Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy lehet elérni azt, hogy...

Hogy lehet elérni azt, hogy az ember NE emlékezzen az álmaira?

Figyelt kérdés

Egy ember egy éjszaka alatt többször is álmodik. A kérdés az, hogy emlékszik-e rá. Én szinte soha nem emlékszem az álmaimra, de ez így jobb is, mivel ha valamikor is álmodom valamit, az befolyással van az egész napomra általában. Ingerlékeny, levert, fáradt, kimerült vagyok. Persze néha jobban is álmodok.

A lényeg, hogy ez volt a negyedik éjszaka, hogy emlékszem az álmomra. Az első háromnál is rossszul keltem, nem éppen nyűgöztek le. Ma zokogva keltem...


Hogy lehet elérni, hogy az ember ne emlékezzen az álmaira? Nem szeretnék, nagyon nem. Biztos van valami módszer rá vagy valami...????


2011. okt. 21. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha nem eszel lefekvés előtt jóval. Akkor nagy eséllyel nem "fogsz" álmodni sem. Vagy ha felkelsz tudatosan koncentrálj arra, hogy ne emlékezz rá, nem akarsz, ne foglalkozz vele, és kiröppen a fejedből.
2011. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha felkelés után nem elmélkedsz, lustálkodsz, hanem azonnal belecsapsz a napi tennivalókba, az nagy valószínűséggel úgy kiveri az álmot a fejedből, hogy még ha akarnál sem emlékeznél vissza rá.Ugyanis a visszaemlékezés többnyire amiatt sikeres, mert ébredés után újra és újra átgondolod az álmot és így rögzül az emlékezetedben.

Másik megoldás, ha megpróbálod elfogadni őket.Hasznos lenne álomnaplót vezetni.Persze, a rossz álmokat legtöbben nem szeretik, de ha leírnád őket és elgondolkoznál rajtuk, talán érdekes üzenetet fedeznél fel bennük.Sokat segíthetnek az önmegismerésben, figyelmeztethetnek sok mindenre.Tehát nem biztos, hogy az elutasítás a legjobb megoldás.

2011. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Általában nem szoktam lustálkodni felkelés után. Amint kinyitom a szemem, szinte azonnal kikelek az ágyból. Ezekre az álmokra úgy emlékszem, hogy amint kinyitottam a szemem ébredés után, egyből bevillantak. Ma például sírva keltem egyből.

Ezt az evés dolgot megpróbálom azért, köszönöm.

2011. okt. 21. 10:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanuld meg az álomirányítást és akkor arról fogsz álmodni amiről akarsz.

Csak nehéz mert ahhoz alvás közben kell rájönnöd hogy álmodsz és átvenned a kontrollt. Nekem amikor sikerül olyankor megébredek többnyire(sajnos). De ha irányítod az álmod arra mindenképp emlékezni fogsz. Szóval ez egy kompromisszumukkal teli megoldás.

2011. okt. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez mire jó?
2011. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogy mire jó? Arra, hogy ne legyek egész nap kimerült, mert ha emlékszem az álmaimra - ami többször rossz, mint jó -, akkor egész nap fáradt és ingerült vagyok. Legutóbb az édesanyámat láttam, ahogy szenved, miután újraélesztették. Nem akarok ilyeneket álmodni, ugyanis ő már nem él. MOndjuk ezért is jó lenne, ha nem emlékeznék...
2011. okt. 22. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ébredés után tisztán emlékszel rájuk és később sem tudod őket elfejteni,. akkor ezek az álmok üzennek neked.

Azt írod, hogy legutóbb édesanyádat láttad, aki már meghalt.

Ebből kellene kiindulni. Mit üzenhet neked édesanyád?

Én legutóbb szintén édesanyámmal álmodtam, arra ébredtem fel, hogy nevemen szólít.

Aznap du. kimentem a temetőbe és a sírjánál imádkoztam.

Úgy éreztem, mintha ott lenne mellettem. Nagyon jó, kellemes érzés töltött el. Békés, nyugalmas, addig soha nem éreztem ilyet.

2011. okt. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!