Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy kezdjem el a meditálást?

Hogy kezdjem el a meditálást?

Figyelt kérdés

Régen teljesen "normális"voltam, nyugodtan el tudtam aludni, anélkül, hogy negatív gondolatOkon járt volna az eszem, de már lassan egy éve hogy amikor lefekszek, csak rossz dolgokra tudok gondolni, meg általában is kevés pozitivat találok bármiben is. Úgy hallottam emberektől, hogy meditációval elvileg meg lehet tanulni kizárni a rosszat . Bár nem nagyon hiszek az ilyesmiben, csak van valami valóságalapja annak, hogy ennyien pozitivan nyilatkoznak a dologról.

All in all, hiányzik a régi énem, és nagyon hálás lennék ha valaki megosztaná velem a személyes tapasztalatát, hogy hogy kezdte, hogy alakult az agykontroll, stb, illetve ezzel együtt segítene is nekem belevágni,

Előre köszönöm!



#meditáció #agykontroll #meditálás #negatív gondolatok kizárása
2015. márc. 27. 04:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezd ezzel: https://www.youtube.com/watch?v=c9JtaSCIdLs a meditáció lenyugtat, pihentet és lelki erőt ad. Csináld végig ezt a 30 perces meditációt minden nap legalább egyszer. Ha több is érdekel ebben a témában, majd írj,
2015. márc. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Én általában kényelembe helyezem magam, ellazulok ahogy csak tudtok, a gondolatok ellen v a kinti hangokra koncentrálok v lágy zenét hallgatok. Érezd ahogy a nyugalom átjárja a tested, lelkibéke stb.
2015. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

"Bár nem nagyon hiszek az ilyesmiben..."

Ezzel a hozzáállással sehogy.

2015. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Legoman ***** válasza:

Ha tényleg meditálni akarsz, akkor azt eleinte nehéz lesz megtanulnod.

De előre szólok, hogy a meditáció egy olyan dolog, ami megnöveli a koncentrációd, a szellemi teljesítményedet stb. De ugyanakkor komollyá is tesz, szóval a humort érted, te is tudsz humorizálni, mert kreatívabb is leszel és magabiztosabb, de értelmesebb, mint a többiek. :)

Egész jól hangzik, de készen állsz erre? Ugyanis nem maga az eredmény a rossz, hanem a változás, amire fel kell készülnöd, ugyanis ez nem egy-két napos folyamat. Először meg kell tanulnod meditálni, ha lehet minél több meditációs fajtát, hisz mind egyet takar, kezd a legkönnyebbel és utána jöhet a nehezebb.

Szóval a meditálást úgy kezd el, hogy felkészülsz és eldöntöd, hogy valóban akarod-e.

2015. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gublug ***** válasza:

Az én javaslatom, hogy választanod kell egy tradíciót amit követni fogsz. Ez azért fontos, hogy tudd a vonal tartó mesterek által elért eredményt te is meg tudod valósítani. Egyúttal ők a bizonyítékok, hogy nem hülyeséget csinálsz és nem egy légből kapott 'újfajta' kontár pénzhajhászós módszer.

Ide oda kapni, így úgy meditálgatni véleményem szerintem kevesebb hatásfokú. Kövess egy vonalat és ne forgácsold szét magad. Több kultúra több fajta meditációt kínál, de ha nem építed tisztességesen fel a lépcsőzetet, akkor nem vezet majd sehova.


Ha megtanulsz rendesen meditálni, életformává fog alakulni, mert semmi sem adja meg azt, amit a helyes meditáció létrehoz.


És igen, el kell magad határozni.

2015. márc. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!