Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Milyen jelentéssel bírnak az...

Milyen jelentéssel bírnak az "éber-álmok"?

Figyelt kérdés

Ugyan már jó ideje nem fordult elő, de a kérdés továbbra is bennem motoszkál.

Pár éve még rendszeresen előfordult, hogy valahol a félálom szintjén, már teljesen elernyedt állapotban hirtelen belém hasított valami elképesztő rossz érzés, mely konkrétan fizikai fájdalom képében is jelentkezett (az oldalamnál mintha görcsölne, szorítanák, vagy nem is tudom, de elég intenzíven éreztem mindig), és közben zsivajgást hallottam a fülemben.

Ilyenkor mintha nyitva is lett volna a szemem, tisztában voltam, mikor mi van körülöttem, hallottam is a kinti zajokat, de megmozdulni, megszólalni nem tudtam, csak arra vártam, mikor múlik már el.

Miután elmúlt, többször vissza is tért ez, mikor már épp kezdtem volna visszaaludni.

És ami számomra a legkülönösebb volt, hogy egy alkalommal megjelent előttem egy arc, és ekkor mintha emberek zsibongtak volna a fejemben. A megjelent arc tulajdonosát pár nappal rá személyesen is megismertem (és ugyan nagy hatással volt az életemre, de nem pozitív értelemben).


Ha valaki tudna magyarázatot adni az alábbi jelenségekre, annak nagyon örülnék, illetve hogy konkrétan mi is ez.


2010. aug. 21. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod,félálomban voltál,ami azt jelenti érzékelted a külvilágot is de az álmodat is,ezért hallottad/láttad az embereket.Ha valamid pedig nagyon fájt az valószínű izom összehúzódás lehetett(nekem is volt ilyen,vashiány is okozhatja).Az arckép pedig akit később megismertél,hát egyszerűen csak megálmodtad és kész.(A tudatalattid tehette).
2010. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alvásparalízis lehetett.Az elég furcsa érzésekkel járhat.

Ilyen módosult tudatállapotban könnyebben beleláthattál a jövőbe ,láthattad annak az arcát,akit később meg is ismertél.

2010. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt régen. Nem tudsz megmozdulni, hangokat hallassz a fejedben, és még megszólalni sem tudsz...de egyszer "ilyen" állapotban, magamban mondtam, hogy ebből már elég, és vége lett. Néha még volt ilyen, de mikor mondogattam magamba, h elég, mindig vége lett.
2010. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!