Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan kell valamit elfelejteni?

Hogyan kell valamit elfelejteni?

Figyelt kérdés
Egyszer rajtakaptam magam, hogy lélegzek, és egyre többször kezdtem el figyelni, de nem akarok rá koncentrálni. Hogyan felejtsem el ezt? Nagyon zavaró.
2016. márc. 14. 21:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Tehát, "Hogyan ne koncentráljak?"
2016. márc. 14. 21:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahelyett, hogy örülnél neki, értékelnéd, el akarod felejteni. Az egyik legismertebb és legfontosabb meditáció féleség a lélegzet figyelése, és te el akarod felejteni.


De, ha tényleg el akarod felejteni - szerintem kár lenne -, akkor csináld azt, amit szintén keleten találtak ki: vágd el a gondolatot! Amikor azon kapod magad, hogy a lélegzetedre figyelsz, vágd el - fordítsd el a figyelmedet valami másra! Ha tényleg koncentrációról van szó, amint írod, akkor sikerülni fog. Egyszerre egy dologra lehet koncentrálni. A több dologra való figyelés nem koncentráció.

2016. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha figyeled a légzésed, akkor tudod kontrollálni, ha tudod kontrollálni, akkor sokkal könnyebben tudod magad lenyugtatni, vagy éppen felpörgetni, több oxigénhez jutsz, a szívverésedet is tudod szabályozni, és sok, amúgy nehéz relaxációs, és meditációs módszert is könnyebben elsajátíthatsz. Ha zavar a légzés megfigyelése, akkor egyszerűen csak változtasd meg a figyelmed középpontját. Figyelj a fejedben lüktető vér ritmusára, vagy egy pontra a testeden, ami nem köthető a légzéshez. Mindig azt érzed a legjobban, amire figyelsz. Elfelejteni nem fogod, mert ahogy a leírásból értettem, már egy ideje csinálod, de ha többfelé osztod a figyelmed, akkor kevésbé lesz zavaró.
2016. márc. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
baker 4 oldalas házidoga holnapra en aztse tom mibol na így :'D
2016. márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ezt a Sherlock nevű sorozatban hallottam. Minden embernek van egy bizonyos "agypalotája". Az agypalota az tulajdonképpen a memória megfelelője. Az agypalotában a férőhely korlátozott. Úgyhogy ha nagyon elakarsz valamit felejteni jegyezz meg egy fontossabat. Remélem segítettem.13/f
2016. márc. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez jónak hangzik, kösz, utánajárok..
2016. márc. 15. 21:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Léteznek abszolút memóriával rendelkező somnambulant személyek(igaz csak kettő, vagy három összesen a világon), akik tudatos életük minden pillanatára képesek emlékezni. A memória maga nem korlátozott, csak a feldolgozóképesség, és az emlékek közti keresés túl bonyolult ahhoz, hogy ez az állapot alkalmas legyen a hétköznapi életre. Viszont a probléma még mindig az, hogy ami a kérdezőnek van, az nem emlék, hanem egyfajta berögződés. Ezt csak eltereléssel, helyettesítéssel lehet megváltoztatni.
2016. márc. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy az iskolában tanultakkal teszed.
2016. márc. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Olyan tényleg csak pár ember van aki mindenre emlékszik. De más ember meg próbálj inkább a fontosakat megjegyezni a nemfontosakat pedig elfelejteni.13/f
2016. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!