Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A Tibeti szerzetesek miért...

A Tibeti szerzetesek miért ilyen "fejletlenek"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mentálisan és lelkileg a legfejlettebb emberek a világon, meditációkra képesek meg 0 fokra hűteni a kezüket, de miért ilyen kis szegény ország Tibet, ha ott olyan "okos" spirituális nagymesterek élnek? Ez általánosságban az egész közel keletre igaz! A Kínai szerzetesek is barlangokban élnek. Meg a többi mentálisan fejlett távolkeleti ország, régen leigázta őket a nyugat, ahol a meditáció, relaxáció alig ismert, de ők technikailag fejlettebbek miért?
2016. ápr. 17. 16:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem az anyagi érték meg a technika az életük értelme, ezért nem foglalkoznak ezzel.
2016. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
elvileg valameikek a hajukat is leborotválják hogy kopasz gyerekeknek parókájuk legyen..
2016. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Wow, kitörölték a kommentem? Wat? Én csak azt írtam, hogy Miért? Jó az nekik ha meghalnak, leigázzák őket?
2016. ápr. 17. 17:18
 4/14 A kérdező kommentje:
2: Miért itt akarsz vicces lenni?
2016. ápr. 17. 17:18
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tibet nem olyan fekvésű ország, hogy fel lehetett volna virágoztatni egykönnyen. Elszigetelt, mezőgazdaságilag nem számottevő, ráadásul a nagy Kína bekebelezte.

A szerzetesek pedig a belső fejlődéssel foglalkoznak, nem a külsővel.

2016. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mert ők pont úgy érzik jól magukat
2016. ápr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Azt hiszem, nem egészen érted a szellemi fejlődés lényegét. Az ember nem fejlődhet szellemileg, ha az anyagi gyarapodás köti le az idejét. Mindkettő rengeteg időt, és erőfeszítést igényel. Az emberi faj egyszerűen képtelen két életmódot folytatni egyszerre. Emellett a szerzetesek vallási okokból vonulnak el. A szegénységük nem fejletlenség, hanem ez az egyik áldozat, amit az általuk szolgált istennek ajánlanak fel. Az emberi nem jelenleg alkalmatlan arra, hogy egyszerre fejlődjön szellemileg, és technikailag. (hogy ez világszemléletből fakadó, vagy biológiai képtelenség, az kérdéses)
2016. ápr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
De hisz Tibet nem is ország :)
2016. ápr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én azt hittem.
2016. ápr. 17. 17:53
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

kerdezo kennel butabb kerdest megvnem lattam.

1 Tibet az nem kozelkelet

2 nem orszag

3 nem laknak barlangojban

2016. ápr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!