Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Vannak trükkök, technikák,...

Vannak trükkök, technikák, amik segítenek a pozitív gondolkodásban?

Figyelt kérdés

Régen olyan jól ment, én adtam tanácsokat mindenkinek. De valahogy mostanában nem látom meg a jó dolgokat, nem tudok örülni nekik, értékelni őket. Folyton kiakadok valamin, pedig ha kívülről szemlélem az életem, akkor az a véleményem, hogy egy seg.gfej vagyok, a ujjonganom kéne örömömben, olyan jó dolgom van.

Hogy fordítsam vissza a gondolkodásmódom?


2011. jún. 18. 08:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell erőltetned, vannak negatív gondolatok és negatív érzelmek , azok is a tieid, hozzád tartoznak.Éld meg azokat is, a lényeg az, hogy ne ragadj meg bennük.Manapság annyira a pozitív gondolkodást szajkózzák, hogy az ember lassan elfelejti, hogy hogyan nézzen szembe a haragjával, csalódottságával, sérelmeivel, gyászával.Mindennek ideje van.Jónak és rossznak.
2011. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ne nézz híradót és lehetőleg a reklámokat is kerüld!
2011. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem nézek tévét, és az index belföld rovatot is messze elkerülöm :) A reklámokat viszont nem tudom elkerülni, mert a reklámszakmában dolgozom :)))

magdianyus: persze, igazad van, ha baj van azzal is szembe kell nézni, de nálam nincs baj, pontosan az van amit írtál, hogy tök feleslegesen beleragadok felesleges negatív gondolatokba. A jó dolgokat viszont természetesnek veszem és nem állok meg örülni nekik, pedig azt kellene.

Azon gondolkodtam, hogy biztosan vannak ilyesmik, mint pl. hogy írj fel naponta 5 jó dolgot, ami történt veled, vagy valami hasonlók.

2011. jún. 18. 09:43
 4/12 anonim válasza:

szia!


Láttam egy műsort a tv ben a d*scovery-n, azt állították, hogy vizsgálatok alapján, ha mosolyogsz, akkor jobb lesz a kedved. Végeztek egy kísérletet; leültettek pár embert és a szájukba adtak mindegyiknek egy egy ceruzát, az egyik kupac emberkének úgy kellett a foga közé szorítani, hogy a szájukat széthúzták, a másik kupacnak pedig azt mondták a szájukat is illesszék a ceruzára. Ezután óvicceket adtak nekik, és az a kupac amelyik széthúzta az ajkait viccesnek találta a vicceket, míg a másik nem.

2011. jún. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Nálam ez akkor szokott lenni,mikor nem tudom jól átlátni a dolgaimat. ilyenkor szoktam elutazni valami nyugis helyre 2-3 napra,ahol se net,se könyv,se tévé,semmi,és akkor ilyen gondolkodónapok jönnek :D Ha erre nincs lehetőségem,felmegyek valami jó magas helyre(tizenéves koromban fára szoktam mászni ilyenkor,de most így idősebben inkább felmegyek egy hegyre,vagy épp temetőbe(onnan jól látni mindent,és általában kevesen járnak arra)) és kiülök,nézek magam elé,és agyalok... ilyenkor jönnek a legjobb ötletek. Ha izgulok,vagy úgy érzem,nem leszek képes valamire,akkor azzal vigasztalom magam,hogy "ennél többet már úgy se tudok tenni a dolog érdekében" mert ez általában így is van( pl vizsga előtti nap) Ha meg elegem van valakiből,egyszerűen elszámolok tízig,ha ez nem használ,kiírom magamból a mérget(hogy milyen egy szemét....) Szóval én ezeket szoktam,lényeg,hogy ilyenkor mindenki hagyjon magamra,mert addig amíg nem vagyok kibékülve magamban és magammal,addig mást se tudok pozitívan látni.
2011. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, egyébként pontosan ez jutott eszembe nekem is, hogy el kéne utazni valahova és ott kicsit egyedül lenni esetleg tollal és papírral, és irogatni, átlátni az életem. Csak ezt olyan bajos kivitelezni :(
2011. jún. 18. 12:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem muszály mindig azonnal észre venni a pozitív dolgokat, amikor eszedbe jut, akkor is előveheted magadnak gondolatban, és köszöntet mondhatsz érte ;)
2011. jún. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vegyél tollat a szádba és a fogaddal tartsad,de fontos hogy ne rágcsáld, hanem a metszőfogaiddal fogd.Úgy működik, hogy elvileg az arckifejezés hatással van a kedélyállapotunkra. A toll tartásához a mosolygáshoz szüséges izmok kellenek, és ezt érzi az agy és jó kedved csinál. Ezt egy német professzor kísérletei is bizonyítják. Kipróbáltam szerintem jó. Ha jó kedved van, bizonyára pozitívan is gondolkodsz.
2011. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem rémes egy gyerek korom volt.borzalom volt.11 éves koromba idegösszeroppanást kaptam.Majd valahogy felnyaláboltam magam.3 év múlva rájöttem arra,hogy ennek oka volt ,azért,hogy most jobb legyen.Nincsenek véletlenek,mindennek oka van!!!!Azért van ez most így,hogy tanulj,tapasztalj valamit ha nem is most,de később ez neked pozitívan fogja befolyásolni az életedet!Nem is gondolnád,hogy hogyan.

Én amikor rosszul voltam,néha arra is gondoltam,hogy van akinek rosszabb.És ettől jobb lett egy kicsit,hálásabb voltabb.

Ha nagyon szarul vagy,sírj.Rakd be a kedvenc zenéd,dőlj el az ágyon vagy a padlón és tombold ki magad.Engedd ki a rosszat.

Este lefekvés előtt imádkozz egyet,köszönd meg az ételt,a tetőt a fejed felett,köszönd meg,hogy van csapvizünk,nincs járvány,itt béke van.

Ha észreveszed magad,gondolj arra,hogy belégzéssel jön a jó,kilégzéskor meg arra,hogy kimegy minden negatív a testedből.

Segíts másokon!Nekem ez használt a legjobban!Menj el szemetet szedni vagy állatmenhelyre takarítani,idősek otthonába beszélgetni stb. Új embereket ismersz meg és lesz értelme az életednek. Hasznosnak érzed magad.

Ha hiszed, ha nem nekem egyik ismerősöm tanácsolta,hogy legyek vegetáriánus és jobb lesz.Nem tudom ,hogyan de tényleg boldogabb, kiegyensúlyozottabb lettem.


Nekem ezek segítettek abba,hogy most boldog legyek.:)

2011. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

szeretnék én is boldog lenni :/

azt tudom én is, hogy sokban segít, ha hálát tud adni az ember bizonyos dolgokért, köszönetet tud mondani és úgy is érezni.

2011. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!