Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy tudom a negatív gondolato...

Hogy tudom a negatív gondolatokat csökkenteni? (manifesztáció)

Figyelt kérdés
valahogy mindig berágja magát a fejembe, utána meg azon aggódok, hogy sokáig aggódtam, teljesen ördögi kör

2022. aug. 9. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg túltolni inkább, mert amíg kerülni akarod, folyton azon fogsz kattogni. Menj bele a negatív gondolatba, nézd meg, milyen érzést hoz elő. Hagyd, hogy érezd azt át teljesen. Próbáld fokozni. Mindig ezt tedd.
2022. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Egyrészt foglald el magad új, pozitív élményekkel. Másrészt nem minden rossz, ami negatív, néha ez valami feladatot jelent. Pl. pofán akarsz vágni valakit - a gondolat. Tisztázni kellene egy helyzetet az illetővel, tartani a határaidat vele szemben pl.
2022. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsotokat!
2022. aug. 9. 15:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne harcolj soha a negatív ellen. Pozitív felé vidd a figyelmed. Itt rontottad el. Nem kell megakadályoznod semmit és nem kell erőlködnöd. Csak fogadd el és gondolj jóra. Ha nem gondoltál fogadd el, és gondolj újra jóra.
2022. aug. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szandi4 válasza:
100%
Fura, de ha túlságosan harcolni akarsz ellene, akkor csak rosszabb lesz. Egy kicsit hagyd magad, menj bele mélyebben a gondatba, túl fogod tenni magad rajta. Ha nem segít, próbáld meg elterelni a figyelmed valami mással, vagy gondolj tudatosan pozitív dolgokra.
2022. aug. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak nagyon nehéz és félek néha, hogy a félelmeim fognak megvalósulni.
2022. aug. 10. 16:33
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

A félelmeket érdemes egyenként konkretizálni (a többit addig rakd félre). Tehát fogsz egy félelmet, megvizsgálod. Megkérdezed magadtól, hogy a legbátrabb barátod, rokonod hogy kezelné ezt a félelmet? Felteszed a kérdést, hogy ha a fiad, akit imádnál, azt kérdezné, hogy Apa, ezzel a félelemmel mit csináljak? Akkor mit válaszolnál?

Illetve eljátszhatsz azzal is, hogy egy félelemhez írsz többféle megvalósulást, elképzelsz egy legszerencsésebb kimenetelt és egy legszerencsétlenebbet, meg közötte még néhányat. Aztán mindegyikhez odaírsz egy megvalósulási esélyt, tehát hogy melyik a legvalószínűbb.

Minél inkább a tudatosba, a nyelvbe hozod, annál inkább tudod kontrollálni. Közben mély, lassú hasi légzések, ha szükségesek a megnyugtatásodhoz.

2022. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
#6 haha, akkor készülj fel rá hogy valósággá fog válni... egyesek szerint pont azért hogy "megerősödj" és szembenézz vele, mert onnantól igazából nem tud az élet nagyobb akadályt görgetni eléd. Velem is ez volt, annyira megerősödtem hogy ha lett volna egy pisztolyom tuti kifestem pirosra a szobát magammal, szóval köszi élet most aztán már titánból vagyok, ja nem :D De az tény hogy most legalább már nem kell attól félnem , hogy valósággá válik ,mert azzá is vált, most már csak inkább együtt élek a dologgal, mint egy ptsd-s katona.
2022. szept. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!