Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki tudat alatt éri el, hogy mindig körülötte forogjon a világ és szolgálják ki?

Figyelt kérdés

Amikor egy kicsit is magára lenne utalva, hirtelen és "véletlenül" mindig történik valami, amivel kiesik a játszmából, és MINDENNEL IS ki kell szolgálni. Pl beteg lesz. Vagy balesete lesz és lesérül. Vagy nem adnak neki szabadnapot, és mindenkinek az ő szabadságához kell igazodni. Hosszu a lista sorolhatnám. A végkifejlet mindig az, hogy hozzá kell igazodni, és ő tulajdonképpen kiesik a munkából/játékból, helyette csinálják meg, még azt is amit egy 5 éves gyerek meg tud csinálni.

Persze, ha megkérdezzük, akkor 'nem tehet róla'. És igen, tudatosan biztos nem, pl azt nem tudja az ember befolyasolni tudatosan, mikor elsz beteg meg mikor nem kap szabit a főnöktől...stb.


De tudat alatt ezt lehet befolyásolni? Csak mert az elmúlt 2 hónapban folyamat ez van. Óraműpontossággal: tehát ha az egy hét 7 napjából egy ember 1 napon ér csak rá segíteni neki, akkor 'véletlenül' pont azon az 1 napon történik vele valami. Sorozatosan. Ennyi véletlen nen létezik.


Felnőtt emberről van szó.


dec. 21. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a jelenség létezik. Ez egyfajta belső játszma. Terápiás környezetben oldható. Fel kell építeni azokat a belső erőforrásokat, amelyre támaszkodni tud, mert csak így tud felelősséget vállalni a vele történő eseményekért és beleállni az élet valamennyi helyzetébe.
dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy hívjuk energiavámpír,gyakorlatilag egy érzelmi manipulátor aki a környezetét arra használja,hogy figyelmet és gondoskodást zsaroljon ki,de nem szabad bedőlni neki..Ezek tudat alatt pszichoszomatikus tüneteket betegségeket is képesek produkálni éppen azért mert nincs felszínre hozva.

Valójában éretlen személyiség az 1-es jól mondja, tudatosítani kell az áldozati mintáit,hogy felelősséget vállalhasson önmagáért.

dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Terápiás környezetben oldható."


Igenám, csak terápiás környezetben sajnos nem oldják, hanem egy rakat gyógyszert beletömnek 'pszochoterápia' néven, hogy az majd megoldja, de épp hogy csak jobban bezsibbasztja, és az önreflexiót gátolja, pont amivel felszínre lehetne hozni a bármit is. 😓 Mindegy ez már nem ide tartozik.


Köszönöm a válaszokat! 🙂

dec. 21. 19:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok: a terápiás környezet alatt én nem gyógyszeres terápiát értek. De ahhoz neki is kéne akarni.

Bele kell vinni az erejébe. Lehet ezt úgy, hogy bizonyos sikerélményeket ér el kicsiben az életében. Nyilván olyan területeken, ahol helyt kell állnia. Majd fokozatosan lehet hagyni növekedni a nyomást, ahogy rátalál az erejére. Meg kell erősíteni őt az irányban és eljön a pont, amikor már be lehet lökni a mélyvízbe. A korábbi minták persze vissza-visszatérnek, ezért ilyenkor meg kell kapnia (elsősorban magától) azt a nyugtatást, amit a belső gyermek igényel (ő az aki még nem nőtt föl egy-egy elakadás miatt). Na, ha megkapja a belső gyerek a megértést és törődést, a felnőtt rész is könnyebben kinő, hozzátéve, hogy ezt sem szabad eltúlozni.

dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4


És mi van abban az esetben, ha ilyen kisebb megpróbáltalasok utan, ha sikerültek neki, akkor jól hátradől, hogy megcsinalta, elbízza magát, hogy ő az ász, akkornmost pihenhet, és ugyanott vagyunk, ahol előtte. Vagy erre értetted, hogy a régi minták vissza-visszatérnek?


Hogyan tudja magának megadni ilyenkor ezt a megnyugtatást?

Azt szerintem ézreveszi, hogy kell neki, bár abban már nem vagyok biztos hogy azt tudja-e, hogy mi, de pont ekkor kapaszkodik bele valaki másba (ekkor van az óraműpontos teremtés, nem tudom hogy csinálja...), vagy egészségtelen úton adja meg magának, ami a valódi szükségletet nem elégíti ki, max letakarja hogy ne lássa (érzelmi evés).

dec. 21. 20:36
 6/9 anonim ***** válasza:

A félelmek akadályozzák, és nem meri vállalni a szerepeket, amelyben bizonytalan. Lehet, hogy furcsa, de el kell érni hogy 1: biztonságban érezze magát, nyerjen erőt a nyugalomból, szokásos szertartásokból, és legyen elég tere 2: meg kell neki mutatni, hogy ebben az állapotban mi mindent elérhet, vagyis sikerélményre van szüksége.

Két rossz megoldás van: ha folyamatosan cseszegeted és ideges légkört teremtesz vagy ha mindent elnézel neki. Legyél stabil, és nyugodj! Haladj lassan, de várd el, hogy haladjon melletted!

dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ezt én nem tudom megadni neki. Akkor mindegy.
dec. 22. 09:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit írtam, az nem szakvélemény. Nyilván a konkrét esetet nem ismerem. Ha nem is teszel különösebb erőfeszítéseket, csak hozzáállásban, kommunikációban változik a dolog, az is sokat segíthet.
dec. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igyekszem, ahogy tudok.

Köszönöm! :)

dec. 22. 11:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!