Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvásparalízis megszüntethető?

Alvásparalízis megszüntethető?

Figyelt kérdés

Pár hónapja nagyon rápörögtem a tudatos álmodásra, viszonylag rövid időn belül sikerült is, viszont azóta vannak paralíziseim. Vagyis helyesbítek, tényleges paralízisem 1x fordult elő, de azóta gyakran álmodom róla és a folyamat ugyanaz: megébredek (álmomban), nem bírok mozdulni, fulladozok és egy tompa hang búg a fülemben. Nagyon sokáig tart és bár ébredés után nem visel meg, de maga az érzés kellemetlen.


Gondolom, mivel volt egy tényleges alkalom, azóta a félelem tudat alatt bevésődött, ezért tér vissza az álom.


Kiiktatható ez valahogy?



2020. okt. 29. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy tudom, nem. De nem biztos, hogy jól tudom.
2020. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet gyerekes de ha félsz vagy csak zavar a dolog akkir egy nagy palvó plüsst vagy valamit ölelj át es azzal aludj el. :3

(Ha egyedül alszol)

Ez megnyugtatja az elmét és kellemesebben fogsz aludni.


Megkerdezhetem annál az egy rendes paralízisnél mit éltél át? Mit láttál, éreztél?

2020. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2


Semmi horrorfilmbe valót. A feleségem elég sokat forgolódik, és pont egy ilyennel ébresztett meg hajnalban. Igazából képtelen voltam megmozdulni, éreztem egy minimális nyomást mellkas tájékon és ennyi. Bámultam a sötét szobát aztán hirtelen oldalba vágott az izgő-mozgó feleségem és az billentett ki. Ekkor nagyon kalapált a szívem, nem is bírtam visszaaludni.


Viszont az álmok ennél rosszabbak, mivel néha olyan, mintha nem érne véget. Folyamatosan fuldoklom mozdulatlanul, de nem ébredek fel belőle.

2020. okt. 29. 21:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a fuldoklás nekem fura. Nézz utána az alvási apnonak, mert amit irsz, nem egészen illik az alvásparaizisre. Nekem számtalaszor volt, de sosem fuladtam és nem érzketem álomnak. Teljesen valosnak tünt, csak mozdulni nem tudtam.A zugás stimmel, az elöfordulhat olyankor.

Ha kivizsgáltatnád az alszavarod, lehet hogy elmulna, vagy legalábbis jobb lenne kicsit.

2020. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem a tesóm vett álomhálót. nem hittem h valóban beválik, de tényleg hatott. babérlevél a négy sarokba és ezüstlánccal alszok. ezeket mind babonás dologként ajánlották. nem hittem az ilyesmikbe. de valóban hatott. nekem legalábbis.
2020. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!