Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A nap nagyját átmeditálom, de...

A nap nagyját átmeditálom, de nem elég. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Az lenne a bajom, hogy nem érzem elégnek a meditációimat. Folyamatosan akarom. Minél többet csinálom, annál jobban vágyok rá.

Nem nehéz abbahagyni, és nem akadályoz az életben, de jobb bárminél, és nem tudom, hogy lehetne elhagyni más szokásokat.


Napi 2,5-3 órát alszok hajnali 3 utántól reggel hatig. Amint felébredek, már ülök is fel, és meditálok. 7:25kor elkezdek készülődni, és a busz 5 perccel 8 előtt lerak a munkahelyemtől fél perc sétára. 20 perc alatt bent vagyok, és a buszutat végigmeditálom. Ebédszünetben nem ebédelek, hanem meditálok. Kaját már nem csinálok, hanem veszem hazafelé menet. Hazaérve eszek( napi egyszer eszek) és nekiállok meditálni. Olyan 16:50re már otthon megebédeltem és előkészültem a másnapra, és innentől ugye hajnali 3, fél négyig meditálok.

Két hetente egyszer vásárolok, hétvégén, az is max 50 perc.

Minden másnap nagy wczek, és napi 2-3szor pisilek, mert próbálok kevés vizet inni. Egyrészt, mert nem kívánom.., nem kívánok semmit se ami nem meditáció, másrészt tudatosan nem akarok időt pazarolni wczésre. Mindig akkor iszok hétköznap, amikor utazok, hétvégén pedig vamikor délelőtt, és valamikor este, az is pár másodperc.

Hétvégén reggel hattól igazából másnap hajnali 3-fél négyig csak meditálok.

A családomat nem érzem számomra megfelelőnek, így leépítettem velük a kapcsolatot.

Barátaim, szerelmem nincsenek, és nem is akarok. Úgy érzem velem van isten, és én ő benne vagyok, nincs szükségem emberekre.

Gyereket sem szeretnék.


A leírt rutint csak akkor szakítom meg, ha valamit el szeretnék intézni, például banki ügy, vagy belső dolgok, mint ez a kérdés, amikor valamit szeretnék elérni.


A kérdésem tehát, hogy hogyan lehetne a meditációm időtartamát még inkább kitólni.

Próbáltam már csak minden másnap enni, de nem működött, amint nem meditáltam, éreztem, hogy rosszul vagyok, nem bírja a testem.

Fényevés kizárva, nem tudom hogy kell.


A maradék alvást nem tudom elhagyni. Egyre lassabban csökken az idő, amennyit aludnom kell, és szerintem olyan két óránál meg fog állni, ha így haladok tovább, és ehhez is kell majd még másfél év.

Próbáltam kihagyni de ugyanaz, mint az evésnél. Ha nem alszok pár napig, meditáción kívül érzem, hogy a testem nem bírja.


Röviden ennyi.

Valakinek valami tipp?



2022. febr. 21. 21:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Diliház.
2022. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Fordulj szakemberhez,ez nem normális.
2022. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Ez függőség.
2022. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Mi történik meditáláskor hogy ennyire izgalmas?
2022. febr. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
Szia engem érdekelne hogy milyen érzés és miért szereted a meditálást mi az előny benne.. ha ide nem akarod le írni akkor írhatsz privátba is
2022. febr. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Meditálás 20p bőven elég. Ha többet csinálod nem változik semmi. Viszont ilyen esetben már káros a meditáció, és ez az mutatja, hogy menekülsz a valóság elől ami nem a legjobb. HIDRATÁLJ!!!
2022. febr. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Humor Herold ***** válasza:
86%
Ügyes vagy a napi 2-3 órás alvásoddal, a minimális vízfogyasztásoddal, és a napi egyszeri étkezéseddel. Lehet a meditáció mellett az agynövesztésbe is több energiát kéne belefektetned.
2022. febr. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

3.

Nem az. Nem vagyok függő.


5, 6.

Nem hiszem, hogy ezen a bolygón létezik olyan nyelv, aminek segítségével akárcsak egy picit is tudnék erre nektek válaszolni.


7.

Nem ismersz. Nem menekülök. Én jól megvagyok a meditáción kívüli életemmel is.

Munka közben is dumcsizok munkatársakkal.


8.

Az agyam kitőlti a rendelkezésre álló helyet.


Esetleg valaki a kérdésemre akarna válaszolni?

2022. febr. 22. 07:05
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
A meditációban a felesleges gondolkodást igyekszünk felszámolni. Ez az ülések közben a leghatékonyabb, de lényegében bármilyen élethelyzetben gyakorolható. Az a lényeg hogy a nem-fontos gondolatokat egyszerűen el kell engedni, és tudatosan átélni a jelent. Minél többet gyakorolja ezt az ember, annál jobb.
2022. febr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy nézem, a munkaidőn kívül mást már nem tudnál csökkenteni. A munkahelyet leszámítva már kvázi aszkéta vagy, úgyhogy én a helyedben néznék valami szerzetesrendet/közösséget, ahol nem kell sokat melózni, viszont lehet meditálni látástól mikulásig.
2022. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!