Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi történhetett velem?

Mi történhetett velem?

Figyelt kérdés

Tegnap egy olyan élményben volt részem, amiben azelőtt még soha. Kezdjük egy kis előzménnyel: Körülbelül 1 hónapja kezdtem el gyakorolni a meditálást. Hogy mi vett rá ? Nagyon depressziós típus vagyok annak ellenére hogy mindenem megvan. A napok unalmasan telnek, rengeteget dolgozom, és semmi sem történik. Mióta meditálok, úgy érzem helyreállt a lelki békém. Munka közben nyugodt zenét hallgatok, van hogy naponta 6 óra hosszat. Nos egyik éjszaka lefekvés előtt meditáltam. Körülbelül 3-4 perc múlva elkezdett ez a nyugodt zene szólni a szobámban.

De várjunk csak, hiszen a laptopot már kikapcsoltam . Nos igen, a zene nem a szobában szólt, hanem a fejemben. Annyira élethű volt hogy már szinte rémisztő is.


Nos térjünk rá a lényegre amire a kérdésem kapcsolódik. Tegnap lefekvés előtt szintén meditáltam az ágyamon. Körülbelül 10 perc után úgyéreztem a fejem lehúz, nem bírom tovább. Eldőltem az ágyon, alvó pozíciót vettem fel és nagyon nyugodt kellemes érzés volt bennem. Ezután jött az ijesztő rész. Körülbelül 10 perc múlva nem éreztem a kezeimet, sem a lábamat. Sőt, úgy éreztem mintha nem lennék a térben. Nem tudtam felfogni a távolságokat körülöttem, pedig annak ellenére hogy valakinek csukva van a szeme, érzi hogy milyen hosszú a keze és a lába. Én úgy éreztem mintha a testem vagy 10 méter hosszú lenne, nem tudtam felfogni a távolságot, nem éreztem sem a karomat sem a lábamat. Mozogni sem tudtam. Ezután jött az ijesztő rész. Csukva volt a szemem, de összevissza mozgott minden irányba. Sokat olvasgattam előtte az álomról és olvastam hogy az álomnak 4 fázisa van, az utolsó ahol pedig az álom történik REM-nek hívják, Rapid Eye Movement azaz Gyors Szem Mozgás. Nos ez történt velem, a szemem összevissza mozgott, de a tudatomnál voltam. Megmondom őszintén, amikor a kezem és a lábam próbáltam mozgatni, nem tudtam, kétségbe estem. Ekkor a fogamat egy kicsit megtudtam mozdítani és megnyugodtam. Sajnos sokra nem emlékszem, de nagyon ijesztő élmény volt és furcsa. Úgy éreztem mintha nem a testemben lennék, viszont nem tudtam kontrollálni az álmom. Vibráló fényeket és furcsa alakzatokat láttam. Tudja valaki pontosan mi történhetett velem?



2014. aug. 19. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alvási bénulás (más néven alvási paralízis vagy alvásparalízis) közvetlenül elalvás előtt, vagy felébredéskor jelentkezik, és legfeljebb egy-két percig tart. Az érintett a szemén kívül egy izmát sem tudja megmozdítani, így még beszélni sem tud. Gyakran kíséri félelemérzet, társulhatnak hozzá hallucinációk (lidércnyomás), vagy testen kívüli élmény. Előfordulhat egészséges személyeknél, vagy kapcsolódhat alvási rendellenességekhez, például narkolepsziához vagy katalepsziához. A migrén tünete is lehet.[1][2] Tudományosan az álom alatti alacsony vérnyomással magyarázzák.[3] Egy másik oka az, hogy a REM alvás idejére a szervezet ideiglenesen lebénítja a vázizmokat az alvajárás és az alvabeszélés elkerülése érdekében, és ez a felriadás után is hat. Az izolált alvási bénulás MeSH kódja D020188.[4] Az alvás misztikussága miatt az alvási rendellenességeket is misztika övezte. A hallucinációkat igaznak hitték. A néphit szerint rossz szellemek, lidércek, boszorkányok okozzák, hogy megfélemlítsék vagy megöljék az embereket.
2014. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, most olvasom az interneten a következőt:


"However, sleep paralysis is the perfect time to try astral projection"


Tényleg ez jó időzítés lenne az asztrális projekcióra?

Amikor úgy éreztem nem vagyok a testemben, megpróbáltam "ki menni a szóbámból", de nem tudtam. Nem tudtam elhagyni a testem.


Ezt olvasom a wikipedian:


"Az alvási bénulás alatt észlelt jelenségek, az izgatottság,[20] a jelenlét és maga a bénulás a testen kívüli élmény bevezető szakaszára emlékeztet. Egyesek arról számoltak be, hogy testen kívüli élményeket is átélnek közben. A mentális fókusz különbözik: az alvási bénulás a testre összpontosít, míg a testen kívüli élmény a testen kívüli világra."


Nos, ez tényleg igaz rám. Próbáltam utazni, próbáltam elhagyni a testem, de nem sikerült. Egyszerűen csak a testemre tudtam gondolni, és nem tudtam elhagyni ezt. Valahogy fejlesztenem kellene hogy az alvási paralízis helyett az asztrális projekcióba tudjak lépni.

2014. aug. 19. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs ugyanilyen tapasztalatom így csak érdekességként osztok meg pár tapasztalatot, amik meditáció alkalmával történtek:


#1: úgy éreztem egy vagyok a környezetemmel, több száz méterre egy vagyok mindennel. Egyszerre gondoltam mindenre, és semmire. Végtelen béke töltött el.


#2: Azt láttam hogy meditálva ülök, ám a kezem más pozícióban van, minden mást láttam, csak a dolgok világosabbak voltak, majd amikor befejeztem a meditációt észre vettem, hogy a kezem még mindig meditációs kéztartásban van.


#3: Egy hosszú mantrázás és meditálás után, nyomottságot éreztem a fejemben, hogy lekéne feküdnöm kicsit. Lepihentem, majd felkeltem az ágyból és mászkáltam a házban, egy nagyon kellemes zenét hallgattam, miközben rájöttem hogy álmodom, megpróbáltam átmenni a falon, nem sikerült. Vissza tértem az ágyamhoz, majd felébredve egy másik kellemes zenét hallgattam az mp3-as lejátszómon, aztán rájöttem, hogy ezt a szám nincs is a lejátszómon. Felébdredtem.


Alvás paralízissel kapcsolatban jó tapasztalatot nem tudok megosztani, próbáld emlékeztetni magad ilyen esetben, hogy nincs ok pánikra, és vissza nyered az irányítás egy bizonyos idő után.

2014. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most egy kicsit megijedtem! Èn kb. 2 hete kezdtem el meditàlni, nekem eddig nagyon jó, kivéve amikor nem sikerül lazítanom! Èn meditàlàs közben úgy èrzem hogy zsibbad a testem!Hallottam olyat, hogy lehetnek hallucinàciók, de erre nem szàmítottam! Ha ezektöl fèl az ember akkor mièrt jó a meditàlàs?
2014. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem az alvás paralízis nem feltétlenül a meditácó miatt történt.
2014. szept. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!