Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Akinek volt álom-az-álomban...

Akinek volt álom-az-álomban élménye, az mit figyelt meg a belső és a külső álma logikái között?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés egy korábbi kérdésem kiegészítése lenne:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ke..

Arra vagyok kíváncsi, hogy az egymásba ágyazott világok hogyan viszonyulnak egymáshoz. Én most logika alatt a szabályokat értem, az adott világ (álom) megszorításait, korlátait, esetleg plusz szabadságait.

Milyen összefüggés van a valóság, az álmok, az álombeli álmok,... és mindebből mire következtethetünk a valóságon kívül valóságra?



2019. nov. 14. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Ismét valaki aki megnézte az inception-t és most szakért...
2019. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 LeonScottKennedy ***** válasza:
xDDDD Az igen öcsém.
2019. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 LeonScottKennedy ***** válasza:
58%

Na átkerültünk ezotériába ez így már nem vicces :(

Mindjárt jön az álomfejtő pénzmágus Odin és megfejti neki az álmok szintjeit.

2019. nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves Moderátorok!

A kérdésemet tudományos igénnyel kívánom körbejárni, így kérem kivenni az Ezotéria kategóriából és visszatenni a Tudományba rovatba vagy az Egyéb kategóriába!

Köszönöm!

2019. nov. 14. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Mikor álmodunk Akkor semmit sem kérdőjelezünk meg! Minden a legtermészetesebb! De mikor ébren vagyunk akkor bármit megkerdojelezhetunk még a normális dolgokat is!

Nekem volt egy alom az álomban, álmom kb 1-2 hónapja már nem emlékszem hogy mik voltak benne... de kb az igen hogy mikor felebredtem (még mindig álmodtam) az őrült dolgok ugyan ugy természetesek voltak de azt tudtam hogy az előzőt csak álmodtam... arra viszont emlekszek hogy mikor meg ébredtem akkor hirtelen egy masik helyen voltam

Tudományt akarsz? Azaz valós dolgokat?!

Ahogy írtam mikor alszol nem tudod megkérdőjelezni magad és azt sem veszed észre hogy álmodsz azaz te nem tudod hogy álmodsz mivel az agy tudatos része pihen mig a tudatalatti az dolgozza fel az információt a múltbeli események miatt... valamint alvás közben több fázis van kettőt emelnek ki REM és NREM a rem fázis alatt almodsz de el a fázisok és még jópár fázis folyamatosan cserélődnek ismétlődnek valamelyik 20-30 perc alatt de a fő fazisok kb másfél és 2,5 ora alatt! Emiatt több álmod is van egy éjszaka csak ezekre nem emlékszel hanem mindig az utolso rem fázis alatt történőre mivel a REM fázisban fel tudsz kelni de a NREM fázisban a legnehezebb a felkelés! Egy szoval az alom az álomban lehet két rem fázis közte egy NREM fazissal azaz a két fázis között tudatosabb vagy ezért tudod hogy az agyadban fekszel... az alom pedig innéd folytatódik azzal az információval hogy előzőleg almodtal valamennyire megebredtel tehát az agyad feldolgozza ezt az információt is

Mellesleg a rem fázis felel az agyi ujra töltöttségért (azaz emlékek, agyi hormonok, információk feldolgozása, koncentráció, stressz csökkentése, stb)

Mig az NREM a testi pihenésért (a szervezetben történő vitaminok ásványok enzimek hormonok feldolgozása beépítése, izmok pihentetése, sejtek regeneracioja, ver képzés, stb)

2019. nov. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Volt már olyan, hogy az álmodtad, hogy bepiséltél pedig nem? Tehát még érzted is, hogy pisilsz?

Na ilyen az álom az álomban. Csak ott az álmodat érzed.

2019. nov. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hú, jól megbonyolitottad! Ezt az álom az álomban dolgot alapból nehéz megmagyarázni...Nálam pl amúgy sem tipikus, de mondjuk, volt egy ilyenem most hajnalban is: minden tökéletesen valóságos volt. Azt láttam, érzékeltem, hogy fekszem a sötét szobában, macska mellettem.Teljesen valós volt minden. Fel akartam kapcsolni a lámpát, azonban nem működött és ez gyanút keltett bennem, mert bizonyos élményeimben, ami álomszerű, de nem biztos, hogy az, szoktam ilyet tapasztalni, hogy bizonyos tárgyakat ott nem tudok működtetni rendesen. Nem kedvelem ezt az állapotot és régebben nehezen jöttem ki belőle. De azóta megtanultam, hogy nem szabad beparázni.Emlékszem, újra megpróbáltam a lámpát felkapcsolni, teljesen tudatomnál voltam, tudtam, hogy ébren vagyok, de nem a fizikai szintet érzékelem. Elég kínos helyzet. Visszafeküdtem hát és kiadtam gondolatban egy parancsot, hogy rendesen fel akarok ébredni és bíztam benne, hogy ezúttal ha újra kinyitom a szemem, már a fizikai valóságban leszek. Ami azonnal meg is történt. Az "átmenet" közben, bár csak egy pillanat töredéke volt, olyasmit éreztem, mint mikor az ember végre felbukkan a víz alól és levegőhöz jut. Szóval egyfajta felszabadultságot.

De a két "világ" között ilyenkor nincs eltérés, minden ugyanúgy néz ki, mint a valóságban és olyan érzés.

Nálam ilyen az álom az álomban érzés.

2019. nov. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Akinek volt álom-az-álomban élménye, az mit figyelt meg a belső és a külső álma logikái között?"


Álmunkban sodródunk az eseményekkel, nem tudjuk hogy az álom, így annak megfelelően jönnek fel bennünk az érzések, például ha megtámadnak akkor félelmet vagy dühöt élünk meg, de ha ebben az álomban felébredsz, azaz tudatos leszel rá álmodban hogy ez csak egy álom, akkor már nálad a kontroll és van beleszólásod, akkor már nem csak megtörténnek veled a dolgok és ezáltal jönnek fel az érzések, hanem tudatosan irányíthatod a cselekményt, de még mindig van egy cselekvő én az álomban, akiként cselekszel. A következő szinten a végső tiszta tudat ébred önmagára, a benne megjelenő világ formáin keresztül, ilyenkor már nincs azonosulás egy cselekvő énnel az álomban, hisz abból ébredünk fel akinek hittük magunkat egy álomban, magából a cselekvőből, Ilyenkor már mint tiszta tudat, maga a forrás vagyunk jelen, mi vagyunk AZ amiben az álomvilág és benne minden karakter megjelent. Amikor a végső tudat tudatos magára, az mindentől független lét, a végső ébred magára, mindennek forrásaként érzékelve önmagát. Hogy mi ez a végső tudat? A végső tudat tiszta, mindentől mentes üresség. Az ürességnek nincsen határa, és soha nem keletkezett, de tud önmaga létéről, és ez maga a teljessége. Tehát az üresség ébred magára, mint határtalan és öröklétű, amiben minden keletkezik és elmúlik, de ami ő maga, az sérthetetlen, nem függ semmitől, élet és halál nem érinti, hisz benne születik és múlik el minden. Tehát a végsőre ébredve egy vagy mindennel ami létezik, nincs én és te, a végső szemszögéből minden én vagyok, minden bennem van, nem azonosítom magam egyik formával sem ami bennem keletkezett.

2019. nov. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
Nekem a külső mindig valóságosabb, tényleg azt hiszem először hogy felébredtem. Néha veszek csak észre furcsaságokat pl. sok ujjam van vagy a tetkóm nem az a minta mint a valóságban. A belső álom, az olyan igazi álomszerű, tele hülyeségekkel.
2019. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!