Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Kezdik sejteni, hogy az...

Kezdik sejteni, hogy az emberiség egy jelentős része miért emlékszik egy eltérő valóságra?

Figyelt kérdés

A mostani kutatás esetén azonban az újdonság éppen az, hogy az emberek nem csak a valós tapasztalatokra emlékeznek egyformán, de az emlékek előhívása kapcsán is egyforma hibák kerülhetnek elő. Vagyis nem csak a tényleges, de a hibás emlékeink is egyezhetnek. Annak megértése, hogy ez miért történik így, pedig elvezethet minket ahhoz, hogy miként alakulnak ki a hamis emlékek – a vizuális Mandela-effektus tanulmányozása tehát ebből a szempontból tökéletes választás.


„Megállapítottuk, hogy ez a hamis memória-effektus hihetetlenül erős volt a memória tesztelésének többféle módja során is. Még amikor az emberek látták az ikon megfelelő verzióját, néhány perccel később mégis a helytelen verziót választották. És amikor arra kérték őket, hogy rajzolják le az ikonokat az emlékeik alapján, az emberek ugyanazokat a helytelen részleteket is belefoglalták a rajzokba.


[link]



2022. dec. 28. 22:39
 1/7 Tudi333 ***** válasza:
41%
Oszt?
2022. dec. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
51%
na, ez érdekes. persze az ilyen szerencsétlen prolik csak ennyit tudnak: "Oszt?" - döbbenetes, hogy ők is az ember kategóriába tartoznak, meg én is. Sértő is.
2022. dec. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
2-es. Ha valaki istentelen, azt érzi egy majomból fejlődött ki, azt hiszi hogy egy gyalázatos szégyenteljes népe van, és minden álom vagy misztikus esemény csak az "agy üres játéka" és nem létezik igazság, akkor eléggé megkeserednek. Csak azt nem értem, ezek az emberek miért ragaszkodnak foggal körömmel a szürke életükhöz a változás helyett.
2022. dec. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kezdik.
2022. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tudi333 ***** válasza:
2#! Én nem szeretnék ember kategóriàba tartozni, mert az elég gáz. Ez a cikk egy nagy fikció az egész, amit a kérdező belinkelt. De kiegészitem a válaszomat "oszt?"-ról módosítok, "oszt akkor mi van?"-ra! 😁
2022. dec. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Kvantumzoli megint összetett mondatokkal találkozott?
2022. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a linket, enyhén szólva szószátyár. Mindenesetre az eredeti cikk se tűnik normális tudományos kutatásnak, inkább sima netes felmérés.

A cikk is írja, hogy a magyarázatot valószínűleg képenként kell megadni, nincs univerzális magyarázat

Egyébként, az emberi agy messze nem tökéletes, az se meglepő, ha hasonlóan tévednek, főleg ha ilyen pici a választási lehetőség, elvégre ugyanazon az elven működik minden agy. Nem véletlenül vannak vizsgágon tipikus hibák

2023. jan. 10. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!