Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A zene befolyásolja az emberek...

A zene befolyásolja az emberek agyát, ezzel együtt az életét?

Figyelt kérdés
Ha magamból indulok ki, akkor ez így van. Valamiért nagyon ragaszkodom a zenéhez, egyfolytában szinte azon jár az agyam, és ez tudom, hogy nem normális. Általában lassú, sötét zenéket hallgatok, ami úgy vettem észre megváltoztatja a világszemléletemet. Ha vidám zenét hallgatok, ami ritka, mert ezzel nem tudok annyira azonosulni, akkor sokkal könnyedebb vagyok. Tehát szerintetek befolyásolja az emberek agyát a zene, ilyen nagy mértékben? Vagy ez csak nálam valami beteges ragaszkodás, amin változtatnom kéne? (ha igen, akkor hogy)
2011. márc. 18. 12:22
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Ugyanez van nálam. Reggel úton iskolába szoktam hallgatni, és már rájöttem, hogy nem érdemes szomorú számokat hallgatni , mert az az egész napot elronthatja! :) :/ Amióta vidám, gyors zenéket hallgatok csak, kevésbé figyelek a negatív dolgokra is pl. :)
2011. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az elsővel.

6 éves korom óta zenei be jártam, és köztudott és bizonyított, hogy aki rendszeres zenélés, éneklés, hangszer mellett tanulnak, azok könnyebben tanulnak és hatékonyabban. nem véletlen, hogy annyi magas kvalitású ember kerül ki ezekből az iskolákból.

Nyilván nem kell túlzott jelentőséget sem tulajdonítani ennek, de mindenképpen figyelemre méltó

2011. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"6 éves korom óta zenei be jártam, és köztudott és bizonyított, hogy aki rendszeres zenélés, éneklés, hangszer mellett tanulnak, azok könnyebben tanulnak és hatékonyabban. nem véletlen, hogy annyi magas kvalitású ember kerül ki ezekből az iskolákból."


Szerintem ez fordítva van: aki kreatív, jó képességű, az szeret zenélni is. Nem hiszem hogy azt bizonyították hogy a zenétől tanulsz jobban, inkább szerintem azt, hogy összefüggés van a zeneszeretet és a (kreatív) intelligencia között.

2011. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Lehet ,hogy valaki számára nem bizonyító erejű, de készültek felmérések, vannak statisztikák. Egyébként tökmindegy. A zene jó.
2011. ápr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
én 15-16 éves koromban mindig vagy lehangoló vagy agresszív és zúzós zenéket hallgattam, és depressziós is voltam. de nem tudom h melyik volt az ok és melyik az okozat.
2011. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!