Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álom régi házról, tengerről,...

Álom régi házról, tengerről, delfinekről? Mit jelenthet?

Figyelt kérdés

Egy régi házhoz igyekeztem, tudtam, hogy a szüleim most vásárolták meg és ide fogunk költözni. Elég nagy ház volt, az erdő közepén, ameddig a szem ellátott fák voltak...főleg fenyők.

A ház többszintes, kívülről és belülről is eléggé komor hangulatú, szürke, fekete, majdnem gonosz.

Bementem, por és pókhálók voltak mindenhol, sötét volt, mintha a nap nem sütne be rendesen az ablakokon.

A leendő szobámba mentem, aminek egy hatalmas gardróbja volt. A gardróbra egy jegyzetblokk papírja volt ragasztva, amin az állt azt hiszem, hogy "követni fog (engem)". Viszont valamiért csak két szóra emlékszek, tudom, hogy valami a követéssel kapcsolatos dolog volt.

Benyitottam a gardróbba, ahol régi ruhák voltak, de a ruhák mögött volt egy újabb ajtó.

Ez az ajtó már egy barlangba vezetett. A házból valamiért átjárót építettek a barlangba. A barlang maga összeköttetésben állt a tengerrel, a barlangon keresztül ki lehetett volna úszni oda. De ijesztő hely volt, a víz a barlangban mocskosnak tűnt, sötétnek. Rosszabb hely volt, mint maga a ház.

Hat évvel később (valamiért tudtam, hogy hat év telt el) a családommal: anya, apa, öcsi (nem az én családom volt) elmentünk úszni a tengerbe. Egy delfinekből álló csoport úszott oda hozzánk. Eleinte normálisnak tűntek, de elkezdtek átalakulni, torzulni. Az állkapcsuk, a fogaik megnőttek. Az egyik szétroppantotta vele az öcsém fejét és csak folytatódott az átalakulásuk valami nagyon ijesztővé.


Illetve egy kígyós álom is érdekelne. A barátommal (összejárunk szexelni) ültem egy padon, csókolóztunk, amikor megmarta a lábam egy kígyó, ami a pad alatt volt. Nem vettem komolyan, úgy gondoltam, hogy nem engedte belém a mérgét és mindenkinek bizonygattam, hogy jól vagyok, mégis toltak egy mentő felé. Egyre rosszabbul lettem és amikor ránéztem a lábamra, akkor láttam, hogy a duplájára dagadt, belilult és a harapás környékén már a bőröm is kezdett leválni. Aztán felébredtem.



2019. aug. 18. 17:50
 1/3 A kérdező kommentje:

*Ja igen, az első álomban mintha valaki más lettem volna, más bőrében, egy másik ember.


A másodikban én voltam.


Ez azért érdekes, mert az elsőben mindent az ő szemén keresztül láttam, viszont a másodikban kívülállóként, mintha tévét néznék.

2019. aug. 18. 17:56
 2/3 anonim ***** válasza:
:( Ez így túl sok jót nem jelent. Azt hiszem a ház maga az ember, az álomban.
2019. aug. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozol a saját életeddel(egy másik ember vagy). Azon fáradozol(igyekeztem), hogy megfelelj a szüleid elvárásainak. Vagyis hogy egy régimódi(régi ház), új(most), mástól vett(vásárolták) életmódot(ház) fogtok követni(ide fogunk költözni). Ami a gazdagságról, pénzhajhászatról(nagy ház), tudat alatt(erdő) a magányról(fenyőerdő) szól. Fennhéjázó(többszintes), lekezelő, egoista(komor szürke, fekete, gonosz) stílusú. Nem számítanak az emberi belső értékek(bementem..sötét..ablakokon). A leendő életedben(szobámba) az lehetsz aki akarsz(hatalmas gardrób), mások példaképe("követni fog"). Alapból régimódi(régi ruhák), de adott más lehetőség is(egy újabb ajtó). Bármi amire vágysz(barlang) lelkileg(tenger). Ezt elérhetőnek tartod(ki lehet úszni). De a megvalósítása ijesztő, lelkileg(víz) nagyon rossz(mocskos), kilátástalan(sötét).

Az ideális(6) életképed(év) a családról, ahol te magad lehetsz(én voltam) az nem olyan, mint a jelenlegi családod(nem az én családom). Úgy kell szembenézni(elmentünk úszni) az élet megpróbáltatásaival(tengerbe). Hogy a nyitottság, boldogság, játékosság szegődjön mellétek(delfinek). De félsz a kialakuló feszültségtől(állkapcsuk, fogaik megnőttek), hogy elítélik az öcsédet(szétroppantotta a fejét), és ami csak rosszabb lesz(folytatódott).


Mikor a barátoddal töltöd az idődet(ültem egy padon) és a szexről van szó(csókolóztunk), akkor mardos a lelkiismereted(megmarta a lábam egy kígyó). Amit próbálsz nem tudomásul venni(bizonygattam, hogy jól vagyok). De veszélyesen(mentő) eltávolodsz a valóságtól(láb). Ez rosszul esik, mert kénytelen vagy foglalkozni a dologgal(dagadt láb), hogy mi a fontosabb(belilult). Mert kifordulsz, szembe mész önmagaddal(bőröm is kezdett leválni).

2019. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!