Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tudni szeretném hogy a tudatun...

007 fröccs kérdése:

Tudni szeretném hogy a tudatunk e viági, vagy vagy más forrásbol pl. isteni forrásbol származik?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy az agyi tevékenységeink mint pl érzelmek, a hitünk a jó és rossz megkülömböztetésünk az agyban a neuronok felelösek. de maga a tudatunk honnan származhat???
2017. dec. 3. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A tudatod is a testedhez kötődik, az öntudat az agyad játéka. De ha így nézzük, a teremtés minden része, az univerzum minden szeglete isteni forrásból származik, így a tudatod is. Ha életedben teljes bizonyossággal "isteni" tudatossággal rendelkezhetnél, azonnal értelmét vesztené az egész.
2017. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az agyad által előállított tudat egy tèr. Szubjektív dimenzió mèghozzá nem feltárt. (Úgy bent, mint kint. Nincs határ csak illúzió.) Próbáld ki mi törtènik ezen a tudatszinten amit zárójelben leírtam. ;) Azonosulj.
2017. dec. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2017. dec. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3, elolvastam a link alatti cikket, meg néhány hasonlót (amit a Google a "Harvard Michael Fox consciousness" keresőszóra kiad), mert engem is érdekel a téma.


Véleményem szerint nagyon szigorúan kell megítélni, hogy mi az, amit Harvard Michael állíthat. Szerintem azt fedezte fel, hogy az agy cikkben leírt régiói kapcsolatainak az épsége esetén a külső szemlélő megfigyelése szerint a vizsgálati alany tudatánál van, a kapcsolatok sérülése esetén a külső szemlélő nem figyel meg az alanyon tudatosságot. Ebből nem következik, amit a belinkelt magyar cikk állít, hogy "Most végre sikerült fizikailag is meghatározniuk, hogy mi a tudatosság, a tudat eredete!" Csak annyit sikerül megállapítani, hogy az említett kapcsolatok léte / nem léte meghatározza a tudatosság külső szemlélő általi meglétét / nemlétét. Egyáltalán nem került bizonyításra, hogy megtalálták a tudat fozikai eredetét az agyban.

2017. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*meghatározza a tudatosság külső szemlélő által megfigyelhető meglétét / nemlétét
2017. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2017. dec. 4. 07:08
 7/10 anonim válasza:
Igen viági
2017. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Világi? Csak éppen a világ határait nem ismerjük, és azt hisszük, hogy létezhetnek dolgok, amik nem világiak.


Az én felfogásomban minden, ami az 5 érzékszervvel érzékelhető, az elmével kigondolható, elképzelhető a jelenségvilágnak, vagyis a világnak a része.


Az általunk elképzelt Isten is a világ része. Az ember személyes tudatossága is a jelenségvilágnak, rövdebben a világnak a része.

2017. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az én tudatom többnyire az LSD-től származik ,meg néha a szalonnából .
2017. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vagyunk így egypáran...
2017. dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!