Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mit csináljak hogyha meditálás...

Mit csináljak hogyha meditálás közbe nehezen képzelem el azt amit szeretnék?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Gondolj valami könnyen elképzelhetőre.
2011. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A meditálás lényege, hogy megtanulj koncentrálni. Az elme csapong, de ha sokat gyakorolsz, akkor megtanulod fegyelmezni. (mondja ezt egy olyan, aki szintén mindig összevissza csapong :D - de nem is gyakorlok sokat)
2011. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tetris ***** válasza:

Egy lehetőség:

Meditálás kezdetén "mozizz". Vagyis engedd meg az elmédnek, hogy mindenféle lükeség felé elmenjen. Tudatosan próbálj meg nem gondolni semmi konkrét dolgogra.

Utána hátha könnyebben menne a koncentráció.

2011. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Hali!

Ha nem rendelkezel elsőre képi megjelenítéssel-ami persze javítható sok gyakorlással-azt tudom tanácsolni neked, hogy elöszőr csak az érzéseidre figyelj,az érzések majd kihoznak belőled egyfajta képi reakciókat. Az érzések és a képzelet elég jól összhangban vannak.

Ha valami kérdésed felmerülne írj privátba

Üdvözlet

2011. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat ,menni fog:)
2011. jan. 12. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:
A meditálás lényege nem a koncentráció, hanem hogy ne gondolj semmire. Csak ürítsd ki az elméd. Semmit nem kell elképzelned, csak hagyd abba a gondolkozást arra a pár percre.
2011. jan. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
mesterkulcs rendszer c.könyv
2011. jan. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én még mindig "tanulom" ezt :)

Nehéz, mert ha csak ilyen képekkel ringattam magam álomba, minden cél nélkül, és jól éreztem magam, akkor valóra vált egy idő után, amit akartam... de ha direkt olyan dologra gondoltam, amit szerettem volna, szinte 0 volt az esélye...

2011. jan. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem először is gyakorolj mondjuk úgy, hogy leülsz egy üres fallal szembe, vagy lefekszel, és nézed a plafont, és semmire ne gondolj, csak lásd a plafont.

Már nekünk felnőtteknek ez is nehéz, mert elkalandozunk egyből. Ha megvan hogy ezt megtudod csinálni, utána csináld csukott szemmel a lazítást, majd kezdj elképzelni valami egyszerűt ezt is gyakorold néhányszor, majd így tovább.

2011. febr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!