Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mitől látják egyesek az...

Mitől látják egyesek az agykontroll-t a sátán, gonoszság művének?

Figyelt kérdés

legfőképpen azok válasza érdekel akik komolyan veszik, hogy ilyen dolgok léteznek, hogy az agykontroll működik nem a szkeptikusoké! a SZKEPTIKUSOK VÁLASZÁT FIGYELMEN KÍVÜL HAGYOM


egyik jó barátom pl ilyeneket kérdez, hogy szerintem az normális, hogy egy ember olyan erőket "kaphat" az agykontroll segítségével ami természetfelettinek tűnik átlagos szemmel..azt mondják, hogy valami gonosz erő szállhatja meg ilyenkor az embert és csak azáltal tud ilyet


http://www.youtube.com/watch?v=yKaiGooi6PA

erről van szó, akit érdekel nézze végig 2 részes


kb olyan mintha valaki megtanulna gitározni profi szinten, az biztos valami gonosz erő műve


hát ezen lehidalok..mi a véleményetek?



2013. dec. 24. 02:03
1 2
 11/15 Voyager24 ***** válasza:
100%
A legtöbb ember szűk látó körű és babonás valamint tele van előítéletekkel. Az agykontroll egyáltalán nem sátáni dolog.Bármiről is alkotunk véleményt, előtte ismerjük meg azt. Egyszer a buszmegállóban egy takarító leállt velem beszélgetni. Jehova tanúja volt, de ez engem nem zavart. Egyszer csak elkezdi nekem hogy van 1 olyan film amiben egy sebhelyes homlokú szemüveges gyerek van benne és ez a film tele van sátánizmussal, fekete mágiával, okkult tudománnyal meg minden rosszal. El sem tudjátok képzelni hogy menni időbe telt, mire le esett hogy a Harry Potter-ről beszél. Mikor megkérdeztem hogy ismeri e egyáltalán a történetét, azt mondta hogy nem, de a lelkészük azt mondta nekik. Ha van agyunk akkor azzal gondolkozzunk már és ne mások véleményére hagyatkozzunk amikor azt sem tudják hogy miről van szó.
2014. jan. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Passiflora ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Köszönöm a pozitív visszajelzést. Én ugyanakkor úgy gondolom, hogy mindenki véleménye érdemes a meghallgatásra, és arra, hogy elgondolkodj rajta.


Egyikünknél sincs a bölcsek köve, és szerintem csak remélhetjük, hogy az a vélemény, amit mi kialakítottunk valamiről - legyen az az agykontroll, vagy bármi más - , minél közelebb van az igazsághoz, de biztosak soha nem lehetünk benne.


Nekem az a meggyőződésem, hogy attól, hogy valaki elsajátítja akár ezt, akár már módszert, az, hogy utána mire tudja, és mire igyekszik használni, az leginkább az illető személyiségétől, értékrendjétől, erkölcsi érzékétől és tudatossági szintétjétől függ.


Én személyesen is, és más forrásból is rengeteg pozitív tapasztalatot, visszajelzést olvastam az agykontrollal kapcsolatban.


Ugyanakkor épp itt olvastam nemrég egy elgondolkodtató és elrettentő esetet egy kétségbeesett kamaszlány megfogalmazásában, aki azzal kapcsolatban tett fel egy kérdést, hogy valóban tud-e ártani neki és a családjának a saját nagyanyja, akivel megromlott a viszonyuk, és aki már jó ideje azzal fenyegeti a saját gyerekét és az unokáját, hogy az agykontroll tanfolyamon tanult vizualizációs technikákkal igyekszik valami módon ártani neki.


Lehetséges, hogy ha a lány által részletesebben leírt tények megfelelnek a valóságnak, az idős hölgy nem pusztán rosszindulatú, hanem valamilyen pszichés betegségben szenved. Még ha más módon nem is tud nekik ártani, szerintem már önmagában ez a félelemkeltő gondolat is bőven kimeríti a másoknak való ártás fogalmát.


A tanfolyamon soha senkitől nem hallhatott olyat, hogy ilyen célra szabadna, vagy akárcsak lehetne használni a módszert (sőt, kifejezetten ennek az ellenkezőjét hangsúlyozzák), vagy akár ha az ott tanultak alapján megértette volna és elfogadta volna azt a tényt, hogy a saját tudatalatti elméje működésének törvényszerűségei miatt a másokkal kapcsolatos - akár jó, akár rossz - kívánságok leginkább a saját életére vannak hatással, és előbb vagy utóbb ott jelennek meg ennek a következményei, akkor nem tenne ilyet.


Ugyanakkor gondolj bele, hogy ha valaki az ő ténykedését, rosszindulatú fenyegetőzését látva formál véleményt, mond ítéletet a módszerről (úgy, hogy ő maga nem vett részt tanfolyamon, tehát nem lehet róla első kézből információja), akkor vajon milyen képe fog róla kialakulni?


Nyilván egészen más, mint ha például azzal a hölggyel találkozik, és hall a módszerről, akivel volt alkalmam személyesen beszélgetni, és aki egy szokatlanul fiatal korban kialakult, gyors és súlyos lefolyású, már folyamatos kórházi ápolásra szoruló, és a kezelőorvosai szerint nagyon rossz prognózisú sclerosis multiplexből gyógyította ki magát teljesen tünetmentesre pár év alatt, (annak ellenére, hogy az orvostudomány mai állása szerint ez a betegség visszafordíthatatlan és gyógyíthatatlan), és aki ennél fogva a saját gyógyulásának történetével súlyos betegek százainak, ezreinek ad hitet és reményt.


Nyilván sem Ő, sem én nem gonduljuk, hogy a gyógyulása gonosz entitások, negatív erők közbenjárásával történt, vagy a sátán műve. De ha valakinek a hitével, világnézetével, meggyőződésével ez a gondolat van összhangban, akkor szerintem neki is ugyanúgy joga van a véleményéhez, és ahhoz, hogy tiszteletben tartsuk, akár egyet értünk vele, akár nem.

2014. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A szellemvilágnak két (egyenrangú !!!) pólusa van.
2014. ápr. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

kérdés engem is foglalkoztatott korábban, miután vallásos emberektől hallottam hasonló kijelentéseket az agykontrollról.



Mikor kíváncsiságból szerettem volna utánajárni az okoknak, én végül - az interneten legalábbis - nem találtam olyan forrást, ahol akár a katolikus, akár más keresztény egyház hivatalos állásfoglalása, vagy akár csak a hívőknek szóló iránymutatása szerepelt volna ebben a kérdésben.



(Ettől természetesen még létezhet ilyen.)



Én jópár éve végeztem AK tanfolyamokat, én őszintén szólva semmi olyat nem találtam benne, amit ne alkalmazhatna akár hívő keresztény, akár bármi más vallású, vagy világnézetű ember, de én laikusként nyilván nem tartom magamat kompetensnek ahhoz, hogy ezt a kérdést megítéljem, és könnyen lehet, hogy tévedek.



Elképzelhetőnek tartom, hogy a teológiában jártas emberek között sincs ebben teljes egyetértés. Justin Belitz ferences rendi szerzetes pap például összegyeztethetőnek tartja az agykontrollt a vallással, de feltételezem, hogy a kisebbség véleményét képviseli az egyházak berkein belül, annak ellenére, hogy konkrét adatokat, tényeket nem olvastam ezzel a kérdéssel kapcsolatban.



Számomra amúgy enyhén szólva megdöbbentő, amikor valaki a "gonosz" művének, vagy egyesek szó szerint "okkult praktikának" nevezik ezt a módszert, de nyilván mindenkinek joga van a véleményéhez.



Én annyit láttam benne, hogy egy - az életünkben egyébként is, természetes módon is előforduló tudatállapotot, az alfa agyhullámok idején fennálló meditatív tudatállapotot igyekszünk tudatosan kiaknázni akár a saját gyógyulásunk, akár valami más olyan cél elérése érdekében, ami a mi megítélésünk szerint a javunkat szolgálná.



Olvastam több helyen olyan kritikát az agykontrollról, hogy "önmegváltást" hirdet. Én ugyanakkor soha senkitől nem hallottam sem ezt, sem semmilyen ehhez hasonló állítást, sem olyankoktól, akik oktatják, sem azoktól, akik tanfolyamokon elsajátították és azóta használják a módszert.



Én még nem találkoztam olyan felfogással, hogy bárki erre alkalmasnak tartaná, vagy hogy bárki életében az Istenbe vetett hitet, vallási meggyőződést pótolná, vagy annak alternatívájaként tekintene rá bárki.



Tudomásom szerint José Silva, a módszer kidolgozója, és Dr. Domján László, a magyarországi meghonosítója és oktatója is hívő keresztény embernek tartja magát.


(Utóbbi konkrétan elmondta a tanfolyamon, hogy ő imádkozni is ebben a meditatív állapotban szokott, és ilyenkor még közelebb érzi magát Istenhez.)



Persze tiszteletben tartom azok véleményét, akik esetleg úgy gondolják, hogy ha maga az agykontroll "nem Istentől való", és valami nem jó célt szolgál, hanem valami gonosz praktika, akkor ők valójában nem tekinthetők hívő embernek, legfeljebb magukat gondolják annak - függetlenül attól, hogy én erről máshogy vélekedem.



Nemrég találkoztam a neten egy olyan, hosszú és részletes tanulmánnyal, amit egy korábban nagyon sikeres természetgyógyászként dolgozó hölgy írt, aki sokféle alternatív terápiát elsajátított és alkalmazott az évek során, és agykontroll tanfolyamot is végzett.



Aztán egy napon eljutott arra az általa úgy megfogalmazott felismerésre, hogy a természetgyógyászat, leszámítva - egyetlen kivételként - a gyógynövény teákat, az embereket megtéveszteni próbáló gonosz erők „műve”, gyógyulások történnek ugyan, de nem jó forrásból fakadnak, hanem negatív entitások közbenjárásával történnek.



Arra is felhívja a figyelmünket, hogy a meditáció, és így az agykontroll gyakorlása közben, a megváltozott tudatállapot miatt démoni erőknek "adjuk át" a tudatunk feletti irányítást, így mindenkit óva int ezektől, akik nem szeretnének elkárhozni.



Arra nem tért ki a tanulmányban, hogy amikor a 7 milliárd ember közül azok, akik szoktak időnként aludni, és ilyenkor az ébrenlétből az alvás állapotába, illetve ébredéskor visszafele az agy működésének törvényszerűségei miatt elkerülhetetlenül eltöltenek hosszabb-rövidebb időt alfa állapotban, mentesülnek-e vajon ettől a démoni befolyástól ebben a megváltozott tudatállapotban, vagy ők pusztán rövidebb ideig vannak ennek kitéve.



Nem szeretnék sem kritikus, sem irónikus lenni ezzel a meggyőződésével kapcsolatban, és egészen biztos vagyok benne, hogy ezt a hölgyet a jó szándék vezérli, mások megmentése érdekében mondja, amit mond, és ugyanúgy meg van győződve a saját igazáról, mint azok, akik pozitív véleménnyel vannak az agykontrollról, és akik számára nem több, mint a "Segíts magadon, Isten is megsegít" elv gyakorlatba való átültetése.

2022. júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Missi_Key ***** válasza:
100%
csak mondom, hogy agykontrollra a papokat ingyan beengedik, hogy lássák hogy semmi gonosz nincs benne. ami "spirituáls" az nagyon kis része a dolognak, a többi sima orvoslás. pont annyira Sátáni mint egy szívműtét. a középkori emberek nyilván attól is szörnyülködnének.
2022. aug. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!