Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit tegyek, ha rosszakat...

Mit tegyek, ha rosszakat álmodok már hetek óta?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mióta, de brutális álmaim vannak. Már hetek óta tart. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, és sokszor el is felejtem, hogy miről álmodok, de tudom, hogy rosszat álmodtam, vagy csak később elfelejtem. De most nagyon megijedtem, hogy hogy álmodhatok ilyeneket.

Azt álmodtam, hogy a szobám falán elkezdtek mászkálni mindenféle undorító bogarak, meg kígyók. Aztán a lila leves tányéromban meg egy fazékba belemásztak. Ez a tányérom és fazék a szobámban az ágyamon volt. Hívtam apámat, hogy vigye ki azokat. Meglátta, ahogy a kígyók elkezdenek forgolódni a fazékban, a bogarak meg ott mászkáltak a tányérban, megijedt és kifutott. Aztán nem tudom, hogy mi történt. (Azt tudni kell, hogy undorodom a kígyóktól és félek a bogaraktól)

Aztán nem tudom, hogy mi történt, de volt egy férfi, akinek az arcát nem láttam álmomban, mert lefele néztem, de tudom, hogy nem apám volt. Nem tudom, hogy ki lehetett az. Ott voltunk fent valamilyen hegyen. És most jön a legrémisztőbb: az az ember halott kisbabákat boncolt, és azt mondta, hogy amelyiknek még van olyan szerve, ami működik, azt kiveszi. És volt egy halott, barna szemű, kopasz kisbaba, akinek volt egy olyan szerve, ami működik, és átnyúlt a kezével a hasán egy ollóval, és ott matatott a gyomrában. Aztán kivette azt a szervet, ami jó volt, a halott kisbabát meg rádobta a tűzre és elégette. Volt ott sok halott kisbaba, de csak erre a babára emlékszem, és tisztán emlékszem, hogy barna szeme volt.

Ez már hetek óta így van, hogy rosszat álmodok, hol verekedek egy betörővel, aki meggyilkolta a családom a szemem láttára, hol pedig balesetet okozok egy lakókocsi vezetése közben. Mit csináljak, hogy ne álmodjak ilyeneket?



2020. aug. 29. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy álomfogót... vagy többet.
2020. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem ezotéria kérdése. Én is álmodok borzasztó dolgokat évek óta . Volt olyan ami pár napra ki is készített . Nekem az orvos azt mondta csökkent a libidóm ami nem csoda mert kb megrekedtek az életben . Lehet van valami olyan hétköznapi dolog amin nem tudsz túllépni. Gondold végig és próbálj változtatni , foglalkozz hasznos dolgokkal amivel lefoglalod az agyad.

Az első álom meg egyértelműen a félelmed megéléséről szól. Ha kicsit közelebb kerülnek hozzájuk mondjuk megfognál egy cserebogárat vagy állatkertben közelről néznél egy kígyót akkor enyhülne a félelmed.

2020. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Add nekem álmaidat...
2020. aug. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Adom 2-es szavait, azonban nem hinném hogy a kígyóktól/bogaraktól, sokkal inkább a felgyűlt feszültségtől álmodsz ilyeneket. Ha nem a bogarak, akkor valami más alakot vesz majd fel a félelmed álmodban.

Egy tipp hogy könnyebben felejtsd az álmaidat: Állíts be ébresztőt magadnak! Valami hangos irritálót. Ha gyorsabban jutsz félálomból éberségbe, kisebb az esélye annak, hogy megmarad a hosszabb távú memóriádba az álom emléke (sajna ez a kellemes álmokkal is így van). Tapasztalatból mondom. Nem volt utóbbi időben stresszes a hétköznapod?

Én elcsúsztam egy projektmunkával és napokig szorongtam azon hogy megbuktatnak-e, erre jöttek nekem is a rémálmok.

Mellesleg csak egy érdekesség: van valami kivetnivaló a külsőmben ami különösen elkezdett zavarni, főleg hogy közel kerültem egy sráchoz. Aztán hirtelen egyik napról a másikra, nem éreztem olyan zavarónak, mert volt egy emlékfoszlányom arról, hogy ezt már kibeszéltem valakivel. Ezután jutott eszembe, hogy a pár órája elfelejtett ÁLMOMBAN beszéltem ezt ki valakivel, aki megnyugtatott efelől, ergo az agyam próbálta egy álmon keresztül kiiktatni ezt az önfrusztráló szorogásom. Vicces nem?

A rémálmok is csupán a stressz feldolgozási kísérletei, csak azok sokkal nehezebben kibogozhatóak mint a fenti példám. Keresd meg ezeknek a forrását és tudatosítsd magadban, hogy igenis ura vagy a helyzetnek, és nem hagyod elromlani a dolgaidat!

2020. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ma én is rosszat álmodtam...
2020. aug. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!