Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért van az ha meditálok,...

Miért van az ha meditálok, akkor elfordul a testem jobb oldalra?

Figyelt kérdés
A Domján féle vezetett meditációt szoktam hallgatni, és amikor vége van, azt veszem észre, hogy kiflibe meghajlik a testem.
2018. szept. 11. 06:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálj jobban odafigyelni az egyensúlyra, a testtartásra.

Idővel majd jobban fog menni, de hát ezért is hívják gyakorlásnak, mert sokat kell gyakorolni.

Esetleg továbbléphetnél a vezetett meditációból valamilyen kötetlenebb irányba is...

2018. szept. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Fekve meditálok.


Esetleg tudnál példát mondani, hogy merre induljak el?

2018. szept. 11. 08:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát a lényeg először is, hogy a jobb oldaladon feküdj.

fekvő buddha szobor - alapján keress képeket, és olyasmi testtartásban próbáld (használhatsz párnát is).


De egyébként azt javasolnám hogy ülő meditációt végezz. Egyenes háttal! Ha nem tudsz jó ülést nyomathatod seiza-ban párnákon, vagy széken is.

A lényeg hogy egyenes legyen a hátad közben.


Amúgy pedig a vezetett meditáció elég korlátolt, szóval inkább gyakorolj pl zen meditációt vagy ilyesmi ahol csak a hangokra kell figyelni. Így nem korlátoz semmi .

2018. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!