Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Honnan tudják ki a nagyobb...

Honnan tudják ki a nagyobb buddhista szerzetesek reinkarnációi?

Figyelt kérdés
Nem vagyok buddhista de nagyon foglalkoztat ez a gondolat. Gyakran látok olyat, hogy "Jelenlegi inkarnációja a 17. Karmapa, Trinli Táje Dordzse." Ezt honnan szedik?

2013. okt. 5. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Kis Buddha című filmet. Az erről szól.
2013. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Láttam addig amíg elviszik Nepálba. De számomra nem derült ki teljesen és világosan, hogy honnan is vették a gyerekeket benne. Csak azért mert ott élt és mert megfogta a hasát? Én inkább a való életben gondoltam. Hogy hogyan is találják meg őket. :)
2013. okt. 5. 10:45
 3/4 Lulu777 válasza:
100%
Valószínüleg az előző inkarnáció vezeti rá őket. Ha egy lélek régóta reinkarnálódik, az azt jelenti, hogy még van valami, amit meg akar tenni ebben a világban. És ezalatt ne feltétlenül a "Na akkor most megmentem a világot" féle célokra gondolj. Amíg a tudat meg akar tenni valamit, addig reinkarnálódni fog. Viszont vannak olyan lelkek, amik már fejlettebbek, esetleg tudják az előző életük történéseit is, vagy van olyan is, hogy még csak álmokban látja (nem biztos, hogy konkrétan, lehet hogy utalásokkal). Ez egyéntől függ, nem minden lélek elég erős. Az újságban olvasott emberek, ha tényleg valódiak, akkor ők tudatosan reinkarnálódnak, hogy elérjék azt az állapotot, amelyben már nem vágynak semmire. Illetve minden léleknek ez a végső célja, de a legtöbbnek földi céljai vannak, és amíg ezeket el nem dobja, addig meg fog jelenni inkarnációkban.
2015. júl. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 -remete- ***** válasza:

Meditáció során " látomásokat " látnak. Így találnak rájuk.


Viszont senki nem tette fel a kérdést. Vajon akarnak-e vezetők lenni megint?

2020. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!