Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tudatos álmodással kapcsolatos...

Tudatos álmodással kapcsolatos kérdsék (? )

Figyelt kérdés
Mi is történik ilyenkor pontosan?Mire jó?Hogy lehet elérni?Ugyanolyan pihenten ébredsz utána mintha tényleg aludtál volna?Gyorsabban telik az idő ,mint ha tényleg álmodnál?Nem veszélyes?

2014. máj. 25. 19:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%

Nem veszélyes.

Mivel ez is egy REM-alvás, ugyanolyan pihentető mint a normál álom.


Arról van szó, hogy az álmodd nem változtathatatlanul történik, hanem tudatosan befolyásolhatod. A dolog afféle aktív fantáziálás alvás közben.


Van akinek ez természetes, de állítólag lehet valamennyire tanulni is, de nem tudom hogyan.

2014. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

-Mi is történik ilyenkor pontosan?

-Az, amit szeretnél, hogy történjen.


-Mire jó?

-Számtalan különböző dologra használhatod. Ha kreatív, fantáziát igénylő munkád van (pl. író vagy, festő vagy zongorista) akkor álmodban gyakorolhatod ezeket a tevékenységeket, vagy átélheted, amit meg szeretnél festeni/írni. Akár memorizálásra is jó, ha pl. másnap dolgozatot írsz. Viszont azt is átélheted, hogy milyen érzés repülni, átmenni a falakon, esetleg háremet alkothatsz a magad számára.


-Hogy lehet elérni?

-Milliónyi különböző módja van az elérésének, mindenki másra esküszik. Általánosságban a legegyszerűbb módszer a valóságteszt (reality check) és az álomnapló vezetése. Ezek általában 1-2 héten (, vagy akár napokon) belül eredménnyel járnak. Fontos azonban, hogy ne hagyd abba rögtön az első sikerélmény után, mert akkor könnyen lehet, hogy az volt az utolsó is.


-Ugyanolyan pihenten ébredsz utána mintha tényleg aludtál volna?

-Ez jó kérdés. Nálam egy szimpla alvás után is előfordul néha, hogy nagyon álmosan ébredek. Volt már, hogy fáradtan keltem ki az ágyból, de az is előfordult, hogy másfél-két óra alvás után (tudatos álommal) úgy éreztem magam, mintha nyolc órát aludtam volna.


-Gyorsabban telik az idő ,mint ha tényleg álmodnál?

-Nem. Néha úgy érzed, hogy már napok óta benne vagy az álomban (hallottam olyanról is, aki állítása szerint 1 hónapot töltött benne), holott a valóságban ezek az álmok mindössze 10-20 percet vesznek igénybe. Tehát álmodban általában jóval lassabban telik az idő mint a valóságban (legalábbis úgy érzed, hogy sok időt töltesz lenn), azonban álom és tudatos álom közt ilyen különbség nincs. Talán annyi, hogy tudatos álomban elég tapasztalattal már befolyásolhatod az idő folyását is, pl. váltakozhatnak percenként a nappalok és az éjszakák.


-Nem veszélyes?

-Nem. Fizikailag semmiképpen sem okozhatsz magadnak fájdalmat, ugyanis az egész tested le van bénulva, miközben alszol. Ha úgy érzed, hogy álmodban nem vagy ura a tudatodnak, s kicsúszott a lábad alól a talaj, a tekinteted fixálásával elérheted, hogy felébredj (ebben az alvási fázisban ugyanis a szem folyamatosan mozog, s ha álmodban fixálod, a valóságban is) A felébredésnek vannak más módjai is (lehunyod a szemed, majd mikor kinyitod, már a valóságban ébredsz), azonban az agyad néha képes megtréfálni, s azt hiszed hogy ez már a valóság, miközben csak egy másik álomba ugrottál. A szem fixálása mindig működik.


Ha további információt szeretnél, ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:

[link]

2014. máj. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem rég történt velem ilyen! Álmomban rájöttem, hogy álmodok, és arra gondoltak akkor mindent megtehetek. Elkezdtem repülni, de sajnos pár pillanat múlva felébredtem. Hogy érhetném el újra, és hogy csináljam, hogy ne ébredjek fel?
2014. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 ChrisMix válasza:
Vannak rá külön féle módszerek,én álltálába ugyan arra az állómra gondolok és akkor sikerül.
2014. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos csak néha jött össze de nagyon jó élmény.
2014. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek főleg a 2. válaszolónak ,hogy ennyi írt még jöhetnek válaszok és leírnátok ,hogy ti milyen technikát használtok?Kösz!
2014. máj. 26. 20:14
 7/24 A kérdező kommentje:
És akik át élték már azok ,hogy irányítják? Tudják ,hogy ez csak álom ,ha pl: csak úgy jelentkezik ,hogy előtte nem gyakorolták?
2014. máj. 26. 20:29
 8/24 A kérdező kommentje:
És ha 1x sikerül de utána 1-2 hónapig nem gyakorolom akkor ha ujra kezdem sikerülhet?Meg lehet unni?Ha nem akarok egy ideig tudatosan álmodni ,hogy lehet megállítani?Vagy közben átváltani nem tudatosra?Egyáltalán ,hova kerülsz milyen helyszínre amikor elkezdesz tudatosan álmodni?Lehetnek ott veled más emberek is (persze csak képzeletben)Nem ijesztő engem kicsit megijeszt,ez normáli?
2014. máj. 26. 20:33
 9/24 A kérdező kommentje:
Ha egy éjszaka 4x álmodunk lehet olyan ,hogy pl:az első a tudatos(vagy mindig az utolsó az) de utána el felejtjük?
2014. máj. 26. 20:35
 10/24 A kérdező kommentje:
Hogyan ébredhetek fel belőle a leggyorsabban ?
2014. máj. 26. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!