Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » "Tükör által homályosan...

"Tükör által homályosan látni"-mit jelent ez igazából? Mit akar kifejezni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
azt hogy bepárásodott a tükör!
2010. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Egyik kedvenc könyvem címe a Tükör által homályosan.

Nekem valami olyasmit jelent, hogy nem a valóságot látni, miközben nézel valamit. Annak csak egy visszatükrözött képét látod, a saját értelmezésedben. És hogy végeredményben mindenki a saját szubjektív valóságát éli meg, nincs egy "közös valóság", hanem x milliárd féle, annyi, ahányan élünk a Földön.

2010. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Most egyszerűbben annyi,hogy pl hiba látod magad szépnek,ha másik 100 ember szerint nem vagy az.
2010. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Ez a szép idézet a Bibliából való, Pál korinthusbeliekhez írt levelének ("a szeretet himnusza" néven is emlegetik) egyik szép részlete:

"Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem."

E szövegkörnyezetből ered a jelentése is: amikor az ember nem a maga kicsi emberi rész-nézőpontjából lát majd, hanem

- Isten országának eljövetelekor - a teljességet látja, akkor meglátja önnön kicsiségét is.

Minden igazság addig csupán rész-igazság, "tükör általi homályos látás". Az igazi valóság akkor tárul fel majd - nagyon lerövidítve ilyesmit sugall Pál levelében az idézet.

Nagyon szép egyébként az ugyancsak sokszor idézett kezdő mondata is Pál levelének: "Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom..."

2010. okt. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Ha valamit nem saját magad tapasztalsz, hanem csak hallomásból ismered, azt a közvetítő eltorzíthatja. Tisztán csak a saját tapasztalatodra hagyatkozhatsz.
2010. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindegyik vélemény értékes volt(az első kifejezetten:)köszönöm!Ám egy kicsit még mindig misztikus és valami mélyebb értelmet sugall ez a bizonyos "tükör".Lehet,hogy tévedek,de mintha nem lenne ez teljesen átvitt értelem...egyébként tényleg gyönyörű ez a bibliai idézet.
2010. okt. 28. 09:17
 7/14 A kérdező kommentje:
A könyv aranyosnak tűnik,köszi 16:59!
2010. okt. 28. 09:20
 8/14 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva a tükörbe nézve sem igazi önmagunkat látjuk.Pontosabban csak egy szeletet látunk,ami nem a teljes igazság.Sőt,messze van attól.KÖSZÖNÖM!
2010. okt. 28. 09:23
 9/14 anonim válasza:
4%
Beszarás, a Biblia keletkezésekor honnan tudták, hogy van tükör? :DDD
2010. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
66%

10:15 :

Onnan tudták, hogy volt tükör. :)

Persze nem a mostani típus, hanem fémlemezeket csiszoltak hosszadalmas munkával olyan fényesre, hogy tükörnek alkalmas volt. Munkaigénye miatt nem volt elérhető mindenki számára, csak vagyonosak engedhették meg maguknak.

2010. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!