Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Vannak emberek akiknek sokszor...

Vannak emberek akiknek sokszorosan jobban fog az agyuk, el tudnánk valahogy mi is "normál" emberek érni ezt valamilyen módszerrel?

Figyelt kérdés

egyik haverom ismerőse, egy nap alatt tanulta meg a tételeket és 5ösre érettségizett, a gyerek amúgy is fura, zseni alkat


végeztem ak tanfolyamot


annyit tudok hogy az agyunk minél kisebb frekvenciájú hullámokat bocsájt ki annál jobban ragad rá az információ


na most gyakorlatba hogyan lehetne mondjuk így tanulni?


lemegyek netalántán thétába ha ügyes vagyok, de úgy hogyan tanulok? csak elolvasom és az ami bétába nem maradna meg az thétába simán bennem marad vagy hogy kell ezt elképzelni?


töriből meg ilyen elolvasós tárgyakból mindig baromi rossz voltam, és nagyon rossz érzés hogy mikor az osztálytársaim fele annyi idő alatt 5ösöket írnak nekem ha jól sikerülnek akkor is max 4es lehet de ált az se..


köszönöm

18f



2012. jún. 24. 15:02
 1/9 Antimod ***** válasza:
Megpróbálhatod felolvasni, és azt mikrofonnal felvenni, majd ebben az állapotban visszahallgatni.
2012. jún. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%

Próbálkozhatsz, de én nem sok esélyt látok rá.

Ez genetika, ez ellen igazából nem tehet az ember semmit, illetve sokat számít, hogy gyerekként, hogyan és milyen módon segítik a szülők a fejlődést. Viszont, ha valaki genetikailag képtelen ilyesmire a legprofibb nevelés sem hatásos. Van, akinek jól fog az agya, van akinek kevésbé.

2012. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

A koncentrációt lehet javítani, pl meditációval, ekkor jobban tudsz egy dologra figyelni tanuláskor. De nem lesz olyan mint akinek veleszületett képessége van. A logikát is lehet fejleszteni valamennyire, feladványokkal stb. a memóriárt is elvileg ugyanígy lehet.


Sajnos az vonatkozik rá mint a fizikai tréningre, minnél többet "gyúrsz" annál jobb a hatás.

2012. jún. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van lehetőség meditációban letölteni az információkat, ezt meg lehet tanulni.


Az Akasa könyvtárból töltöd le, ez ha analógiában számítógépes képpel magyarázom, akkor egy tömörített fájl jön le. Amit amikor az anyagot egyszer elolvasod, azzal bontod ki.


Az Akasa a mindentudás könyvtára, lehet letölteni információkat, képességeket, nyelvtudást stb.


Akit érdekel a módszer írjon nekem :-)

2012. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

"Sajnos az vonatkozik rá mint a fizikai tréningre, minnél többet "gyúrsz" annál jobb a hatás."


Na ez nem teljesen igaz. Egyrészt valóban fontos a rendszeresség, gyakorlás, másrészt viszont a mentális világban pont a fizikai értelemben vett siker elérésének(nagy erőfeszítés - nagy eredmény) ellenkezője jellemző: minél könnyebben, lazán állsz a dolgokhoz, minél jobban ellazulsz, annál jobb eredményeket érsz el. Én pl. már eljutottam arra a szintre, hogy egy vizsga előtt meditálva, teljesen ellazulva olvasgatom az anyagot (persze bizonyos alapelvek szerint, és többször ismételve), és nem érdekel, hogy utána mennyit tudok felidézni belőle, vagy hogy mi a tétje az adott vizsgának. Ilyenekre nem is gondolok. Eredmény: 4-es, 5-ös jegyek. Szkeptikusok mondhatják erre, hogy biztos a tanár hülye hozzá, azért jók az eredményeim :D

Amúgy sokan mondják, hogy genetika, adottság, stb. kell hozzá...de ha egyszer megtanulsz mély alfába jutni és ott tudatosan működni, akkor ezek a tévhitek már nem számítanak...érezni fogod, hogy bármire képes vagy, lazán és könnyedén.

Ha érdekel a gyorstanulás, szívesen adok tippeket, megosztom a konkrét tapasztalataimat priviben.

2012. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
8%
Mik ezek a baromságok hogy alfa meg béta? :D én sose tanulok csak nagy ritkán de 20 percnél akkor se tart tovább és a 4 es simán megvan sőt 10 ből 6 szor az 5 ös is szerintem az a modszer a legjobb ha lazán állsz hozzá nem görcsölsz és ugy jön majd magától nekem dolgozat közben mindig beugrik hogy ezt láttam a könyvben és ugy megjelenik előttem. Tanárok is tök értetlenül állnak a dolog előtt hogy sose tanulok és mégis majdem én vagyok a legjobb van egy osztálytársam aki szarrá tanulja magát és négyes lett németből és énis négyes lettem pedig egy betüt nem tanultam. :D és mellesleg én nem vagyok zseni sose tartottam magam annak csak az egyik tanárom mondja mindig nekem kitöltöttem ezt a mensás IQ tesztet és 84 jött ki szóval papiron sem vagyok az :).
2012. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Előző vagyok. Amúgy pedig szerintem ahoz hogy jo "fogjon" az agyad ahoz a memóriád kéne fejleszteni vannak erre játékok Pl.:puzzle,meg van mág az amiben leforditanak sok kártyát és felfordítasz egyet és megkell keresni a párját (amin ugyanaz a kép van) vagy ha ezek után se megy akkor mehet a jó öreg bemagolás. Én ezek közül egyiket se használom nem is használtam de szerintem ezek a meditálások vagy mi nem sokat érnek maximum annyit hogy egy kicsit lenyugszol és nem stresszesen ülsz le tanulni.
2012. aug. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Előző vagyok. Amúgy pedig szerintem ahoz hogy jo "fogjon" az agyad ahoz a memóriád kéne fejleszteni vannak erre játékok Pl.:puzzle,meg van mág az amiben leforditanak sok kártyát és felfordítasz egyet és megkell keresni a párját (amin ugyanaz a kép van) vagy ha ezek után se megy akkor mehet a jó öreg bemagolás. Én ezek közül egyiket se használom nem is használtam de szerintem ezek a meditálások vagy mi nem sokat érnekaximum annyit hogy egy kicsit lenyugszol és nem stresszesen ülsz le tanulni.
2012. aug. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kumameya válasza:

Kedves "5" valaszolo!

Lehet, hogy jo tanulo vagy, de a vesszoket es a mondat kezdeseknel a nagy betut nem ismered. Aaaah zseninek kell lenni, hogy egybol megertsed az osszefolyt mondatokat.

Bocs, nem kotozkodni akartam :-)

2012. nov. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!