Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Azokat kérdezném akik gyakran...

Rasd kérdése:

Azokat kérdezném akik gyakran álmodnak tudatos álmodással. Megéri?

Figyelt kérdés

Az alvás paralízis miatt, szerintetek érdemes belevágni?

Alkothat maradandó (lelki) sérüléseket az alvás paralízis?

És úgy összességében, megéri az élményekért elviselni ezt az alvásparalízist?

Illetve, aki már sokat csinálta, később elviselhetőbb az alvásparalízis?


Plusz, ha van jó álmodós történetetek, szívesen elolvasnám, tök érdekes milyen álmok vannak, abból is le tudok vonni néhány következtetést.



2021. jan. 1. 14:24
A kérdező szavazást indított:
Megéri
Nem éri meg
19 szavazat
 1/4 SZücsöm ***** válasza:

Nem tudom hogy a tudomány mit mond a témáról de én úgy tapasztaltam hogy a 2 jelenségnek (talán költői túlzással) semmi köze 1máshoz.


Tudatos álmom rengetegszer volt. Alvási paralízisem 2-szer és azok se a tudatos álmodás után történtek meg. + Csak elsőre volt para pár másodpercig mert új volt az észlelés/élmény de az alatt a pár másodperc alatt rájöttem hogy valószínűleg mi történik (mert már ismertem a fogalmat) ezért nagyon gyorsan le is nyugodtam.

Másodjára már az észlelés kezdetekor tudtam hogy mi történik ezért semennyire nem volt para az élmény.


Tehát szerintem (nekem) nem nagy szám az alvásparalízis.Sőt én még örülök is neki hogy megtapasztaltam mert érdekes/új volt és semmiféle maradandó negatív hatással nem járt.


Viszont a tudatos álmodás se olyan nagy szám. El lehet szórakozni egy kicsit nagyon élethű körülmények között de végül is koncepcióban nem különbözik egy videojátéktól(1 kis kalandozás egy mesterségesen generált világban). Bár a tudatos álmodás SOKKAL szórakoztatóbb az élethűsége miatt (mivel hogy nem azt álmodod hogy gombokat nyomogatsz és egy képernyőn történik az esemény) viszont még tudatosan álmodva se olyan könnyű irányítani a cselekményt, + az ébredés ellen is "küzdeni kell" és az élethűség is egyre jobban csökken pont azért mert valamennyire a tudatodnál vagy.


Viszont 1 biztos hogy szerintem min 1szer meg kéne tapasztalni már csak azért is hogy tudja az ember hogy milyen érzés.

2021. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én minden nap tudatosan álmodok de alvásparalízisem ritkábban van, és nekem pl egyáltalán nincsenek szörnyek meg semmi annyi h nem tudok mozdulni ilyenkor vagy nagy nehezen felebresztem magam vagy visszamegyek álomba.


Mesélni sokat tudnék. Szexről szeretek álmodni. Illetve h nagy szárnyaim nőnek és úgy repülök. Illetve a már meghalt rokonaimmal szoktam beszélgetni ezek amiket szeretek benne.


Nekem amúgy gyerek korom óta megy a tudatos álom csak akkor még nem tudtam h ennek van neve is. 29N

2021. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem valahogyan természetesen vannak tudatos álmaim. Tehát nem tanultam ilyen technikákat, hogy hogy lehet előidézni. Nem tudom ez befolyásol e valamit. De alvás paralízisem még sose volt. Nem tudom neked ez mennyit segít.
2021. jan. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kispista István ***** válasza:
Az alvásparalízis egy érzés.Nagyon erős,de tudnod kell,hogy semmilyen hátrányos hatása nincs a fizikai létre.A tudatos vagy éber álmodást én komolyabban venném,mert az álomperiódusban tudunk dolgozni saját magunk fejlődéséért, ezáltal jobbá téve a világot,és saját magunkat is.Amennyire vagy tudatos az álmaidban,annyira éled tudatosan az életedet.
2021. máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!