Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ellehet érni hipnózissal,...

Ellehet érni hipnózissal, hogy a tudatalattinkat tudatosan kihasználhassuk részben? Egyáltalán fejleszthető így az agy kapacitása?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a hipnózis után olvasgatni, és szeretnék részt venni egy hipnózisban, valamint az önhipnózist is megakarom tanulni, mert sok személyiségi vonásomban segíteni akarok magamnak, hogy gyorsabban megváltozhassak. Gondolok itt, nagyobb szorgalom, önbizalom, stb, de jobban érdekelne az agyi kapacitásom növelése, jobb memória (ameddig csak lehet fejlesztve), erősebb intuíciós képesség, és más amitől úgy mond "okosabb" lennék. Ezekkel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy egyáltalán lehetséges-e, hogy hipnózis révén előhozzuk agyunk kihasználatlan kapacitásait. A másik kérdés, hogy mivel a tudatalatti szinte határtalan és úgymond rabszolgamódjára képes mindenféle információt elraktározni, figyelembe venni, felhasználni ezért ellehet valahogy érni, hogy tudatosan kihasználhassuk? Ezt úgy értem hogy a tudatos és a tudatalatti között mint egy hidat "létrehozni", amin keresztül képesek vagyunk ébren is segítségül hívni bármikor. Nem tudom mennyire bizarr és lehetetlen amit írok, de kérlek titeket legyetek nyitottak, mindenféle a kérdéshez kapcsolódó információt és feltételezést szívesen olvasnék :) Köszönöm előre is.

2013. jan. 4. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden pillanatban használod a "tudatalattidat", mert az a tudatod része, vagyis a te egyik részed. Az, amit öntudatként élsz meg nem létezhetne nélküle.


A tudatod természetesen fejlesztheted, de nincsen csoda módszer rá, amivel munka nélkül egykettőre agytröszt leszel. Ez olyan mint, amikor valaki a bóvli teleshop-os szerekkel próbál lefogyni, de közben nem sportol egy picit sem.


Ha fejlődni akarsz, akkor gyakorolni kell.

2013. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az agykontrollt pont erre alkalmazzák.
2013. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

22:35 pont ezt akartam írni

ha tudatosan használod pl a hipnozist v koncentrálást v vizualizációt azzal az agynak bizonyos nem használt részeit használod és így nő az agyi teljesítményed

kevesen tudják de az ecstasy speed v különösen az Lsd olyan agyi területek aktivitását fokozza mint mikor vki erősen koncentrál v elképzel dolgokat magyarán pont mint az agykontrollnál

2013. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Ha eleg hulye vagy, akkor elerheto.
2013. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazatok van, rosszul írtam. Tényleg használjuk a tudatalattit tudatosan is, de én kicsit komplexebbre gondoltam. A memóriánk például ugye elvileg mindent eltárol nagyon részletesen csak ezt tudatosan nem tudjuk olyan pontosan előhozni kivéve pár ember akik hiperamnéziában szenvednek, ők ugye egész életük minden pillanatát teljes részletességgel még az érzésekkel is feltudják idézni, nos az e fajta és az átlagos emberi memória közötti állapotra lennék kíváncsi, hogy elérhető-e valahogy esetleg még valamilyen szerek használata segítségével is (persze ez már illegális lenne gondolom, úgy hogy inkább ezzel nem élnék) Engem tényleg ez érdekelne, hogy valahogy elérhető-e az a határ amivel persze nem hipp-hopp, de egy olyan szintet érhetünk el, ami felülmúlja a mostani agyi kapacitásunk.
2013. jan. 4. 23:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenben kizárólag szorgalmas, kitartó, hosszútávú,alázatos gyakorlással és tanulással lehet fejlődni. Nincs "shortcut" meg "magic pill". Angol nyelven rengeteg könyv létezik a memória fejlesztéséről, sok közöttük a kamu,de ha utánanézel,biztos találsz jókat. Illetve tudatalattiról (meg felettiről ;) ) Richard Bandler,Anthony Robbins könyveiben találhatsz hasznos infót.
2013. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!