Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Valaki segítene nekem? Hogyan...

Valaki segítene nekem? Hogyan tudnám a lelki harmóniámat meglelni?

Figyelt kérdés

olvasok pozitív gondolkodásról szóló könyveket,nem minden nap,de már több könyvet kiolvastam.A párkapcsolatom nagyon jó,nagyon szeretjük egymást,.Nem is ezzel van a baj,2007-ben műtöttek jóindulatú daganattal a mellemben,és azóta rettegek mindentől.Folyamatosan figyelem a melleimet,és bepánikolok,hogy bajom van.Félévente járok ellenőrzésre,cisztáim vannak,de azt nem kell műteni(azt mondta a doki). Érzem,hogy nem jó az,hogy én mindig a legrosszabbra gondolok.Vannak hetek,amikor erősebbnek érzem magam,olyankor nagyon erősen uralom magam,hogy elűzzem ezeket a gondolatok,de van olyan,hogy kibukok.

A nagymamám mellrákban halt meg 83 évesen 2008-ban. Nagyon szerettem,a mai napig sokat gondolok rá. Néha álmodok is vele.A párom mondta,hogy szerinte rendbe kellene tennem a lelkem.25/N


2011. jún. 5. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
A pozitív gondolkodásról való könyvek nem fognak segíteni (eddig se segítettek). Érdemes lenne beszélgetned erről valakivel, szakemberrel (életvezetési tanácsadó pszichológus a legideálisabb szerintem), mert segíthetne feldolgozni a szorongásodat ezzel kapcsolatban, mert egyedül nem megy. Ez egyáltalán nem baj, de ha ennyire avar, akkor érdemes segítséget kérned!!!
2011. jún. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 BlackSword ***** válasza:
Azt nem tudom hol ,lelhetnéd meg a harmóniádat, de itt nem az tuti... Szerintem kezdj el sportolni... A port megtanít arra, hogy ki is vagy... Megismered önmagad, és harmóniába kerülhetsz magaddal...
2011. jún. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a privátot is. Régen néptáncoltam 11 évet, jelenleg konditeremben edzek már egy éve. Szeretek sportolni egyébként. Tudom,hogy a gyakorikérdéseken nem találom meg,de ötleteket itt nagyon könnyen szerzek,kapok.Lehet el kellene menni pszichológushoz,de én gyógyszereket nem szeretnék szedni(bár azt tudtommal pszichiáter adhat),meg eleve szemtől-szembe nehéz beszélni erről,meg biztos elsírnám magam közben(bár biztos nem én lennék az első).Köszönöm a válaszaitokat!
2011. jún. 6. 15:13
 4/10 anonim ***** válasza:
A pszichológus tényleg nem írhat fel gyógyszert. Azért az életvezetési tanácsadást ajánlottam, mert az még nem klasszikus értelemben vett terápia, hanem tényleges segítségnyújtás. Attól meg ne félj, hogy elsírod magad: elő szokott fordulni és empátiával fogják kezelni, nem pedig szánakozással, erről biztosíthatlak!!!
2011. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Én a negatív gondolatokat egy nagyon egyszerű technikával semlegesítem.

Minden alkalommal mikor eszembe jut:

1. tudatában kell lenni annak, hogy ez csak az agyad kitalációja, "játéka", NEM VALÓS

2. töröl töröl (agykontroll)

3. végül behelyettesíteni egy pozitív gondolattal pl. egészséges vagyok és az is maradok.


És máris semlegesítve van, olyan mintha meg se történt volna. Sőt ki lett cserélve pozitívra.


Volt hogy eleinte ezt megcsináltam 200x egy nap, de másnap már csak 190x kellett, aztán csak 180x... Aztán végül teljesen leszokik az agyad a negatív gondolatokról, vagy csak megunja ezt a "játékot", tökmindegy hogyan a lényeg hogy használ. Lehet, hogy 2 hét kell, lehet hogy 3 hónap de használ. És ha néha újra eszedbe jut, semmi gond, mert csak ennyit kell tenned és kész.


Ezen kívül én is ajánlanám egy szakember segítségét, persze semmiképp gyógyszerrel.

Emellett nagyon ajánlom, hogy próbálj ki egy lélekmasszázst (holistic-pulsing), szerintem nagyon sokat segítene.

2011. jún. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az agyat ahogy leírtad nem lehet programozni. A tudatod csak a jéghegy csúcsa. Ha ez ilyen egyszerű lenne, nem lennének boldogtalan emberek.
2011. jún. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Amit leírtam programozás az egy személyes példa, ami nálam MŰKÖDÖTT. Tapasztalataim szerint még csak el se kell hinni, hogy működik, csak szorgalmasan kell csinálni. Szerintem egy próbát megér.

A környezetemben lévőknek is működik, akik használnak valamilyen technikát, rendszeresen meditálnak, relaxálnak. Sokkal kiegyensúlyozottabbak, harmonikusabbak.

Ha megnézünk egy boldogtalan embert, hogy milyen gondolatai vannak, milyen mentális körülmények között él, milyen emberek veszik körül stb, akkor nem meglepő, hogy boldogtalan az életük.

2011. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 BlackSword ***** válasza:
Én küzdősportra gondoltam, ahol megismered önmagad korlátait, és azt, hogy mikor hogyan kell viszonyulni a történésekhez... A konditerem ilyen szempontból nem a legjobb választás, mivel ott nincs versenyhelyzet, és nincs produktív összehasonlítási alap másokhoz képest... De egy harcművészet egyesületben már más a helyzet, mivel egymással gyakorolva könnyebb felmérni a tudás meglétét vagy éppen hiányosságát...
2011. jún. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi.Én szinte minden nap elmondom január óta,hogy erős és egészséges vagyok, napjában többször.Van amikor megingok ebben,de próbálom magam mindig a jóra hangolni,még fiatal vagyok,imádok élni,szeretem az embereket,a természetet.

Küzdősport?Hát nem tudom meddig tudnám azt kitartóan csinálni,most megyek kontrollra,és ha minden rendben lesz,akkor babát szeretnénk összehozni:),így nem biztos,hogy az menne. Egyébként a box,az tetszene.Köszönöm mindenkinek a válaszokat,sok segítő ötletet,tanácsot kaptam,amit igyekszem használni.

2011. jún. 13. 21:02
 10/10 anonim válasza:
Ha hőemelkedésünk van, ami nem múlik, akkor természetes, hogy egy hét után elmegyünk az orvoshoz. A lelki bajainknál ugyanennek eszünkbe kellene jutnia. Fél év az nagyon sok. Nekem 20 év kellett hozzá, hülyeség volt. Az szakember ebben az esetben pszichológus vagy pszichoterapeuta. Sportolhatsz, olvashatsz könyveket, ezek jó dolgok. De fél év után már ne halogasd a "hivatalos" utat is végigjárni.
2011. jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!