Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A szcientológiában valójában...

A szcientológiában valójában az érző agyféltekét "auditálják" ki az emberből?

Figyelt kérdés

Kapcsolódó anyag:

TR0, Tr 0, "Tr 0-ás arc, tekintet, nézés", TR nullás viselkedés.


Nem zárható ki, hogy a szcientológia-képzés egy az Equilibrium című filmben bemutatott embertípust hoz létre...

..tehát:

egy "abszolút reális" =a közmegegyezéses valóságot jéghideg (és kíméletlen) logika mentén értelmező és kezelő embertípust.

Vannak erre mutató jelek.



2014. febr. 26. 15:58
 1/3 A kérdező kommentje:

A "helyes út" - véleményem szerint - a két agyfélteke egyesítése lenne.

Kb. a megértés-etika-felelősség egy fokán a két agyfélteke (=a két gondolkodási-, megismerési-, értelmezési típus) magától eggyéválik.


Szerintem a (csak magában álló) intellektus jegesen hideg fénye semmi egyebet nem képes alkotni,

mint egy nagyon kegyetlen és lélektelen valóságot.

2014. febr. 26. 16:02
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Súr, a szcientológia nem több, mint pénzkeresés. Maga Hubbard is rengetegszer mondta, hogy a legtöbb pénzt azzal lehet keresni, ha az ember megalapítja a saját vallását. Többet nyilvánosan, videokamerák előtt. De ide írhatnám Lisa McPherson-botrányt, a Paulette Cooper-ügyet, vagy a Wikipédia bojkottját a szcientológusok ellen. De Franciaországban megbüntették az egyházat a tagok anyagi károsítása és bizonyos szerek engedély nélküli forgalmazása miatt. De még rengeteg dolgot tudnék írni. Egyébként igen, az embereknek csak rosszat okoz. De hülyeséget írsz. Nincs olyan, hogy jobb és bal agyféltekés gondolkodás. Az egész nem több, mint egy Urban Legend.
2014. febr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sobo8 válasza:

Én biztos vagyok benne, hogy a szcientológia nyitott a jobb agyféltekés rajzolásra. Igaz, az előbbit Ron Hubbard találta ki, az utóbbit Betty Edwards.

Rideg valóság? Szerintem ez nagyon viszonylagos.

2019. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!