Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy tudok transzba esni?...

Hogy tudok transzba esni? (tovább)

Figyelt kérdés

Valószínűleg rosszul fogalmazok, előre leszögezem. Van egy állapot, amit általában akkor szoktam elérni, mikor van bennem egy kis fáradság, és elszundítok unalmamban. Ez lehet itthon, de megesik utazás közben is. (Természetesen nem túl gyakran, és nem is direkt) Amit párszor ilyenkor tapasztaltam, az valami egészen különleges volt számomra. Nem aludtam el teljesen, észnél voltam. Egyszerre voltam itt és ott is, bár inkább magamban lebegtem. Ez az állapot azért érdekes, mert egyrészt nagyon megnyugtató érzés a semmiben lenni, másfelől iszonyatosan gyorsan tudok gondolkozni. Problémák, amiken órákat, napokat el tudok rágódni, hogy hogy oldjam meg, pár pillanat alatt tisztán rájövök ilyenkor.

Ez az állapot sajna nem tart soká, mert vagy teljesen elszundítok, és oda a csodás gondolatoknak, vagy felébredek.

De jó lenne visszamenni. Magamtól.


2010. okt. 22. 14:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt alfának hívják, és meditáció során tudsz lemenni :)

Ülj nyugodtan egy lesötétített, csendes szobában mondjuk lótuszban, de fekve is jó..

Először a légzésedet szabályozd, 8 mp-ig beszívod, 4 ig benntartod, majd 8ig kifújod. Közben ürítsd ki a fejed, hagyd hátra a napot. Mikor a légzésed beállt, képzelj el magad előtt egy kivetítőt (csukott szemmel). Arra vetítsd ki a 100-as számot, majd kezdj el lassan visszafelé számolni, miközben olyanokat mondogathatsz magadban, hogy "egyre nyugodtabb vagyok, problémáimat elfelejtem, ahogy a nullához közelítek, minden testrészem felszabadul a nyomás alól, stb...)

Én általában 10 körül már lent vagyok, lehet neked előbb is sikerül, de ne siess, az úgy nem jó. Akkor lépj tovább, mikor kész vagy rá, hogy 100-ról 99-re juss, tehát ne mp-ként ugorj egyet :)

Közben hallgathatsz mantrát, ilyenekre ajánlom a Gayatri mantrát :)

2010. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

90-et számolsz alfáig?

én annyit csinálok: 3-3-3

2-2-2

1-1-1

10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 másodpercenként nagyjából, és közben elképzelem hogy egy lifttel megyek lefelé.

2010. okt. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem mindig 90.. csak ezzel a módszerrel kezdtem anno :) Aztán már máshogy is megy, szóval nem. De a kérdező nem tud lemenni még szerintem szimplán, ezért leírtam :)
2010. okt. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értem, ez nekem tök új. És ti miket éltek át ilyenkor, az alfában? Mi van ott, miért mentek vissza?
2010. okt. 22. 22:19
 5/17 anonim ***** válasza:

én nem nagyon szoktam lemenni, nincs rá szükségem - amúgy meg én ezt a 100-tól visszaszámolós dolgot az elalvás könnyítésére tanultam egy agykontrolltanfolyamon, ugyanott, ahol a liftezéseset is. kérdező, te voltál már?


második

2010. okt. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Liftezni, vagy alfában vagy merre? Nem, nem hiszem, csak azt éltem át, amit leírtam. Azért szeretném kontrollálni, mert sokkal gyorsabban, egyszerűbben tudok úgy kitalálni megoldásokat, időt takarítok meg.
2010. okt. 23. 11:19
 7/17 anonim ***** válasza:
Az elsőtől kérdezném, hogy ha fekve csinálod akkor nem alszol be? Mert én próbáltam de többször félálomban voltam. :S
2010. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok - nem alszom be :D

Elég régóta csinálom, tudatos álmodást is "űzöm", emellett mantrákkal szoktam még meditálni. A légzés sokat számít :D Az ébren tart valahogy :)

2010. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

És még valamit: tudom hülyén fog hangzani, de ha sikerülne lejutnom alfába akkor azt érezni fogom? Mert mi van ha sikerül de nem tudom, hogy valóban ott vagyok-e?

És te hány képes vagy több percig is ,,ott" maradni?


Amúgy komolyan mondom tegnap hallottam először erről az alfás dologról de nagyon kíváncsivá tett. :)

2010. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyensúlyozás az ébrenlét és az álom között. Szemed csukva van, mégis szinte mindent látsz, persze szimbolikusan. A gondolataid 100szor gyorsabban pörögnek, ha van valami, amit eddig nem tudtál megoldani, itt jó eséllyel megtalálod a választ. Könnyű átbillenni álomba, gyakorolni kell türelemmel. Én még nem kezdtem el aktívan, csak futólag tapasztaltam meg, de tök jó volt.
2010. nov. 5. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!