Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Van nektek alvásparalízisetek?

Van nektek alvásparalízisetek?

Figyelt kérdés

7 éve irtam ki ugyanebbe a topic-ba(most vagyok 23\F), egy nagyon hasonló kérdést, akkor láttam a jeleit rajtam, és nyilván az első élmények félelmetesek voltak (tényleg hasonló volt, mint amit wiki-n olvasni, hogy kívűlről láttam a testem, mozdulatlan voltam, és jött egy árny felém). Azóta is együttélek vele, havonta 1-3x tapasztalom, és azt vettem észre, hogy ha alvás mellett hallgatok podcastet, vagy yt videót akkor gyakoribb. Mostanában kimerül annyiban, hogy felkelés előtt, maximum fél percig nem tudom mozgatni magam, csak nagyon picit, hogy helló test, kelj már fel! és bumm, kész is van :D

Nagyon érdekelne, hogy akinek még van alvásparalízise, hogy éli meg őket.



2020. jún. 10. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem max. 2x volt életemben, ezért sem kísérletezgetek a tudatos álmodással, és mindig úgy fekszek le hogy előtte minden el van intézve (ne maradjon bekapcsolva tv stb.)
2020. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nekem eddig még, csak egyszer volt. Én nem nagyon estem pánikba, mert hallottam már erről, így tudtam, hogy mi folyik itt. Azt mondják, ha a hátadon, vagy a hasadon alszol gyakoribb, én ugyan nem szoktam úgy aludni, de nekem is a hátamon fekve történt, mert szerintem valahogy úgy fordultam. Egyébként szerintem érdekes volt.
2020. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor van még mindig, pl ha stresszes napom volt. Rémálom, aztán fel akarok kelni, de nem tudok megmozdulni.

Most már olyat fejlesztettem ki, hogy fül csengés alvás paralízis közben, nagyon jó, beszakad a dobhártyám olyan harangjátékot hallok,- pedig nem, mert alszok...

Ennél még démonokat is jobb lenne látni, mint amilyen másoknak van.

2020. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tinikoromtól van alvásparalízisem. Akkoriban még nem tudtam mi ez. Nekem mindig nagyon erős fülzúgással kezdődött+görcsölt vagy zsibbadt az állkapcsom és mindig csak háton fekve volt. De tipikusan olyan volt mint a legtöbb leírásban.

Később a paralízis kiegészült testen kívüli élménnyel(álommal?) , amit már majdnem élveztem.

Mostanában álmomban álmodok és abban az álmomban van paralízisem. Ez azért para, mert sikerül belőle kijönni, megnyugszom és aztán mikor tényleg fel3bredek már azt se tudom mi van.

Szóval nekem az évek alatt változott a jellege és határozottan ritkul.

42N

2020. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4. Jaj, az a legjobb, felkelek a lefagyott állapotból, múltkor és azt álmodtam, hogy már kimentem a konyhába kávézni, és nem tudtam megmozdítani a kezem a bögréért, úgy jöttem rá, hogy még mindig alszom.
2020. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy hasonló nekem is van, ez a tipikus alvás elején lévő paralízis, amikor álmodok, jellemzően rémálom, nem tudom mozgatni magam, és amilyen idióta vagyok (:D) , ilyenkor direkt ilyen borzalmas lényekre meg ilyesmikre gondolok, mittudomén, a sötés szoba végén egyenesen egy nagy démont képzelek el, hogy hamár ittvagyok akkor hadd szóljon, és az a para, hogy ilyenkor midig zsibbadáshoz hasonló érzés önti el az egész mellkasomat, amitől azért picit félek, hogy ez mitől lehet. (nem fáj, nem zsibbad se utána se előtte a mellkasom)
2020. jún. 10. 16:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajna nekem is van sokszor, de már elég régóta, sőt van amikor egymás után vagy 5 x.. De van olyna is hogy havi 1, 2.. Amúgy nekem olyan hogy jön a félalomban lévő állapot és érzem Hogy mintha beszippantana valami, akkor jön a nehéz légzés mert nem kapok levegőt, nemtudok mefmotsulni és minden erőmmel azon vagyok hogy kinyissam a szemem de nem megy.. Cska nagyon nehezen, szóval utalom, soha nem csinálnám önként 😩😄😄néha hallok hozzá ijeszto zajokat de az nem sokszor van, nekem ez inkább mintha keakaena húzni valami vagy beszippantani. De am ha nagyon fáradt vagyok akkor jellemzőbb
2020. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. jún. 10. 22:42
 9/10 anonim válasza:

Nekem mostanában rengetegszer van és nehezen élem meg mert alapból félős vagyok. A legrosszabb pár hete történt, öngyilkos lett egy ismerősöm és paralízis közben megjelent, aztán az ő hangján hallottam hogy ‘te is meg fogsz halni’. :D

22L

2020. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jaj :( havonta 1-2 még mindig van, legutóbb 1 hete volt kb, érdekes mert van amikor éppen lefekszek aludni, és fél percre rá érzem hogy kezdődik.. és ahányszor utána aludnék, jön mindig, KIVÉVE ha picit felülök, megmozgatom a fejem, és úgy vissza, akkor nem lesz :D ki érti ezt
2020. szept. 16. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!