Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Valójában mi az? Valami ami mindünket érint, mi az?
2016. szept. 23. 12:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom mi az értelem. Egyébként úgy gondolom, hogy aki túl sokat agyal ezen annak világfájdalma van vagy valami ilyesmi. Olyan mély gondolkodású emberekkel sosem jöttem ki jól, mert túl sokat agyalnak és lassacskán befordulnak, nekem legalábbis sokszor úgy tűnik. Mi lehet az életet értelme azt nem tudom én csak élvezem életet és átkozom is néhanapján.
2016. szept. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%
Értelme nincs, azt mindenki saját maga visz bele. Célja van: a küzdés, maga (Madách).
2016. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
42
2016. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

Valójában kell hogy legyen neki egyáltalán?

Teszem azt, egy bogár szempontjából értelmetlen a kérdés. Megszületik, eszik, túlél, szaporodik, meghal. Ennyi volt az élete, és annak legnagyobb értelme hogy utódokat hozott létre.

Ha az ember nem gondolkozik, tulajdonképpen az övé se több. Ha viszont képes vagy használni az agyadat, akkor a saját életednek kereshetsz is valami értelmet!

2016. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
az, hogy elolvassam az értelmes kérdésedet.
2016. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

Madách Imre nevű felhasználó válasza:


A cél halál, az élet küzdelem,

S az ember célja e küzdés maga.

2016. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
44%

Szia. Már többször feltették itt a kérdést, bemásolom a lényeget. A kérdést át lehetne fogalmazni úgy is, hogy "Miért élünk?"


Picit hosszadalmas fejtegetés, de -- lehet nagyképű vagyok, de -- szerintem ez a "hibátlan", jó megfejtés.


Az első dolog, hogy a miért szócskát kell értelmeznünk. A miért most az okra vagy a célra vonatkozik? Nézzük sorjában.

Ha okra, akkor attól függ, hogy miben hiszel.

Egy vallásos, azon belül is egy keresztény ember számára pl. az, hogy megteremtett minket I(i)sten. Ő meg azért teremtett meg, mert így látta jónak.

Egy nem hívő ember számára az ok meg az, hogy volt egy Ősrobbanás és a véletlen meg a fizikai törvények úgy hozták, hogy kialakult az ember.


Most nézzük a cél szempontjából. Kezdjük most az ateista szemponttal. Mivel az ateisták szerint nem volt teremtés, ezért tulajdonképpen célja sincs az életnek, legalábbis külső célja nincs, hanem Te magad állíthatsz magad elé célokat. Mondhatunk olyanokat, hogy a fajfenntartás, meg fejlődés meg ilyenek, de mivel ha valaki nem hisz Istenben, külső értelemben, ennek valójában csak metaforikus értelme lehet: hiába látja úgy az ember, mintha valami cél felé haladna az evolúció, ez valójában csak a látszat, a dolgok fizikai tulajdonságaiból következik.


Most nézzük a hívő, vallásos nézetet. Legjobban a római katolikus keresztény világnézetet ismerem, ezért ezen keresztül magyarázom. Ez azt mondja, hogy Istennek bizonyos dolgok tetszenek és annak örül, ha az emberek ez szerint élnek. Az Isten ad mindenki számára valami "küldetést", és ezt kell beteljesíteni, ahogy tudjuk. Persze mindenki szabad akarattal rendelkezik és különböző értelemmel, így nem fogja mindenki tökéletesen végrehajtani ezt. Mindenesetre ha Istennek tetsző életet élünk, akkor ezt Isten örök boldogsággal jutalmazza (Mennyország).

Éééés most jön a lényeg. Minden ember célja a boldogság. Ez igaz egyébként a nem hívő emberekre is, csak ők nem hisznek a halál utáni létben, meg nem örök boldogságot szeretnének, hanem pillanatnyit, esetleg hosszú távút. MINDEN ember végső célja, hogy BOLDOG legyen, de legalábbis ne érezze magát rosszul. Minden egyes tudatos cselekedetünk vagy a jelenlegi vagy a későbbi boldogságunk érdekében történik. Még a legönzetlenebbnek látszók is, ha belegondolsz. Mert attól érzed magad jól, ha jót cselekedsz.


Tehát, hogy számodra mi az élet értelme az elsősorban attól függ, hogy miben hiszel.

2016. szept. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%
Az, hogy naponta kiírjuk ugyanezt a kérdést.
2016. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%

# 8 Ez aljas hazugság !

Csak hetente egy ilyen kérdést olvasni.

2016. szept. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%
Az élet értelme maga az élet. Ilyen egyszerű,nem kell ezt túlbonyolítani küzdéssel,álmokkal,célokkal stb. Élj! Most! Ennyi.
2016. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!