagy nem. sajnos ebben nem bizhatunk

2022. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!