Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Van akármilyen bizonyíték...

Spilerke kérdése:

Van akármilyen bizonyíték arra, hogy a tudatos álom nem csupán egy begyakorolt álom, ami egyáltalán nem tudatos?

Figyelt kérdés
Volt már néhányszor tudatos álmom, de felébredéskor mindig eszembe jut az a gondolat, hogy most valóban tudatos álmom volt, vagy esetleg azt álmodom, amit már előtte begyakoroltam. Nem találtam erre tudományos választ, vagy kutatást, ami bizonyítaná a tudatossagot. Szeretném meghalgatni az ellene és mellette szóló érveket, tehát olyanok beszámolóját várom, akiknek mar volt tudatos álma.
2014. okt. 5. 13:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez így elég furán hangzik. Képzeld el, hogy "azt álmodtam, hogy álmomban tudtam, hogy álmodom, de mégse tudtam". Ez picit logikai bukfenc. Ha tudod, hogy az álomban vagy benne, akkor azt hívjuk tudatos álmodásnak. Ezen kívül lehetsz tudatos résztvevő és lehetsz tudatos alakító. Ha szeretnél egy piros autót és odaképzelsz magadnak, az szerintem azért van ott, mert te akartad és nem azért, mert később amúgy is ott lett volna. Azon kívül, hogy mindent megteszel amit szeretnél, nem igazán létezik jobb "bizonyíték". Kézzel fogható bizonyítékot álom kategóriában meg hiába keresel.
2014. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De honnan veszed, hogy te most éppen nem arról almodsz, hogy tudatodnál vagy? Az ember annyiszor lejátszók a tudatos álom gondolatával, hogy kialakul benne egy álomkép a tudatos álomról. Ennek eredménye, hogy nem álmod tudatosan, csak azt almodja, amit már előre begyakorolt, hogy ő most tudatánál van.
2014. okt. 5. 19:18
 3/17 A kérdező kommentje:
...Eljátszik...
2014. okt. 5. 19:23
 4/17 Isti2013 ***** válasza:

Nekem nemrég volt egy álmom,amelyben rájöttem,hogy ez nem valóság,hanem csak álmodom.Na ekkor eszembe jutott,hogy talán befolyásolhatom a történéseket,szerettem volna egy lánnyal találkozni,el kezdtem mondogatni,a nevét meg,hogy látni akarom,emlékszem el is indultam felkeresni,de felébredtem. Érdekes,hogy arra a részére az álmomnak tisztán emlékszem,amit tudatosnak vélek,arról fogalmam sincs mit álmodtam előtte...

A kérdésedre sajnos nem adtam választ,ne haragudj!

2014. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Isti2013 ***** válasza:
Az előző vagyok,annyit még hozzátennék nekem ez nem begyakorolt dolog volt,spontán jött...
2014. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4

Ez még nem zárja ki azt a lehetőséget, hogy csak álmodtad a tudatosságot. Én például hónapokig gyakoroltam, próbálgatam a tudatos álmodást, amíg sikerült elérnem azt, jó pár módszert kipróbáltam egyik sem volt hatásos mígnem rájöttem, hogy saját módszert kell valahogyan kifejlesztenem, így tehát hetek múltán volt az első tudatos álmom. Na innentől jött az a gondolat, hogy a tudatos álom csupán egy begyakorolt álom. Nem vagy tudatodnál, csak azt álmodod, hogy tudatodnál vagy, ami nem igaz. Nagyon sokat olvastam róla az interneten, fórumokon, weboldalakon stb. Sokan hozzám hasonlóan hónapokig próbálkoztak volt, aki évekig más hetekig, náluk az a helyzet, hogy hamarabb, esetleg később tudják ezt magukban tudatosítani. Ezt úgy kell elképzelni, hogy mondjuk látsz egy gyönyörűszép lányt, akiről sűrűn álomodsz egyszerűen, mert gondolsz rá tudatosan, tudatalatt sokszor van az embernek visszatérő álma a tudatos álom is hasonló lehet legalábbis én nem látok erre semmilyen cáfolatot.

2014. okt. 5. 23:15
 7/17 Isti2013 ***** válasza:
Lehet igazad van.
2014. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem a legelső tudatos álmom azelőtt történt, hogy bármit is tudtam volna a témáról. Szóval semmi előkészület, semmi begyakorlás, egyszer csak leesett, hogy álomban vagyok.
2014. okt. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8

Ez még nem zárja ki a nem tudatos álom lehetőségét, szerintem mindenkinek volt már hasonló álma, amikor azt álmodja, hogy ráébredt arra, hogy álmodik pedig az is csak egy normál álom.


Sokszor hallottam jó pár fórumozótól, hogy nekik tudatos álom próbálgatásnál volt alvásparalízisük, szerintem az alvás bénulás a tudatos álom úgynevezett mellékhatása. Például én is próbálgatam nagyon sokszor a tudatos álmodást eredmény nélkül reggel pedig arra ébredtem, hogy nem ugyanazon az oldalon vagyok, ahol lefeküdtem valószínűleg forgolódtam többször is felébredtem az éjszaka közepén, de nem emlékeztem arra, hogy éjszaka felébredtem (sokan így vannak ezzel). Reggel viszont teljesen fáradt voltam pedig korán lefeküdtem, de az agyam már annyira ráállt erre a tudatos álom dologra, hogy éjjelente, csak erre tudtam gondolni az alváshiánynak köszönhetően meg is volt az alvásparalízisem nem volt kellemes érzés, szerintem sok tudatos álom gurunak az alváshiány miatt van paralízise :P

2014. okt. 6. 16:01
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát ez elég furcsa kérdés. Ennyi erővel kérdezhetnéd hogy ébren tudatos vagy-e vagy csak azt képzeled? :)


Tudatos álmom nekem leginkább gyerekkoromban volt amikor semmit nem tudtam a dologról és volt akkoriban alvás paralízisem is, amiről szintén csak később hallottam.


Viszont a tudatos álmok között volt jó pár olyan is aminél lefekvés előtt találtam ki hogy miről szeretnék álmodni és ezek egy része az aznapi eseményekről vagy filmekről szólt, szóval nem lehetnek begyakorlás eredményei.


Viszont volt olyan is, hogy rémálomban döbbentem rá hogy álmodom. Pl. azt álmodtam hogy egy ablaktalan szobában fekszem egy ágyon és a kinyíló ajtón kutya nagyságú pókok özönlöttek be, végig a falon, a plafonon, mindenfelé. Mikor rájöttem hogy álom, "visszaforgattam az időt", a pókok szépen kihátráltak és az ajtó becsukódott. Úgy gondolom ha ez ismétlődő rémálom lett volna akkor arra emlékeznék. :)


Ha jobban belegondolok, pont ebben az tudatos álom időszakomban voltak a rémálmaim is, bár szerencsére csak kevés. Érdekes.

2014. okt. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!