Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Létezik valamely kineziológia...

Létezik valamely kineziológia módzser, mellyel képes lennék visszaemlékezni egy címre?

Figyelt kérdés
Halálkomolyan, egy barátomat szeretném meglátogatni, csak nem emlékszem a postacímére. Olvastam valahol, hogy az agy születésünk óta mindewnt eltárol, ami történmik velünk, amire pedig nem emlékszünk, aza tudatalatti. A tudatalatti emlékek felderengtetésére pedig létezik valamiféle hipnotológiai, vagy kineziológiai módszer? Segítsetek, mert a szó szoros értelmében életbevágó!
2012. jan. 20. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te nem tudod mi az hogy elfelejt?
2012. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincsenek tudatalatti emlékek.


Az emlékezés voltaképpen egy adott idegpálya szakaszon végighaladó ingerület. Amikor megtanulsz valamit, akkor voltaképpen csak létrejön egy idegkapcsolat. És ha az ingerület újra végigmegy azon az idegpályán, akkor újra hasonlót fogsz "érezni" mint akkor, amikor rögzült a pálya. Minden emléked voltaképpen érzés - ezért van az, hogyha valamilyen hang/illat/egyéb fizikai esemény is rögzült az emlékezéshez, akkor egy hasonló esemény könnyen visszahozza az emléket.


Ebből kifolyólag el is felejtheted a dolgokat, elég az adott kapcsolatnak megszűnnie, illetve "elfelejteni", hogy küld végig az ingerületet az adott úton.


Szóval, nincs nagyon ilyen technika, amit te vársz el.

2012. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fromjezus ***** válasza:
Egy tapasztalt hipnoterapeuta tud segiteni!
2012. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De, szerintem biztos, hogy vissza lehet emlékezni erre! Tényleg minden benne van az ember fejében, amit egyszer megjegyzett. Viszont szerintem módszer nincs rá, csak gondolkodj ezen sokat, hátha eszedbe jut egy 'nyom' ami elindulhatsz. Nekem főleg angol szavaknál van, hogy tudom , hogy van egy bizonyos szó amire gondolok, de ahogy az egyik hozzászóló írta, csak egy 'érzés' jut eszembe. Viszont az már egy nyom ás általában ha rákoncentrálok eszembe is jut a szó.
2012. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sir Butcher elmondta a lényeget, de 1 dologban téved, lehet tudatalatti emlékezeted, kialakulhatnak olyan emlékek=idegek közti kapcsolatok, amikhez nem férsz hozzá tudatosan.

(Bizonyítás:

Egereken végeztek egy kísérletet(hányat nem?): felnövésük után kezelték őket egy anyaggal ami lerakódik ezeken a kapcsolatokon. Ezután bevitték őket egy olyan terembe ahol elektromos volt a padló egy része. Rámentek az egerek bekapcsolták az áramot. Megijedtek és többet nem mentek arra a részre.

Ezután beadtak nekik egy másik cuccot, ami feloldja az idegek közötti kapcsolatot, leszámítva ahol jelen van a másik anyag. És csodák csodájára újra rámentek az áramot vezetni képes felületre(nem volt akkor már áram alatt).


Embereken ez veszélyes lenne az összetettebb idegrendszer miatt, de ki tudja lehet, hogy már használják.)


Egy olyan mentalista féleség(léteznek, meg róluk sorozat a Discovery-in) segíthetne, de tuti drága lenne és nem biztos, hogy hatásos.

2012. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző,


Lehet, hogy tévedtem, de amit most írtál, az pont, hogy engem támaszt alá, miszerint nincs tudatalatti emlékezet :)


Tehát az egerek megtanultak valamit - majd feloldották az idegek közötti kapcsolatot (ez érdekes amúgy, hogy lehetséges? Mármint úgy, hogy az alany túl is élje, egy cikket adnál? :) ) és az egerek nem emlékeztek, sehogysem, vidáman rágyalogoltak újra arra, ami számukra rossz. Hol itt a tudatalatti? Az az volna, hogy továbbra se mentek rá. Szóval szerintem elírtál vagy olvastál valamit.

2012. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jung foglalkozott sokat a tudatalattival, es ugy tudom, a tudatalatti letet ma mar a hivatalos medicina is elismeri (nem ugy, mint az ezoteriat). A kineziologiat es a hipnozist viszont nem ismerik el, ezekkel a modszerekkel igen, beugorhat a cim. Sajat magad pedig agykontrollal, meditacioban visszapörgetheted magadnak, bar ennek sikerehez kell azert gyakorlat, javasolnam pl. az agykontroll tanfolyammal kezdeni.
2012. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

agykontrollal is lehet, de biztos vannak más módszerek is.

kérj meg egy pszichológust(?)(ok, nem biztos h pszichológus, de ha jól tudom, orvosin tanítják a hipnózist) hogy hipnotizáljon.

2012. jan. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!