Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Motiváció erős hiánya időnként...

Motiváció erős hiánya időnként. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elég érdekes ember vagyok. Ha valamit eltervezek azt meg is csinálom. Sokszor már ésszerűtlenül hajszolok egy célt, vagy már túlzásokba esem. Sokszor halottam már vissza, hogy őrül vagy megszállott vagyok. Viszont időnként előfordul, hogy semmihez sincs kedvem (úgy egy hónapban egyszer). Ez nagyon zavar és emiatt sokszor vagyok ideges, ilyenkor azt érzem a fenébe mindent elrontottam. Tehát a kérdésem: Mit lehet csinálni az ilyen hullámvölgyben, hogyan nyerhetem vissza a motivációm/akaraterőmet ilyenkor?


//nem igen tudtam hová tegyem a kérdést...


2010. jún. 24. 06:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, teljesen természetes, hogy akaratodon kívül létre jön egy pihenőnapod. Mert ennek érdemes tekintetned a napot, amelyet most hullámvölgynek vélsz.

Miért kellene folyton rohannod? Van időd bőven! Ezekben az órákban lazíts, álmodozz, nézz körül, gyönyörködj az égbolt színében, a felhőkben, a fák zöldjében, a katicabogár pettyeiben. Töltődj, hogy aztán jöhessen megint a nyüzsi, amely, ezek szerint, most életelemed.

Jó tulajdonság, hogy kitartóan tudsz dolgozni céljaidért. Ha a szerencse is melléd szegődik és megtalálod műfajodat, akár nagy ember lehet Belőled.

Mi a legkedvesebb tevékenységed?

2010. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kedves Kérdező, nem tudom, hány éves vagy, de abból, amit leirtál, azt gondolom, a problémádat meg kellene beszélned egy pszichológussal, ugyanis ezek a tünetek nagyon jellemzőek a mániás depresszióra. A családunkban előfordul ez a betegség, és igy tudom, hogy az orvosi segitség rendkivül fontos, mind a beteg, mind a környezete érdekében. Ha ugyanis már kaptál olyan visszajelzéseket, hogy "őrült vagy megszállott vagy", akkor bizonyára tudod, hogy nemcsak a depressziós időszakok okozhatnak problémát, hanem az ugynevezett "mániás" szakaszok is, amikor szinte képtelen vagy az eltervezett célt egy pillanatra is szem elől téveszteni.... A mi tapasztalatunk az, hogy ezeket hangulatingadozásokat nagyon jól tudják már kezelni, ugyhogy javaslom, keress fel egy szakorvost mielőbb. Természetesen nem kell megijedned, nincs szó semmiféle elmezavarról vagy ilyesmiről, a mániás depresszió egyszerűen csak a depressziónak egy olyan válfaja, amikor a rendkivüli feldobottság és tettrekészség váltakozik a lehangoltság érzésével.


Természetesen mindez csak feltételezés részemről, hiszen nem vagyok orvos, ugyhogy tévedhetek is. De azt gondolom, a további szenvedések elkerülése érdekében mindenképp érdemes megbeszélned ezt a problémát egy pszichológussal.

2010. júl. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!