Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi haszna van a meditációnak?

Mi haszna van a meditációnak?

Figyelt kérdés
előre is kösz a válaszokat
2010. dec. 29. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
[link] remélem itt megtalálod amit keresel nézz körbe
2010. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
55%
" Leveszi " a terhet az ember nyakáról, belső egyensúlyt teremt.
2010. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ért kösz
2010. dec. 29. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Véleményem szerint sokkal jobban hangzik, ha heverészés, üldögélés, magad elé nézés, egyéb tevékenységek megnevezése helyett azt mondhatod, hogy meditálsz. Stílusos.
2010. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyes vallások úgy tartják, hogy a meditálás során lehet úgymond megvilágosodni, ami azt jelenti, hogy rájövünk mindennek a mivoltára és megleljük az örök nyugodalmat. Illetve halálunk után az úgynevezett Nirvánába jutunk, nem születtünk újjá.


Amiben én hiszek, az az, hogy a meditáció segít legyűrni az emberben a hétköznapok során felgyülemlő stresszt és aggodalmat. Szóval egy nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb emberré tesz. (egyébként én soha nem meditálok, de úgy gondolom hogy hasznos lenne)

2010. dec. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
22:48 lehet, de azért nem ugyanaz a kettő :)
2010. dec. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak most jöttem rá hogy egy napon én milyen sokat merengek és csak a gondolataimmal foglalkozom, ezek szerint az is meditáció.
2010. dec. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
megszabadít sok pénztől közbemeg semmi értelmeset nemcsinálsz, inkább fuss
2011. jan. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Vajon az utolsó válaszoló hogyan meditálhatott? Törökülésben csukott szemmel tépkedte a húsz ezreseket, mert tudtommal a meditációhoz nem kell egy árva fillér sem. Mindegy. A haszna, hogy ellazítod a tested, ami nagyon jó érzés és törekszel arra, hogy lecsendesítsd az elméd a sok kavargó gondolattól, ami pihentet és megszabadít a feszültségtől. Egyszerűen jobban érzed magad tőle és könnyebbnek.
2011. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!