Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi a véleményetek a Hoponopono...

Mi a véleményetek a Hoponopono nevű hawaii módszerről? Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2011. dec. 31. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem eléggé furcsa módszer...
2011. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az esettanulmanyok forumon van egy ilyen nevü temakör, es rengeteget irnak rola, ott sokat olvashatsz.

Nekem szemely szerint a velemenyem, hogy dr. Len-nek ebben az eleteben is lehettek olyan dolgai, amikre "mantrazott" (ott igy nevezik), es emiatt hatott nala. Nekem az a velemenyem, hogy szabad akarat van, es visszaterve a dr. Len peldajara, ami alapjan ezt a modszert kidolgozta: nem mindenröl a dr. Len tehetett, ami miatt a betegek betegek lettek, es azt a reszt hogyan tudna gyogyitani, amit nem ö idezett elö valaha, valamikor akarmilyen kis tettevel/szavaval/gondolataval? Szerintem ok-okozat alapjan ha a beteg a sajat tetteinek következmenyekent beteg, es dr. Len-nel soha semmi kapcsolata nem volt, ill. nem idezett elö semmi nala a dr, akkor ott nem tud szerintem a dr. Len meggyogyitani semmit. Persze a 4 szo, ebböl a bocsass meg, köszönöm es a szeretlek mindenkinek a sajat eletere vonatkoztatva önmagaban mindenhogy jo hatasu (nem reszletezem, csak peldakent a bocsass meg magadtol vagy olyanoktol akikre valamiert tenyleg neheztelsz), ez valoban gyogyito hatasu, a lelki eletben elöször es ez visszahat a testre. Lenyegeben azt irtam, hogy a amennyire ismerem es amig olvastam, nem mindennel ertek egyet.

Kerdezö, Neked mi a velemenyed?

2012. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Tom Benko ***** válasza:
Linket rá, légy szíves, a neve alapján nem tudom megítélni.
2012. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
IGEN!
2012. jan. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
nekem segített, megnyugtatott sokszor.
2012. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
jah meg tükör előtt gyakorolva meg pláne :) segített elfogadni saját hibáimat. Emk-n tanultam. :)
2012. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
küldök egy linket: [link]
2012. jan. 5. 08:25
 8/14 LeGrady ***** válasza:
Tapasztalatom még nincs, de igyekszem szerezni. Mindenképpen úgy látom, hogy baj nem lehet ennek a használatából, tehát érdemes mindenkinek magának kipróbálni.
2012. jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A Hoponoponot gyakorolva kitisztogatjuk a múltból hordozott hiedelmeinket , "szennyezett" gondolatainkat, amelyek megakadályozzák hogy a szívunk sugallata, az ISTENI szerint cselekedjünk. Tehát mikor megtisztulnak az adott élethelyzettel, problémával kapcsolatos gondolataink eljutunk a zérópontra, ahol behatolhat az ISTENI inspiráció.. Szemben áll valamelyest ez a módszer vajon a klasszikus agykontroll technikájával? A programozó mondatokkal melyeket agykontrollos gyakorlatban programozunk a tudatalattinknak? A hoponopono által megadjuk magunkat a létezésnek az ISTENINEK hisz sokszor nem láthatjuk tudatos elménkkel mi az ami valóban fejlődésünket szolgálja. Szívünk sugallata az ISTENI inspiráció, úgy rendezi a dolgot ahogy mindenkinek a legjobb. Persze ha nyitottá vállunk "tisztogatáson" át, és megadjuk magunkat a létezésnek. Ezzel szemben agykontrollos programozásnál az amit tudat alatt programozunk magunknak nem mindig valóban lelkünk fejlődését szolgálja, hisz sokszor nem valóban TUDATOSAN tudjuk mi "kell" nekünk. Vajon a két módszer egy időben történő használata nem okozhat valamiféle zavart a tudatalattiban? Megadás a létezésnek szemben a tudatalatti programozással... Mi a véleményetek erről?
2012. jan. 8. 10:32
 10/14 anonim ***** válasza:

"Szemben áll valamelyest ez a módszer vajon a klasszikus agykontroll technikájával?"

Vajon a két módszer egy időben történő használata nem okozhat valamiféle zavart a tudatalattiban?"


Az esettanulmanyok forumon nem olvastad meg a Ho'oponopono temat?

Itt kezdheted, 28 oldalt visszafele:

[link]


Tenyleg 2 ellentetes dolog, 2 szelsöseg atadni magunkat annak, ami belülröl jön - es kijelölni, tudatosan menni arrafele, amit mi hatarozunk el. Szerintem a megoldas a 2 kombinalasa. Tudni, mikor es meddig hallgassunk a belsönkre, es mellette a kijelölt celjaink fele haladni. Nem hiszem, hogy a 2 közül barmelyik önmagaban jo lenne.


Ho'oponopono: ha csak aszerint elünk, ami belülröl jön, akkor hol vannak a celok? Akinek nincsenek celjai, az olyan, mint a vezetö nelküli hajo, arra vergödik a tengeren, amerre a szel (masok celjai) fujja... Miert pont az jön belülröl, ami belülröl jön? Hol van a lelkiismeret ebben? Kis pszichologia - az elsö meghatarozo eveinkben (elsö 3 vagy 7 ev) amit belenk neveltek, az nagyon meghatarozza, amit mi lelkiismeretkent erzünk. (Pl. gyilkosok, bünözöknel mashol a hatar.) Ha csak a belsönkre hagyatkozunk, talan mindenki apolonö es hajlektalanokat gondozo lenne... Mi van a "szerelemböl" embert ölökkel? Es mindannyian ismerjük a trükköket, amikor egyes vallasi kepviselök a joszandekunkra, lelkiismeretünkre hatva kicsikartak belölünk X Ft-ot - csak miutan atadtuk, derült ki, hogy a "szegenyeknek" szolo duma mellett azert kaptal cserbe egy könyvet is a vallasukrol - akkor tudtad meg, hogy annak kinyomtatasara, terjesztesere megy az adakozas egy resze! Es ez is egy lelkiismeretre hato trükk, van meg sok, es ha mindnek bedölünk... "hiszen belülröl jön"?? A bünesetekböl ismert satanistak azt mondjak, nekik belülröl jön, hogy ölniük kell, vagy eppen mi van a skizofrenekkel? (Közben kicsit eltertem a tematol, bocs, de ez mind a lelkiismerethez kapcsolodik, ami belülröl jön, es ha nem iranyitjuk egy cel fele az eletünket, hanem "hagyjuk" megtörtenni, es ha -szelsöseges embereknek- ilyesmik vannak belül, nekik mi a szeretlek...stb?.)

Bizonyos esetekben biztos jo a 4 szo, kivaltkeppen amikor haragot taplalna valaki, helyette ez leköti a figyelmet (mivel egyidöben nem tud haragudni es megbocsatani), de itt is kell lenni egy hatarnak, pl. beülhetünk-e mindennap 17-töl 21 oraig egyedül a szobaba ho'oponoponozni, hogy oldjuk magunkat, miközben esetleg hanyagolod a gyerekeidet, vagy eppen valakinek többet segithetnel, vagy tanulhatnal egy szakmat, ami közelebb visz almaidhoz es ezaltal a benned szunnyado igazi en megvalosithatja önmagat...?


Tudatos celkijelöles: igaz, hogy ez nagyon felrevihet, ha "nem vagyunk annyira közel magunkhoz" es nem tudjuk, valojaban mi a jo az "igazi" önmagunknak. De sztem akkor is jobb, ha az altalunk kijelölt uton megyünk, mert az a mi utunk, mi iranyitjuk az eletünket, es a celt barmikor megvaltoztathatjuk. Sztem celok kellenek, megha nem is jo celok, de az a mienk. Jo, ha az a cel belülröl jön - de ha nem jön belülröl semmi? Nem mindenki erez gyerekkora ota kesztetest a festeszetre, eneklesre vagy valami kimagaslo, mastol megkülönböztetö dologra, de meg akkor is fontos sztem kijelölni valamit. Ha csak a belsönkre hagyatkozunk, akkor mikor fogunk rajönni, mi van bennünk, amiert elünk? Amig eljutunk a fordulopontig es rajövünk, addig mas hajosok vitorlai között, szeleknek kiteve kellene tengödnünk a tengeren??

Echard Tolle egyebkent azt mondta az agykontrollra, hogy jo, oke, de a jelenre vonatkoztatva, jelen pillanatot megelve eljünk.


Szoval sztem a 2 parhuzamosan a legjobb. Mindenkeppen a celjainkat kijelölve, vitorlakat kieresztve jobb sztem elni (ezt az agykontroll annyira nem hangsulyozza ki sztem).

Ha negativ erzelmek jönnek, akkor ho'oponopono. De nem elnyomva magunkban (lehet EFT-vel kikopogtatni is), mert okkal jönnek, vagy regi serelmek akar elö is törhetnek ily modon, es ha ilyenkor el is tereljük a figyelmünket, visszajön egy masik szituban, erösebben, majd meg erösebben...stb.


2.

2012. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!