Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a világ lényege? Miért...

Mi a világ lényege? Miért születünk meg? Miért élünk? Mi az élet értelme? Mi van a halál után?

Figyelt kérdés
2016. márc. 23. 22:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%

Röviden és tömören, hogy átéld azokat az érzéseket és érzelmeket, amiket át kell élned és ennek megvalósuljon a fizikai világbeli vetülete csak nem biztos hogy ebben a sorrendben :)


Részletekkel könyveket lehet tele írni.

Ha megszületsz azzal kell foglalkoznod hogy mi van itt és most és nem azzal hogy mi van a halál után.

2016. márc. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

A végső kérdéseket feszegeted, amelyekkel sok vallás és filozófia foglalkozik. Számodra az a nagy kérdés, mit vagy képes befogadni, elhinni.

Komoly ember itt azért nem válaszol neked nyíltan a kérdésedre, mert másik 20 neki esik, hogy az nem úgy van, nincs igaza. Ennek így nincs értelme.


Keress, és találni fogsz!

2016. márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Ákos13 ***** válasza:
72%

"Miért születünk meg?"

Mert az szüleink közösülnek, szaporodási célzattal, és így egyesül egy hímivarsejt és egy petesejt. Aztán jön 9 hónap fejlődési szakasz, a zigótától eljutunk az embrióig, majd a kifejlett emberig, és megszületünk.


"Miért élünk?"

Mert valószínűleg a szüleink akartak egy gyereket.

"Mi az élet értelme?"

Kozmikusan semmi, csak úgy létezünk, az Univerzum termékei vagyunk. De mindenki adhat a saját életének valamilyen szubjektív értelmet. Vannak, akiknek a szaporodás, másoknak a tudomány szolgálata, megint másoknak a vallás jelenti az élet értelmét, de legfőképp az, hogy a magunk elé kitűzött célokat megvalósítsuk.


"Mi van a halál után?"


Valószínűleg semmi, de a reinkarnáció sincs kizárva véleményem szerint, az még egy értelmesebb hipotézisnek mondható. Én azért reménykedem benne, hogy az utóbbi, mert szeretnék még párat élni. :)

2016. márc. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
13%

Ákos!


Az univerzumot miért írod nagy U-val?

2016. márc. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
4%
5-ös hagyd, az volt az egyetlen értelmes betűje...
2016. márc. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Ákos13 ***** válasza:

Akkor legyen kis u, mindegy, hogy hogy írom, nem?

Előző, volt valami problémád a hozzászólásommal?

2016. márc. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 death42 ***** válasza:
75%
42
2016. márc. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
21%
Érdekes kérdés én kb 10 éve gondolkodok ezen, és most vagyok 23. Hát én még magamtól normális következtetésekre nem tudtam jutni jártam mostanában egy hitgyülekeztbe amiben a következőket mondták erről " Az emberek elvannak keveredve ezzel a kérdéssel kapcsolatban, és ebben is keserednek meg, hogy nem találják rá a választ...sokan pénzben,jobb kocsikban,karrierben találják meg azt, hogy azért kell élniük közben meg csak azért lettek teremtve erre a világra , hogy imádják az istenüket, és ez mind megadatik,keressék őt és legyenek vele egy közösségben beszéljenek vele, és válaszolni fog" Na már most tényleg válaszol a biblián, és az egész világon keresztül halál komolyan. Viszont ez nem olyan egyszerű mint aminek tűnik mindenki azt hiszi ,hogy mennybe fog kerülni ami egyébként tényleg létezik , de ez egy sokkal bonyolúltabb dolog és már a földi létedben is megtudod az istentől ,hogy hova is fogsz kerülni ez a kemény. Csak ez nem úgy van, hogy jajj most itt vagyok már tudok is mindent rengeteg nehézséggel jár amit nehéz elfogadni, vagy talán valakinek lehetetlen is...nekem sem egyszerű, és most kicsit eltávoldtam az egész témától, de egyébként tudom már, hogy ebben van a legtöbb igazság.
2016. márc. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

A világ lényege hogy folyamatosan táguljon,fejlődjön és változzon.

Azért születünk és élünk, mert van egy alapvető "szándék" ami azt mondja hogy szaporodni kell, fejlődni és továbbadni a megszerzett tudást a világról.

Valaki ezt a dns-ben látja amely folyton változik és alkalmazkodik a környezethez, van aki az eleve elrendelésben hisz, hogy irányított a létezésünk.

2016. márc. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
27%
Nekem is lenne egy kérdésem: annyi vallási irányzat közül melyik az ami tényleg igaz? Ez kb ugyanannyira bugyuta kérdés.
2016. márc. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!