Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi az a alvásparalízis?

Mi az a alvásparalízis?

Figyelt kérdés
mármint mi történik az alvásparalízis kor?

2013. júl. 8. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:


[link]

2013. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lebénulsz alvás közben és után
2013. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. júl. 8. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt ilyen, elég kellemetlen volt. Úgy éreztem, hogy valaki felemel az ágyból, majd lassan visszarak, és közben nem tudok megmozdulni. Utána, mikor felkeltem, egy jó darabig égő villany mellett pislogtam, aztán leültem google elé racionális magyarázatot találni. Szerencsére sikerült. :)
2013. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Velrm is már megtörtént egyszer, hallottam, hogy körülöttem beszélgetnek, ki akartam nyitni a szemem de ugy éreztem, mintha le lennék bénulva, nem tudtam megmozdulni sem. Nagyon megijedtem,szerencsére azóta nem fordult elő.
2013. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
nekem csomószor volt ilyenem amikor kissebb voltam.nálam ez álltalában rossz álmok után történt meg.felkeltem,vagyis olyan volt mintha felkeltem volna ,kiabálni akartam anyukámnak hogy rosszat álmodtam de egy hang se jött ki a torkomon,és mozdulni se nagyon tudtam,nagyon rossz de egy két percen belül elmúlt .
2013. júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kivánccsi vagyok milyen lehet de kösz a válaszokat
2013. júl. 18. 11:52
 8/8 anonim válasza:

Én ugyan nem értek hozzá, de alvásparalízisre tippelnék. Nekem is vannak, olyankor nem tudok megmoccanni, csak nagy erőfeszítések árán, és ha az megvan, már ébren is vagyok, de a mozgás még várat magára egy kicsit. Én általában zuhanok olyankor, nem látok semmit, csak érzem. De volt már olyan éberálmom, hogy valaki rám akart támadni, én meg nem tudtam hangot kiadni, és olyan is volt, hogy egy koszos, fehér csempékkel kirakott helyre „hallucináltam magam”, ahol folyton vízcsöpögést hallottam. Ezeken kívül volt már pár, de azokra már nem emlékszem, most már nem álmodok a zuhanásos történeten kívül semmi szörnyűséget szerencsére. Egyedül a zuhanásos történet a visszatérő. Ezek a jelenségek nálam ma már csak pár másodpercesek, de mikor kisebb voltam, eltartottak akár több percig is. (Az egyik barátnőm anyukája mondta, akivel egyszer együtt utaztunk vonaton. Az ember egy zögyögő járműn nyilván még álmában is tartogatja magát, hogy ne csapódjon neki mindennek. Na, hát én pont ezt nem tettem. A barátnőm anyukája szerint olyan 3 percig talán ha eltartott.)

Nem tudom, hogy ez is olyan állapot e, mint amire Te gondolsz, de remélem, hogy tudtam segíteni.

2014. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!