Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mit jelent pontosabban a...

Mit jelent pontosabban a belső béke? Hogyan érhető el?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2011. okt. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor rájössz, hogy mindennek oka van, és következménye. Amikor nem kapálózol, nem követelőzöl, hanem elfogadod ami van, abból próbálod a legjobbat kihozni.

Sok-sok gondolkodással lehet elérni. Vagy inkább elmélyüléssel.

Érdemes figyelni az embereket, mihez hogyan viszonyulnak, hogyan reagálnak dolgokra. Megpróbálod a magad helyzetét is külső szemével nézni. Ami a legfontosabb az én szerepe csökkenjen. Ezt úgy tudod elérni, hogy 1 vagy a sok ember közül, a sok élőlény közül. A múlt és a jövő korokból csak egy villanás. Nem tudom, érthető?

Arra is érdemes gondolni, hogy évek múlva mi lesz ebből a most még nagyon nyomasztó problémából? Ha így nem megy, akkor gondolj arra, a múltadból ami ma már banálisnak tűnik, de akkor tragédiának érezted. Mit érzel most azzal kapcsolatban.

2011. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Persze, érthető. Köszi. :D

Valószínű, hogy bennem a 3/4-e már megvan ezek közül.

Valahogy a nyáron megváltoztam teljesen úgy 1 hónap alatt.

2011. okt. 29. 12:48
 4/14 anonim válasza:

Szia!

Valahol a következőt olvastam!

"Legyen erőm elviselni,amin nem tudok változtani.

Bátorságom,hogy megváltoztassam amit tudok.

Kellő bölcsességem,hogy a kettőt meg tudjam különböztetni."

Én még hozzátenném a 100%-os felelősségvállalást!

2011. okt. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerűen csak kijelented,minden pontosan úgy van jól,ahogy van.A lelki békéhez a dolgok elengedése(mindennek az elengedni tudása)kulcsfontosságú.És a megbocsátás is.Másoknak,de főként önmagadnak.Mi történt a nyáron?
2011. okt. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát, olyan dolgok történtek velem, amikhez idáig semmi közöm nem volt. A #2-válaszoló kritériumai leírását megszereztem a nyár folyamán, pedig csak 17 vagyok. Lehet, hogy elhamarkodott döntés volt ezt így kijelentenem, de ezelőtt még így írni sem tudtam. Valahogy még verseket is elkezdtem írni, s nem voltak olyan rosszak, mert csak pozitív választ kaptam. De döntsetek helyettem. A haverok is néztek, hogy hogy megváltoztam. Mert szünet előtt még nem is gondoltam ilyenekre.
2011. okt. 30. 17:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem Eckhart Tolle egyszerű mondatai hozták el azt a fura, eddig még eléggé köztesnek érződö állapotot, amiben többé sose leszek képes őszintén haragudni, még fellobbanásszerűen se. Félni meg csak nagyon extrém bajban.


Furán veszi elő a témát az öreg, legalábbis teljesen fonákul működőnek bizonyul a ma embere, miután Tolle beláttat dolgokat. Nem ígérhetem, hogy hamar elkezd tetszeni, mégis fontos egy ideig komolyan figyelni rá. A többit úgyis elmondja ő a hozzá viszonyulásunkról. :) Mindegy melyik könyvét kezded megfejteni, szinte ugyanaz az eredmény.


Kellemes haladást a megértésben! :)

2011. okt. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán, akaratomtól függetlenül pl: megyek az utcán, és iszonyat nyugalom telepszik rám, érzem a természet minden illatát és zaját, a madarakat. És értelmét vesziti minden anyagi javunk. Sajnos nagyon ritka az ilyen pillanatom.
2011. okt. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Anikat válasza:
Én valahogy mostanaban egyre messzebb kerulok a belso beketol. Nem vagyok semmivel megelegedve,nem tudom mi az elet ertelme. Ket gyereket magam nevelek es nagyon nehez anyagiakban,fizikailag,de leginkabb lelkileg. Nincs melletem senki aki bele tudnek kapaszkodni. Nagyon szeretem a gyerekeimet. Nem tudom,hogy mit csinaljak,szeretnem a legjobbat nyujtani nekik,de mostanaban valahogy nem megy. Egyszeruen elvesztettem az eletem felett az iranyitast es nem tudom ,hogy kell vissza szereznem. Felek nagyon,hogy nem talalok senkit aki ket gyerekkel tudna szeretni. Tudna valaki nekem tanacsot adni vagy lelket onteni belem?
2011. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amikor jóba vagy magaddal, ismered és elfogadod magad.

Így optimálisan tudsz másokra figyelni és Őket is elfogadni.

Amikor este ha lefekszel, hálát adsz a sorsnak, hogy van hová lehajtanod a fejed és reggel örülsz, hogy megébredtél.

üdv,

2011. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!