Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A spermában tényleg erő van,...

A spermában tényleg erő van, és nem szabad, illetve nem tanácsos elveszíteni, így a maszturbáció sem jó, illetve tanácsos? Minden esetben?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=ksvaSnjPDLs


Olvastam, hogy több vallás szerint a maszturbáció, a megszakításos szex, anális szex, tehát a sperma elveszésével (nem a női testbe kerülésével) járó fajtái a szexnek nem ajánlottak, vagy akár tiltottak, mivel erőt tulajdonítanak neki, ami sok szempontból előnyös, építi az ember életét. A szerzetesek, illetve hasonló irányzatok számára pont ezért előírás a cölibátus. A buddhizmusról hallottam, hogy általánosan energiát tulajdonít neki, a taoizmusról, hogy csí-t, vagyis életerőt, és a hinduizmusban is vannak hasonló tanok. De nem csak a keleti vallásokról hallottam, hanem például a judaizmusról (kabbala), iszlámról (szúfizmus), kereszténységről (keresztény misztika, spiritualitás, illetve ezoterikus kereszténység), valamint filozófiai tanokról is.


Ha jól tudom, ez azért van így, mert a spermának eleve akkora energiája (ahogy a női méhnek is), hogy életet tud létrehozni.


Ezenkívül azt is hallottam, hogy például az önkielégítés az egót, az önzőséget erősíti, így például ebből a szempontból is vet fel problémákat.


Ez tényleg így van? Tényleg spirituálisan van benne valami? Van olyan módszer, amivel mégsem kellene lemondani például a maszturbációról, hanem lehetne úgy gyakorolni, hogy az előrevezető, jó, élvezetes legyen, ugyanakkor ne az egót erősítse? Ezt hogyan kell csinálni? Mert olyanról is hallottam, hogy lehet ezt így is csinálni itt, az interneten egy magyar nyelvű videóban. ( https://www.youtube.com/watch?v=UsXpSwcB7-s ) De olvastam, hogy régen voltak olyan irányzatok is, amelyek kimondottan teremtő erőt tulajdonítottak a maszturbációnak is.


Akkor most ezt hogy kellene helyesen értelmezni? Mi a helyes, illetve mi a helytelen?



2022. aug. 28. 16:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

“Olvastam, hogy több vallás szerint…”


Több vallás szerint teljesen rendben van, hogy csecsemők és gyermekek halnak meg egy robbantásban/balesetben, a gyilkosok meg élnek 80 évig is. Meg az, hogy halálra köveznek egy nőt ha az félrelép vagy megtagadja a burka viselését.


Biztosan érdemes a vallásból kiindulni…

2022. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha biológiai szempontból nézzük, pont egészségtelen tartogatni.
2022. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Ezek az elképzelések nem igazak.
2022. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha elfogyasztod és a szervezeted feldolgozza tápanyagként, egyedül akkor add erőt.😏🤣🤣
2022. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Grimfox ***** válasza:
87%
A taoismusban a qigong, a hindu, és buddhista tanokban a pranayama, ezen keresztül a jóga tartalmazza ezeket a tanításokat. Mindkét iskola rendelkezik gyakorlatokkal, ami a nemi energiát életerővé(csi, prana) alakítja. Úgy vélik, hogy ez az erő, együtt az anya orgazmusa során felszabaduló erővel alkotja a megfoganó magzat saját életerejének a magját. Ebből következően nem kevés energiáról van szó. Akik abszinenciát gyakorolnak, igyekeznek ezt az energiát átalakítani, és munkára fogni más módokon. De csak azok számára van ilyen haszna, akik ismerik a módjár. Aki nem foglalkozik ilyesmivel, annak csak felhalmozódik a nemi energiája, és egyre erősebben készteti az illetőt a szexuális aktusra. Az energia kiürülése bármilyen formában ideiglenesen csökkenti a test csi/prána szintjét, ezért az ember kissé gyengébbnek érzi magát, és amíg újra nem termelődik, addig a külső behatásokra, betegségekre is fogékonyabb. Egy egészséges embernél ez persze nem gond. Azonban a szexuális élet bármely formájának túlzásba vitele a testet állandóan ebben a gyenge állapotban tartja, ami egészségtelen. Itt is az arany középút megtartása a javasolt. Ez az elv mind a pranayama, mind a qigong(csikung) tanításaiban jelen van. Általában bőven haladó szinten kezdik el az átcsoportosító gyakorlatokat, az átlag gyakorlók nem foglalkoznak ezzel, ők egyszerűen a középúton járnak. A vallási része is a fent leírtakból fakad. Mivel ez az energia adja a nem biológiai nemzőerőt, és a magzat életerejét, ezért tiszta, és nemes energiának tekintik, amit nem szabad pazarolni. A földi vágyak legyőzése inkább a szerzetesek, aszkéták, és remeték "dolga", az átlag híveknek csak önmérsékletet javasolnak.
2022. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

A szex rossz, értem?

A remeték, szerzetesek csináljak jól, hogy nem gyakorolják

De azért a maszturbációt ne vegyék már el tőlünk, főleg a nőktől, nekünk szerencsére nincs spermánk 😂😂

Legalább annyi öröme legyen a szerencsétlen sorsúaknak(mint én)

Amúgy a nagyon bigott vallásos embereknek ezért van 15 gyerekük, mert a szex bűn szerintük és csak gyerekcsinálásra szabad használni kérdező…

Mondjuk ennyi erővel akkor a nők minden hónapban bűnt követnek el mert hagynak meghalni egy petesejtet, ami szinte már egy fél ember… kicsit zavaros ez a téma :D

2022. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy k*rva nagy hülyeség.
2022. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Semmilyen varázserő nincs ebbe sem
2022. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem szabad masztizni, mert megvakulsz tőle.

Tudom, mert egy középkori kódexben olvastam.

2022. aug. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Nagy erö van benne, ezért meg se probálj birkozni vele, mert ugyis te veszitesz!!!
2022. aug. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!